Wiadomości
Marynarze blokowali port w Calais. Są opóźnienia
O ponownym otwarciu portu i możliwych opóźnieniach poinformował brytyjski operator P&O Ferries. Według innego przewoźnika - DFDS Seaways - promy kursują zgodnie z planem.
Marynarze zablokowali port wieczorem. Promy nie mogły dobić ani wypłynąć z przystani. Niektórzy operatorzy przekierowali jednostki do innych portów, np. do Dunkierki i Boulogne-sur-Mer. Protest zbiegł się z powrotami do kraju z wakacji turystów z Wielkiej Brytanii.
Blokadę prowadziło około 50 marynarzy. Według portalu BBC News, protestujący to pracownicy sprzedanej ostatnio linii promowej MyFerryLink. Natomiast AFP wyjaśnia, że marynarze należą do SCOP Seafrance, związanej z MyFerryLink spółdzielni pracowników obsługujących promy na trasie Calais - Dover.
Źródło:rmf24.pl
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Tylko imigranci posiadający pracę powinni być wpuszczani do UK | Czytaj następny artykuł: Policja odkryła ciało kobiety w jednym z domów w West Bromwich |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w emeryturach. Zobacz, co stani…

Brytyjczycy odkryli prosty sposób na duże oszczędności. Wystarczą dwie s…

Tragedia w Londynie. Trzy osoby, w tym dziecko, zginęły po upadku z wież…

Aldi w UK otwiera ogromne centrum za £500 mln. Powstanie 1000 miejsc pra…

Pilne ostrzeżenie dla klientów Tesco, Waitrose i Morrisons. Nie jedz tyc…

Bank Anglii zmienia ton. Miliony kredytobiorców w Wielkiej Brytanii mogą…

Podróżni z Wielkiej Brytanii odczują ogromne zmiany przy wyjazdach do UE…