Wiadomości
Czterech polskich kierowców stanęło przed sądem za przewożenie nielegalnych imigrantów do UK
45-letni Dariusz Mokrogulski, 40-letni Dariusz Drożdż, 39-letni Grzegorz Czechowski, i 39-letni Radosław Ćwikła przyznali się do udziału w zmowie umożliwiającej nielegalny wjazd do Wielkiej Brytanii obywatelom spoza krajów Unii Europejskiej.
Nielegalni pasażerowie płacili za przewóz nawet 25 tys. dolarów za parę. W zamian kierowcy chowali ich w swoich ciężarówkach pomiędzy lodówkami. Mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku przez strażników granicznych w porcie w Harwich.
Aresztowano 4 Polaków, którzy przewozili 68 nielegalnych imigrantów w kontenerach.
Rozprawa przemytników odbyła się wczoraj w Chelmsford Crown Court. Oskarżyciel Laura Kenyon poinformowała, że nielegalny proceder trwał pomiędzy majem a czerwcem ubiegłego roku. Kierowcy ukryli w pojazdach w sumie 35 afgańskich sikhów, w tym 11 dzieci, 22 Chińczyków, 10 Wietnamczyków (4 dzieci) i 1 Rosjankę.
Wydanie wyroku w tej sprawie zostało opóźnione o jeden dzień, ponieważ jeden z oskarżonych nie zdążył na samolot z Polski.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
TAGI: Czterech polskich kierowców stanęło przed sądem, kontenery , polski kierowca, aresztowanie, imigranci
Gorące Tematy

Wielka Brytania zmienia zasady Universal Credit dla milionów osób

Wielka Brytania: rusza nowy system kontroli granicznej. Podróżni muszą p…

Tysiące studentów w Wielkiej Brytanii otrzymało wezwania do zwrotu 37000…

Wielka Brytania: 0 GBP za council tax. Te osoby mogą całkowicie uniknąć …

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Miliony zapłacą nawet 3000 GBP …

Wielka Brytania: Aldi wprowadza gadżet do czyszczenia tańszy o 45 GBP od…

Ryanair odwołuje loty i ogranicza siatkę połączeń. Problemy mogą się nas…