Wiadomości
Chaos i panika w centrum Paryż w trakcie strzelaniny. To był zamach terrorystyczny
Do przeprowadzenia zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. W wyniku strzelaniny zginął jeden policjant, a dwóch zostało rannych. Napastnik został zastrzelony przez funkcjonariuszy. Prokuratura sprawdza, czy działał sam.
Napastnik został zastrzelony. Prokuratura zidentyfikowała już tożsamość sprawcy ataku w centrum Paryża. Jego nazwisko nie zostanie jednak ujawnione, dopóki policja nie ustali, czy miał wspólników.
Media podają nieoficjalnie, że jest nim 39-letni Karim C. Jak dodają, w 2003 roku został on skazany za usiłowanie zabójstwa trzech osób. Kara została jednak złagodzona do pięciu lat. Wcześniej odpowiedzialność za ten atak wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie. Za pośrednictwem powiązanej z dżihadystami agencji prasowej Amaq informowano, że napastnikiem był Abu Yusuf al-Baljiki, który przyjechał z Belgii. Francuskie władze zastrzegają, że informacje te trzeba zweryfikować.
MSW zdementowało wcześniejszą informację o śmierci drugiego z policjantów. Podał ją wcześniej francuski związek zawodowy policjantów, który następnie się z niej wycofał.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Reform UK chce dużej zmiany dla pracowników. Podatek od nadgodzin ma zni…

Fala upałów: Dlaczego 33°C w Wielkiej Brytanii jest bardziej uciążliwe n…

Wielka Brytania może wrócić do UE szybciej niż wielu się spodziewa. W Br…

Sześć najbiedniejszych obszarów Anglii znajduje się w Birmingham. Nowe d…

Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię. Najnowsze dane pokazują wyraźn…

Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii rozdaje 80 godzin darmowego pr…

Dramatyczne chwile na pokładzie samolotu do UK. Pilot zasłabł w czasie l…