Wiadomości
Wielka Brytania nałożyła sankcję na 178 rosyjskich separatystów popierających inwazję Putina na Ukrainę
Wielka Brytania i UE nałożyły sankcje na 178 rosyjskich separatystów z regionu Donbasu, którzy poparli nielegalną inwazję Putina na Ukrainę.
Wielka Brytania i UE nałożyły sankcje na 178 rosyjskich separatystów z regionu Donbasu, którzy poparli nielegalną inwazję Putina na Ukrainę.
Nowe sankcje zostały nałożone, aby rozprawić się z tymi, którzy pomagają i podżegają do działań wojennych prowadzonych przez Władimira Putina.
Rząd Borisa Johnsona ogłosił także serię nowych sankcji wymierzonych w członków rodzin, współpracowników i pracowników rosyjskich oligarchów – w tym asystenta Putina.
Wielka Brytania dołączyła do Brukseli w celu namierzenia tych, którzy stoją za tak zwanymi Doniecką i Ługańską Republiką Ludową, a Liz Truss powiedziała, że ostrzał stacji kolejowej w Kramatorsku pobudził Zachód do działania.
Minister spraw zagranicznych powiedziała: „W następstwie przerażających ataków rakietowych na ludność cywilną we wschodniej Ukrainie, nakładamy dziś sankcje na tych, którzy wspierają nielegalne separatystyczne regiony i są współwinni okrucieństw wobec narodu ukraińskiego”.
„Będziemy nadal atakować wszystkich tych, którzy pomagają i podżegają do wojny Putina. Nie spoczniemy w naszej misji zatrzymania machiny wojennej Putina na jej torach” - dodała.
Minister spraw zagranicznych powiedziała również, że najnowszy pakiet sankcji Wielkiej Brytanii rozszerzy zakaz importu rosyjskich towarów.
„Od jutra zakazujemy importu rosyjskiego żelaza i stali, a także eksportu technologii kwantowych i zaawansowanych materiałów, których Putin bardzo potrzebuje” – powiedziała Truss.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Terrorysta, który zamordował posła Davida Amessa skazany na dożywocie | Czytaj następny artykuł: Święcenie pokarmów w Birmingham i okolicach |
Gorące Tematy

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Zmiany obejmą miliony osób

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydała ważny komunikat dotyczący polskich p…

Wielka Brytania i świat przygotowują się na potężne El Niño. ONZ wydała …

Zakuli w kajdanki umierającego 18-letniego Henry’ego Nowaka. Nowe nagran…

Ryanair tnie kolejne trasy. Zmiany obejmują Wielką Brytanię

Ryanair odwołał 100 lotów. Linia lotnicza wydała pilne oświadczenie

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…
