Wiadomości
Pasażer, który wyzywał kobietę w samolocie Ryanair, powiedział że nie jest rasistą tylko… był w złym nastroju
Pasażer Ryanair, który obrzucał rasistowskimi wyzwiskami 77-letnią czarnoskórą kobietą siedzącą obok niego przeprosił i zaprzeczył że jest rasistą.
Pasażer Ryanair, który obrzucał rasistowskimi wyzwiskami 77-letnią czarnoskórą kobietą siedzącą obok niego przeprosił i zaprzeczył że jest rasistą.
Mieszkający w Birmingham David Mesher powiedział w "Good Morning Britain" że w żaden sposób nie jest rasistą, według niego w tym momencie był po prostu w złym nastroju.
"Prawdopodobnie trochę straciłem panowanie nad sobą i kazałem jej wstać" - powiedział.
"Nie jestem w żadnym razie rasistą i wydaje mi się, po prostu w tamtym czasie byłem w nieodpowiednim nastroju.
"Przepraszam za wszystkie cierpienia…”
77-letnia Delsie Gayle, która padła ofiarą rasistowskiego ataku i jej córka, Carol Gayle, odrzuciły jego przeprosiny.
Incydent miał miejsce podczas lotu FR015 linii Ryanair z Barcelony do Londynu Stansted w piątek po południu.
W nagranym przez pasażera filmie, można usłyszeć, ja mężczyzna jest agresywny, mówi rasistowskie komentarze, nazywa kobietę "brzydkim czarnym sk****nem" i wykrzykuje, żeby ktoś usiadł między nimi, ponieważ "nie ma ochoty siedzieć obok brzydkiej, pie***onej twarzy".
Grozi też że „popchnie" siedzącą kobietę na inne miejsce. "Nie mów do mnie jakimś k..a obcym języku, ty głupia, brzydka krowo” - miał krzyczeć mężczyzna.
Oburzeni pasażerowie próbowali uspokoić sytuację, jednak obsługa samolotu ograniczyła się do delikatnego uspokajania agresywnego pasażera.
Zamiast wezwać policję i wyprosić go z samolotu spełnia jego żądanie przesadzając niepełnosprawną staruszkę, która "zawiniła" jedynie kolorem skóry.
Z komunikatu prasowego policji wiadomo że sprawą zajmie się nią hiszpańska policja. Brytyjscy oficerowie będą z nimi współpracować i oferować niezbędną pomoc.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Dodatkowy bank holiday w UK. Tysiące osób mogą świętować do rana

Kupujesz raz za 40 pensów, wymieniasz za darmo. Brytyjski supermarket po…

Wielka Brytania zmienia zasady świadczeń. Nowe przepisy DWP już obowiązu…

Wielka Brytania przywróci paszporty dla psów i kotów. Rząd ujawnił szcze…

Wielka Brytania uruchamia nowe wsparcie dla młodych. Rząd wzoruje się na…

Ryanair wydaje oświadczenie w sprawie opłaty 8 GBP. Trwa dochodzenie

Wizz Air rozważa ograniczenie lotów z Wielkiej Brytanii. Padło ważne ost…
