Wiadomości
"Wielka Brytania jest wrogiem islamu" - powiedział muzułmański duchowny z Londynu
Mizanur Rahman mieszka w Palmers Green w północnym Londynie. Do jego wystąpienia wideo dotarli dziennikarze „Sunday Mirror”. W piątkowy wieczór Rahman oświadczył, że gdy obraża się islam nie można oczekiwać innych rezultatów i działań niż te, które wydarzyły się w Paryżu. Muzułmanin dodał, że we Francji przeprowadzane są czystki etniczne, a zamachy na redakcję i sklep to już wojna. Eksperci ostrzegają, że kazanie popierające dżihadystów wygłoszone przez duchownego może przyczynić się do dalszego rozlewu krwi - pisze Daily Mail.
Rahman, który znany jest także pod nazwiskiem Abu Baraa, przebywa obecnie na zwolnieniu za kaucją. W ubiegłym roku został aresztowany pod zarzutem popełnienia przestępstw związanych z terrorem. W 2007 roku usłyszał natomiast wyrok sześciu lat więzienia, po tym jak wezwał ekstremistów do zabijania brytyjskich żołnierzy obecnych w Iraku.
Dziennikarze „Sunday Mirror”, którzy wysłuchali przemówienia Rahmana zgłosili już sprawę do Metropolitan Police.
Data utworzenia: poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:28
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 1.3 tys. nowych miejsc pracy powstanie w fabryce Jaguara w Solihull | Czytaj następny artykuł: Litr paliwa poniżej £1 na stacji w Birmingham |
Gorące Tematy

Dodatek 300 GBP trafi na konta bankowe tysięcy mieszkańców Wielkiej Bryt…

Wielka Brytania: Alarm i nagły powrót samolotu Ryanair. Linia lotnicza w…

Wielka Brytania wprowadza limit opłat u weterynarzy. Właściciele zwierzą…

Wielka Brytania zmienia zasady dla kont bankowych. Nowe prawo od 28 kwie…

Wiosenna fala ciepła nadciąga do Wielkiej Brytanii. Temperatury osiągną …

Wielka Brytania: pilne posiedzenie sztabu kryzysowego Cobra. Rząd ostrze…

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręczn…