Wiadomości
Rosną kary za niewypłacanie pensji minimalnej

Pracodawcy, którzy płacą swoim pracownikom mniej niż wynosi minimalna stawka krajowa, od przyszłego miesiąca mogą spodziewać się wyższych kar – ogłosił rząd.
Pracodawcy, którzy płacą swoim pracownikom mniej niż wynosi minimalna stawka krajowa, od przyszłego miesiąca mogą spodziewać się wyższych kar – ogłosił rząd.Obecnie kara za niskie wypłaty wynosi 5 tysięcy funtów. Od przyszłego miesiąca nieuczciwi pracodawcy będą mogli zapłacić nawet do 20 tysięcy funtów. Rząd chce pójść w swoich planach dalej i zwiększyć karę do 20 tysięcy za każdego pracownika, który nie otrzymuje odpowiedniej wypłaty.
Sekretarz Vince Cable powiedział, że osoba uprawniona do otrzymywania minimalnej stawki powinna ją otrzymywać. Płacenie poniżej tego poziomu jest niedopuszczalne, nielegalne i będzie ścigane przez prawo. Dlatego – mówi Sekretarz – trzeba nałożyć wyższe kary na tych, którzy nie przestrzegają reguł. Rządowa wiadomość jest jasna: jeśli złamiesz prawo, spotkają cię konsekwencje.
Poza nałożeniem wyższych kar, rząd uprościł także wyłapywanie nieuczciwych przedsiębiorców. Dzięki współpracy z HM Revenue and Customs, niezgodności będą łatwiejsze do wykrycia, a dzięki temu postawienie zarzutów w poważnych sprawach stanie się prostsze. Ponadto, rząd ma teraz zwrócić baczniejszą uwagę na anonimowe zgłoszenia do Pay and Work Rights Helpline.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Video: Polska rodzina ofiarą napaści na tle narodowościowym | Czytaj następny artykuł: Aresztowano pijaka, który dzwonił 29 razy na policję |
Gorące Tematy

Wielka Brytania zaskoczona nowymi danymi: odnotowano wzrost powyżej prog…

Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu. Od 25 lutego nowe przepisy dla po…

DWP wydaje pilne ostrzeżenie: od kwietnia 2026 tysiące osób stracą świad…

Moneta o nominale 50 pensów warta 125 funtów. Sprawdź, czy masz ją w por…

Wielka Brytania wycofuje się z obowiązkowego Digital ID. Starmer zalicza…

Rockowa rozgrzewka przed Finałem WOŚP w Birmingham!

Wielka Brytania szykuje największą rozbudowę farm wiatrowych. Rachunki z…