Wiadomości
W centrach miast upada 18 sklepów dziennie
Co prawda wskaźnik zamknięć placówek handlowych zmniejszył się o dwa punkty w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku, jednak wówczas wiele z zamykanych placówek miało charakter charytatywny lub finansowy (np. sklepy bukmacherskie czy punkty wypłat).
Analizy Local Data Company wykazały, że w okresie pierwszych sześciu miesięcy 2013 r. liczba zamknięć sklepów (3,366) przewyższyła o 209 sztuk liczbę otwarć (3,157). Oznacza to spadek w redukcji placówek netto (z 953) w porównaniu do roku ubiegłego. Wpłynęło na to zwiększenie ilości sklepów nowo otwieranych i zmniejszenie ilości upadków tych obecnych dotychczas na rynku.
Statystyki pokazują również stopniowe przeobrażanie się charakteru centrów miast. Najliczniej ubywa w nich sklepów obuwniczych oraz odzieżowych, a przybywa placówek w szeroko rozumianym sektorze "rozrywkowym" - włączając w to sprzedaż żywności i napojów (np. kawiarni). Do handlu tego rodzaju przyłączają się również takie sklepy jak duże supermarkety, które dzięki zmianom chcą zwiększyć swoje obroty.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Trzykrotny wzrost morderstw z użyciem noża w Birmingham | Czytaj następny artykuł: Imigranci nie chcą się asymilować |
Gorące Tematy

51-letnia Polka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Poruszające oświadczeni…

Wielka Brytania i UE przyspieszają reset relacji po Brexicie. Padła konk…

Nowe zasady podróży po UE. Zmiany odczują pasażerowie Ryanaira, easyJet,…

Tysiące klientów w Wielkiej Brytanii otrzymają zwrot pieniędzy. Nie trze…

Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z UK. Pasażer stracił 1000 GBP, samolot…

Linie lotnicze wydają pilne ostrzeżenie dla podróżnych. Chodzi o bagaż

HMRC wstrzyma wypłaty 117 GBP miesięcznie. Ważny termin upływa z końcem …