Wiadomości
Niemal 50 tysięcy studentów oszukało test z angielskiego

Dziesiątki tysięcy studentów z zagranicy oszukiwało podczas testów z języka angielskiego, by dostać zgodę na pozostanie w UK.
Dziesiątki tysięcy studentów z zagranicy oszukiwało podczas testów z języka angielskiego, by dostać zgodę na pozostanie w UK. Od 2011r. studenci z zagranicy muszą zdać specjalny test językowy by udowodnić, że mówią po angielsku. Jednak Minister ds. Imigracji James Brokenshire twierdzi, że podczas egzaminu doszło do oszustwa. Skorumpowani egzaminatorzy odczytywali odpowiedzi na głos, a osoby udające studentów jedynie je przepisywały. W procederze miało wziąć udział 50 tysięcy fałszywych studentów.
Teraz pracownicy imigracyjni namierzają tych imigrantów, którzy w kraju znajdują się nielegalnie. Pomaga im w tym HMRC, które przegląda dane dotyczące zarobków i zatrudnienia. Wielu zagranicznych studentów zarabia więcej niż £20.000 rocznie mimo zakazu pracy przez więcej niż 20 godzin tygodniowo w czasie semestru.
Data utworzenia: środa, 25 czerwca 2014 07:53
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Ponad 3 miliony etatów zależy od UE | Czytaj następny artykuł: W Birmingham najdroższe ubezpieczenia samochodowe |
Gorące Tematy

Tysiące klientów w Wielkiej Brytanii otrzymają zwrot pieniędzy. Nie trze…

Obywatele UE dostają zasiłki i darmowe zakwaterowanie w Wielkiej Brytani…

Katastrofa kolejowa w Wielkiej Brytanii. Nie żyje maszynista, dziesiątki…

Kolejne polskie lotnisko zniosło limit płynów. Skorzystają także podróżn…

Dwa pociągi zderzyły się w Wielkiej Brytanii. Są ranni, trwa ogromna akc…

DWP kończy wypłaty 414 GBP miesięcznie. Ważny termin dla tysięcy osób w …

Kupno domu w Wielkiej Brytanii ma być łatwiejsze. Rząd ogłosił ogromne z…