Wiadomości
Nowy test na raka szyjki macic

Miliony kobiet zamieszkujących Wielką Brytanię będą miały okazję poddać się nowym badaniom wykrywającym raka szyjki macicy. Lekarze wierzą, że lepsza metoda diagnozowania uchroni przed chorobą około 600 kobiet rocznie.
Miliony kobiet zamieszkujących Wielką Brytanię będą miały okazję poddać się nowym badaniom wykrywającym raka szyjki macicy. Lekarze wierzą, że lepsza metoda diagnozowania uchroni przed chorobą około 600 kobiet rocznie.Od dziś do przychodni i klinik wprowadzony będzie nowy test. W ciągu dwóch lat powinien być dostępny we wszystkich placówkach w całym kraju. Nowatorski test jest bardziej dokładny od tych dostępnych obecnie. Wykrywa wirusa HPV, który odpowiada za rozwój 97 proc. guzów.
Eksperci wierzą, że dzięki tej metodzie lekarze będą w stanie dostrzec problem zanim nowotwór się rozwinie. Leczenie będzie skuteczniejsze, a przed śmiercią uchronionych zostanie większa liczba kobiet.
Obecnie każdego roku wykrywa się około 3 tys. przypadków raka szyjki macicy, najwięcej wśród kobiet poniżej 45. roku życia. Statystyki pokazują, że rocznie umiera 900 pacjentek, a wiele z nich jest bardzo młodych w wieku dwudziestu kilku i trzydziestu kilku lat.
Data utworzenia: wtorek, 05 lipca 2016 07:34
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Brytyjska sieć supermarketów oferuje w poniedziałki owoce i warzywa za p…

Ryanair ostrzega pasażerów. Tych rzeczy nie wolno wkładać do bagażu podr…

HMRC ostrzega rodziców w Wielkiej Brytanii. Ważny termin upływa 31 sierp…

Rzadka moneta 50p z Wielkiej Brytanii sprzedana za 115 funtów. Można ją …

Funt brytyjski umacnia się. Rynek czeka na ważne dane z Wielkiej Brytani…

Burze i gwałtowne ulewy uderzą w Wielką Brytanię. Met Office wydało ostr…

Najbardziej i najmniej przyjazne miejsca w Anglii. Powstał nowy ranking