Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Birmingham Adult Education Service

Birmingham Adult Education Service
Birmingham Adult Education Service jest organizacją rządową wspieraną przez Birmingham City Council.

Birmingham Adult Education Service oferuję kursy dokształcające kursy dla osób powyżej 16 roku życia. W swojej ofercie ma ponad 4000 kursów, większość z nich są to kursy, które pozwalaja zwiększyć umiejętność, które mogą pomóc w znalezieniu pracy. Ośrodki BAES prowadzą kursy języka angielskiego ESOL.
Co to są kursy językowe ESOL?
Kursy języka angielskiego ESOL, czyli English For Speakers of Other Languages. Głównym założeniem kursów ESOL jest pomoc wszystkim osobą, których pierwszym językiem nie jest język angielski. Pomoc polega przede wszystkim na zrozumieniu i posługiwaniu się językiem, na co dzień, w banalnych wydawałoby się momentach życia, jak pójście do lekarza, pomoc dzieciom w odrabianiu zadania domowego z angielskiej szkoły, zrozumieniu angielskiego prawa.
Gdzie są prowadzone kursy?
Kursy ESOL są prowadzone na terenie całego Birmingham. Większość ośrodków prowadzi kursy podstawowe, czyli Entry 1, 2 i 3, tylko na niektórych dzielnicach są prowadzone kursy języka angielskiego na wyższych poziomach (level 1 i 2).

Aby sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe ośrodki, które prowadzą kursy ESOL możesz skorzystać ze strony
http://www.aqua.bham.org.uk
lub zatelefonować: 0121 303 4318 lub napisać email: adult-education@birmingham.gov.uk
Czy kursy są płatne?
Tak, wszystkie kursy ESOL są płatne. Opłata roczna za kurs w roku 2010 - 2011 wynosi £408. Jeśli jesteś zatrudniony możesz poprosić swojego pracodawcę o wysłanie Cię na taki kurs i zapłatę za niego. Niektóre ośrodki zgadzają się na rozłożenie opłaty na kilka rat, jeżeli masz problem z zapłatą całej kwoty jednorazowo. Jest również możliwość odbycia kursu bezpłatnie, jeżeli jesteś w trudnej sytuacji finansowej i pobierasz zasiłki.

Więcej informacji: http://www.services.bgfl.orgLast Updated on Monday, 27 January 2014 12:33