Wiadomości
Brummies nadal oglądają czarno-białe telewizory
Może i żyjemy w świecie zaawansowanych technologicznie, w którym telewizję możemy oglądać w najwyższej rozdzielczości, a nawet z efektami 3D. Nie zmienia to faktu, że w Birmingham żyje wiele osób przywiązanych do tradycji.Mowa o właścicielach biało-czarnych telewizorów, których w mieście jest około 500.Według Birmingham Mail na terenie całego kraju jest ich ponad 10.000 – jak widać, nawet po 50 latach nadawania programu w technikolorze, niektórzy po prostu nie mogli przyzwyczaić się do zmiany.
Rzecznik prasowy Mark Whitehouse powiedział, że statystyki wykazują, że ponad 11 tysięcy domów nadal ogląda swoje ulubione programy na czarno-białych telewizorach. Z pewnością odchodzą one do historii, a starsza technologia zawsze wypierana jest przez nowszą. Whitehouse dodaje też, że niezależnie od tego, w jaki sposób oglądamy telewizją, ważne jest, by robić to legalnie.
Zapotrzebowanie na licencje na odbiór biało-czarnej telewizji notuje stały spadek od lat. W roku 2000 w użytku było jeszcze 212 tysięcy starych telewizorów, ale do 2003r. liczba ta skurczyła się do 93 tysięcy. Kolejne trzy lata później wyniosła 50 tys., by dziś wynosić jedynie 11.500.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Niektórzy odwiedzają A&E nawet 50 razy w roku | Czytaj następny artykuł: Narasta społeczna niechęć do imigrantów |
Gorące Tematy

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. 2026 rok przyniesie ogromne zmi…

Trzygodzinne kolejki na lotniskach. Podróżni z Wielkiej Brytanii dotknię…

Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w płatnościach. Nowe przepisy od m…

Pasażerowie nie wierzyli własnym oczom. Martwa kobieta wniesiona na pokł…

Tragiczna śmierć ucznia w Wielkiej Brytanii. Szkoła zamknięta po nagłym …

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręczn…

Tysiące kierowców utknęło w Dover. Problemy z IT powodują kolejki na gra…