Wiadomości
Wielka Brytania wyśle do Polski żołnierzy z 45. Commando Royal Marines
Wielka Brytania wyśle do Polski żołnierzy z 45. Commando Royal Marines
Brytyjskie ministerstwo obrony wczoraj wieczorem poinformowało, że wyśle do Polski 350 żołnierzy z 45. Komanda piechoty morskiej (45 Commando Royal Marines) z bazy w Arbroath w Szkocji.
Wysłanie do Polski dodatkowych 350 żołnierzy ogłosił brytyjski minister obrony Ben Wallace po rozmowach z polskim ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, które miały miejsce w Londynie.
Na początku nie sprecyzowano jednak, o jaką jednostkę chodzi.
Brytyjscy żołnierze będą wspierać polskie ministerstwo obrony w zakresie wspólnych ćwiczeń, planowania awaryjnego i budowania potencjału w obliczu gromadzenia sił rosyjskich na granicy z Ukrainą.
Jak doniósł dziennik Daily Telegraph ta grupa żołnierzy z 45. Commando Royal Marines miała udać się na rutynowe ćwiczenia do Norwegii, jednak w ostatniej chwili została skierowana do Polski.
Dodatkowe rozmieszczenie żołnierzy w Polsce odbywa się to na mocy dwustronnego porozumienia, a nie w ramach NATO.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Śnieg w Birmingham spadnie już w tym tygodniu? | Czytaj następny artykuł: Strony pornograficzne będą musiały weryfikować wiek użytkowników w Wielkiej Brytanii |
Gorące Tematy

51-letnia Polka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Poruszające oświadczeni…

Tysiące klientów w Wielkiej Brytanii otrzymają zwrot pieniędzy. Nie trze…

Wielka Brytania i UE przyspieszają reset relacji po Brexicie. Padła konk…

Nowe zasady podróży po UE. Zmiany odczują pasażerowie Ryanaira, easyJet,…

Obywatele UE dostają zasiłki i darmowe zakwaterowanie w Wielkiej Brytani…

Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z UK. Pasażer stracił 1000 GBP, samolot…

Linie lotnicze wydają pilne ostrzeżenie dla podróżnych. Chodzi o bagaż
