Child Benefit i WTC/CTC a dzieci w kraju

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by EuroTarget » 27 Feb 2007, 12:28 Child Benefit i WTC/CTC a dzieci w kraju

Witam Wszystkich, z gory dziekuje za kazda, sprawdzona informacje na temat, ktory opisze ponizej.Pracuje od sierpnia'06.W listopadzie 2006 wyslalem aplikacje CHB i WTC/CTC.
W aplikacjach podalem, ze dzieci razem z zona sa w kraju.
Na CHB czekam do teraz czyli prawie 4 m-ce.Na posbe o podanie przyczyny takiej zwloki, dostaje odpowiedz, ze maja na rozpatrzenie 16 tygodni!!. Czyli tak jakby grali na czas.
W przypadku WTC/CTC nie uwzglednilem zony bo trzeba w aplkacji podac NIN i inne detale, podalem tylko dane dzieci. Najpierw poprosili o przyslanie ostatnich 6 payslipow, umowy o prace i rejestracje WRS a potem odmowili mi podajac powod, ze nie uwzglednilem w aplikacji zony. Zadzwolilem i uzyskalem info, zebym jak uwzglednil zone.Tak tez zrobilem i teraz jk sie dowiadywalem to powiedzieli mi, ze to trudny przypadek bo zona i dzieci sa w kraju. A przeciez najwazniejszym kryterium jest wiek, ilosc godzi/tydzien i dzieci, ktore spelniam.Bo gigantycznego wynagrodzenia i kilkunastu tys funtow oszczednosci nie mam,jeszcze :-). Z gory dziekuje za kazda informacje, Wasze doswiadczenia i pozdrawiam.

EuroTarget
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 30 Nov 2006, 21:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by anirad » 27 Feb 2007, 13:16 Re: Child Benefit i WTC/CTC a dzieci w kraju

PO pierwsze czy juz nikt nie czyta tego co juz bylo na tym forum ze ciagle pojawiaja sie te same pytania? to zaczyna byc nudnawe .Moze tak czas na moderatorow?

A co do twojego pytania o CHB i WCTC to wystarczy ze wezmiesz aplikacje dla obywateli innych panstw EU niz UK i po prostu ja przeczytasz. Jest tam wyraznie napisane ze CHB nalezy sie na dzieci przebywajace w UK!!!!!! czy to az takie trudne czytac informacje dotyczace wypelniania dokumentow? Jest tam nawet rubryczka dotyczaca tego od kiedy dziecko jest w UK.
Jescze troszke to pojawia sie pytania w stylu "dlaczego nie moge brac zasilku na zone przebywajaca w polsce skoro ja tu pracuje"?

Sorry, to nic osobistego akurat do Ciebie ale meczace jest czytanie ciagle tych samych pytan ktore sa co najmniej niemadre. Czy ktos z Was slyszal o tym zeby w Polsce placili jakies zasilki na dzieci ktore mieszkaja gdzies w swiecie?To pomyslcie zanim zapytacie tutaj. I proponuje mniej sluchac kolegow przy piwie a wiecej poczytac instrukcji do dokumentow i przepisow prawnych.
Pozdrawiam serdecznie
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by EuroTarget » 27 Feb 2007, 16:13 CHB i WTC/CTC - cd

Dziekuje za odpowiedz, lepsza taka niz zadna.Moj angielski jest na tyle dobry, ze przeczytalem sporo na ten temat. Malo tego, znam co najmniej 40 osob, ktore nie dosc, ze dostaly CHB na dzieci w kraju ale rowniez dodatkowo WTC/CTC mimo ze wymagania tych dwoch ostatnich swiadczen sa duzo bardziej rygorystycznie przestrzegane.
I co Ty na to?

EuroTarget
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 30 Nov 2006, 21:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by anirad » 27 Feb 2007, 16:27 Re: Child Benefit i WTC/CTC a dzieci w kraju

WTC dostaniesz bez klopotu, dodatek na dziecko w rodzinie czyli CTC rowniez jesli sklamiesz w dokumentach - znam kilkanascie osob ( w wiekszosci kierowcy) ktorzy tak wlasnie zrobili i pobieraja swiadczenia.

Mozna tak robic.

Tyle ze to jest przestepstwo i jesli czytasz po ang. to polecam ulotke wydana przez HO na temat przestepstw zwiazanych z benefitami.

Ja wiem ze wszystkich nie sprawdza ale---pewnego dnia kogos trafi kontrola inspektora podatkowego ( mnie trafila rok temu) i wtedy trzeba kilka rzeczy udowodnic. Bo na przyklad jesli ma ktos dziecko w wieku szkolnym i pobiera swiadczenia a dzieciak jest w polsce to ma pecha bo panu trzeba udowodnic ze dzieciak jest tu i ze chodzi TU do szkoly bo przeciez jest to obowiazkowe.
A tlumaczenie ze akurat dziecko jest w polsce nie pomoze bo przepisy mowia wyraznie ze cos takiego trzeba zglosic.
Inaczej ma sie sprawa z dziecmi powyzej podstawowki ale to zupelnie inna sprawa.

Nie wiem czy dla kilku funtow warto ryzykowac powazne konsekwencje. Ale jak sam pewnie wiesz......polak potrafi zabic za funta wiec jak mozna cos dostac to wiekszosc kreci.Mozna i tak.
Jesli masz zamiar zostac tu dlugo to nie radzilbym ryzykowac.
Pozdrowionka
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 1 Mar 2007, 09:31 Re: Child Benefit i WTC/CTC a dzieci w kraju

Ja mam taka troche inna informacje odnosnie child benefit, bo jak najbardziej mozna pobierac zasilewk jak pracuje np ojciec tutaj, a reszta rodziny w PL, byl kiedys na onecie spory temat odnosnie zasilkow, znalazlem link do innego forum ,gdzie to jest tez po czesci opiusane
http://www.gbritain.net/articles.php?id=55

Inna sprawa wtc i ctc moi znajomi zaprosili swoje rodziny na jakis czas tutaj zlozyli aplikacje w miedzyczasie zony dostaly zaproszenie po NIN i po wszystkim wyjechaly do PL, kAsa wplywa na konta dzieci sa bardzo male, wiec nie ma podstaw do sprawdzenia czy chodza do szkoly, nie wiem czy to jest zrobione legalnie.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by anirad » 1 Mar 2007, 12:06 Re: Child Benefit i WTC/CTC a dzieci w kraju

Rozwiaze Wasze problemy chyba raz na zawsze :
Fragment przepisow HMR

If your child goes abroad temporarily, you can continue to get
Child Benefit for them for up to 12 weeks.
You must tell us if your child is leaving the UK for more than 12
weeks.
If your child is temporarily abroad for more than 12 weeks, you may
still get Child Benefit if they are abroad only for one of the following
reasons:
• to receive full time education in an EEA country or Switzerland,
• to make an educational or foreign visit that is approved in writing
by their school,
• to get medical treatment for an illness that began before they left
the UK.

Nadal ktos twierdzi ze mozna brac CHB na dziecko w polsce i nie jest to przestepstwo?
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 2 Mar 2007, 20:27 Re: Child Benefit i WTC/CTC a dzieci w kraju

Czyli jaki wniosek z tego wynika, napisz bo moim zdaniem 99 % przypadkow spelnia te kryteria, ktore cytujesz
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI