Wiadomości
Obrzucili meczet kanapkami z bekonem i wywiesili antyislamską flagę
Policja poszukuje osób, które rzucały kanapki z bekonem w budynek jednego z największych meczetów w Wielkiej Brytanii.W niedzielę po południu nieidentyfikowani sprawcy rzucali kanapkami w drzwi Jamia Mosque w Totterdown w Bristolu, podczas, gdy w środku odbywały się modły. Na barierkach znajdujących się przy budynku umieścili także flagę angielską, na której widniał napis „No Mosques”. Okoliczni mieszkańcy próbowali ich powstrzymać, ale bezskutecznie. Po wszystkim cała trójka odjechała ciemnozielonym samochodem. Film, na którym widać m.in. mężczyzn mocujących flagę trafił do internetu.
O 12:50 na miejscu zjawiła się policja. Ustalono, że w incydent, który traktowany jest przez funkcjonariuszy, jako przestępstwo popełnione z nienawiści, zaangażowanych było dwóch mężczyzn i kobieta. W sprawie aresztowano już jednego podejrzanego – 34-letniego mężczyznę, który obecnie przebywa w areszcie.
Jamia Mosque został otwarty w 1968 roku i jest największą muzułmańską świątynią na południowym zachodzie Anglii. Może pomieścić 840 osób.
Data utworzenia: wtorek, 19 stycznia 2016 07:00
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: W Central Square w Erdington powstaną nowe restauracje i kino | Czytaj następny artykuł: Muzułmańskie kobiety albo naucza się angielskiego albo zostaną deportowane |
Gorące Tematy

Ryanair ogłasza nowe trasy z siedmiu lotnisk w Wielkiej Brytanii. Bilety…

Nowe przepisy w Wielkiej Brytanii. Bez brytyjskiego paszportu możesz nie…

„Szkolna wojna” w Sutton Coldfield. Szkoły ostrzegają rodziców, policja …

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…

Wielka Brytania. Duża sieć supermarketów ogłasza wycofanie popularnej ry…

Wielka Brytania: 8 kluczowych zmian finansowych w 2026 roku. Niższe rach…

Wielka Brytania uruchamia pierwszą elektrownię geotermalną produkującą p…