Wiadomości
Syn dżihadystki będzie mógł wrócić do Wielkiej Brytanii
Syn dżihadystki, która mając 15 lat uciekła z Wielkiej Brytanii na tereny opanowane przez Daesh i dołączyła do dżihadystów, będzie mógł wrócić na Wyspy.
Syn dżihadystki, która mając 15 lat uciekła z Wielkiej Brytanii na tereny opanowane przez Daesh i dołączyła do dżihadystów, będzie mógł wrócić na Wyspy.
Decyzję taką podjął szef brytyjskiego MSW Sajid Javid, który wcześniej podjął decyzję o odebraniu obywatelstwa jego matce Shamimie Begum.
Begum, która ma obecnie 19 lat odnalazła się niedawno w obozie dla uchodźców w Syrii i chciała wrócić do Wielkiej Brytanii.
Brytyjski rząd jednak pozbawił ją obywatelstwa i odmówił przyjęcia do kraju.
Zdaniem Begum decyzja ta jest nie zgodna z brytyjskim prawem, które zabrania pozbawienia obywatelstwa Brytyjczyka, który nie ma żadnego innego obywatelstwa.
Podczas pobytu w Syrii Kobieta urodziła syna, który decyzją Javida jest obywatelem brytyjskim i otrzyma pomoc konsularną Wielkiej Brytanii, ponieważ urodził się zanim brytyjski rząd pozbawił jego matkę obywatelstwa.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: "Brexit powoduje wielki niepokój". Niemiecki szpital kusi polskie pielęgniarki z Wysp Brytyjskich | Czytaj następny artykuł: Tłusty czwartek - to już jutro! |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: 10,6 mln funtów czeka na właściciela. Do odbioru został…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany. Tesco, Asda i inne supermarket…

Polska ambasada wydała pilne przypomnienie dla Polaków jadących do Wielk…

Nowe zasady paszportowe w Wielkiej Brytanii od 25 lutego 2026. Rodzice d…

W Wielkiej Brytanii może zabraknąć owoców i warzyw. Supermarkety pod ros…

Miliony właścicieli PlayStation w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać do 162…

Wielka brytyjska grupa bankowa zamyka 22 oddziały już w marcu 2026. Spra…
