Wiadomości
Syryjczycy okupują port w Calais, domagając się przepustki do UK
Francję i Syrię łączą bliskie więzi, dlatego Denis Robin, prefekt regionu Pas-de-Calais, zapewnił, że imigranci mają 95 proc. szans na otrzymanie azylu w kraju. Syryjczyków taka propozycja jednak nie interesuje. Twierdzą, że ich rodacy traktowani są we Francji gorzej niż psy, a same procedury związane z uzyskaniem zezwolenia na pobyt trwają w nieskończoność. O pomoc wolą zwrócić się do rządu brytyjskiego.
Prezydent Francji Francois Hollande wielokrotnie wzywał do militarnego wsparcia działań przeciwko reżimowi syryjskiego prezydenta Bashara Al-Assada, ale dla samych uchodźców robi niewiele. Większość z nich pozostawia na łasce przytułków dla bezdomnych. Francja jest jednym z 17 państw współpracujących z ONZ w ramach przyjmowania uciekinierów z objętej wojną domową Syrii. Od momentu rozpoczęcia rozruchów z początkiem 2011 r. walki zbrojne pochłonęły już ponad 100 tys. ofiar. Z kraju uciekło ok 2 mln osób.
Calais notorycznie przyciąga imigrantów z całego świata. Wielu z nich usiłuje stamtąd nielegalnie przedostać się do UK na ciężarówkach przekraczających kanał promem albo ukrywając się w pociągach. Obecnie w porcie wzmożono kontrole graniczne.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Zespoły SBVC zanotowały dobry początek sezonu siatkarskiego | Czytaj następny artykuł: W 2015 roku obchody 300-lecia katedry w Birmingham |
Gorące Tematy

Anglia wprowadza nowe prawo dla właścicieli psów. Od 18 marca 2026 surow…

Siedem dużych banków w Wielkiej Brytanii rozdaje nawet 750 GBP za zmianę…

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami. DWP rozszerza kontrole kont …

Wielka Brytania wprowadza reformę Universal Credit. Od kwietnia nowe zas…

15-latek skazany na 13 lat za zabójstwo 12-letniego Leo Rossa w Birmingh…

Wielka Brytania: Bankowy gigant zamknie kolejne 95 oddziałów. Nowa fala …

Siedem samorządów w Anglii podniesie council tax nawet o 9%. Rząd zgadza…