Wiadomości
Obywatele krajów unijnych otrzymali przez pomyłkę karty do głosowania w referendum

Niewielka liczba obywateli krajów unijnych zamieszkujących Wielką Brytanię otrzymała przez pomyłkę karty do głosowania w referendum dotyczącym dalszej obecności państwa w Unii Europejskiej. 23 czerwca do urn mogą pójść jedynie Brytyjczycy oraz obywatele Republiki Irlandii, Malty oraz Cypru.
Niewielka liczba obywateli krajów unijnych zamieszkujących Wielką Brytanię otrzymała przez pomyłkę karty do głosowania w referendum dotyczącym dalszej obecności państwa w Unii Europejskiej. 23 czerwca do urn mogą pójść jedynie Brytyjczycy oraz obywatele Republiki Irlandii, Malty oraz Cypru.Komisja wyborcza przyznaje też, że ze względu na błąd oprogramowania niektórzy przyjezdni otrzymali także karty do głosowania pocztowego. Informację o pomyłce organ ten otrzymał w środę po południu. Usterka pojawiła się w oprogramowaniu, z którego korzysta część samorządów w Anglii i Walii – pisze BBC.
Rzecznik prasowy komisji powiedział, że niewielka grupa obywateli krajów unijnych otrzymała karty i formularze. Trwają pracę nad ustaleniem ich dokładniej liczby. Dostawca oprogramowania wyeliminował już awarię, co oznacza, że formularze pocztowe zostaną unieważnione, a w lokalach w dniu referendum znajdą się poprawne rejestry wyborców.
Reprezentujący obóz zwolenników wyjścia Iain Duncan Smith skrytykował niewystarczający poziom bezpieczeństwa i ogromnie niepokojące naruszenie prawa. Zaapelował też do premiera Davida Camerona, aby zrobił wszystko, by mieć pewność, że przybysze z Unii Europejskiej mieszkający w UK nie będą mogli oddać głosu w referendum.
Data utworzenia: piątek, 03 czerwca 2016 08:15
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Trzej Syryjczycy zatrzymani, planowali zamach w Niemczech | Czytaj następny artykuł: Złodzieje wpadli, bo nagrali wznoszenie toastu skradzionym szampanem |
Gorące Tematy

Sąsiad zaczyna remont o świcie? W Wielkiej Brytanii obowiązują konkretne…

Wielka Brytania zmienia zasady ISA. Jeden pens może pozwolić uniknąć now…

Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w emeryturach. Zobacz, co stani…

Brytyjczycy odkryli prosty sposób na duże oszczędności. Wystarczą dwie s…

Tragedia w Londynie. Trzy osoby, w tym dziecko, zginęły po upadku z wież…

Podróżni z Wielkiej Brytanii odczują ogromne zmiany przy wyjazdach do UE…

Niepokojące dane z Wielkiej Brytanii. Coraz więcej młodych bez pracy i e…