Wiadomości
Opozycja chce aby przedterminowe wybory odbyły się w listopadzie
Opozycja i współpracujące z nią ugrupowania uzgodniły, że przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii powinny odbyć się w najwcześniej w listopadzie.
Opozycja i współpracujące z nią ugrupowania uzgodniły, że przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii powinny odbyć się w najwcześniej w listopadzie.
Dzięki takiemu terminowi rząd by musiał poprosić Unię Europejską o kolejne opóźnienie terminu wyjścia kraju z Unii Europejskiej.
Boris Johnson chciałby jednak rozpisać wybory na 15 października, dzięki czemu nowy rząd wziął udział w zaplanowanej na 17-18 października ostatniej Radzie Europejskiej przed planowanym terminem wyjścia kraju z UE z końcem miesiąca.
Taka data przedterminowych wyborów miałyby pozwolić szefowi rządu na uniknięcie realizacji postanowień ustawy przyjętej w środę głosami opozycji.
Ustawa ta zmusza premiera do opóźnienia procesu opuszczenia Wspólnoty do końca stycznia 2020 roku, jeśli do 19 października żaden projekt porozumienia nie uzyska większości głosów w Izbie Gmin.
Za ustawą zagłosowali posłowie opozycji wraz z buntownikami z rządzącej Partii Konserwatywnej. Ustawa przeszła stosunkiem 327 do 299 głosów.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania: miliony klientów dostaną dodatkowe pieniądze. Wypłaty 8…

Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych udających się do Wie…

Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii otrzymają 700 GBP odszkodowania

To miasto w czołówce bezrobocia w Wielkiej Brytanii. Nawet 2 na 5 osób n…

Wielka Brytania podnosi opłaty wizowe. Nawet o 222 GBP więcej już od kwi…

Wielka Brytania przestawia zegarki. Kiedy zmiana czasu i dlaczego coraz …

Nie Tesco ani Sainsbury’s. Ten supermarket w Wielkiej Brytanii najszybci…
