Przyjazd do B'ham

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by Artur24 » 27 Jul 2011, 00:09 Przyjazd do B'ham

Witam forumowiczów:)

Na początku z góry przepraszam za kolejny temat typu "jak się tu żyje", "ile można zarobić" itp:)

Na początku października mam zamiar przyjechać do UK:) Myślę o przyjeździe na stałe ale to zweryfikuje sytuacja na miejscu:)
Mam 24 lata i jestem kawalerem. Pracuję jako kierowca w transporcie międzynarodowym (śmigam dostawczymi do 3,5t). Wcześniej przez 4 lata jeździłem również ciężarowymi. Posiadam Prawko kat B,C, kartę do tachografu cyfrowego, ADR. W UK jako kierowca byłem raptem 3 razy, wiec troszeczkę liznąłem jazdy po drugiej stronie:) Szczerze mówiąc w kraju na zarobki nie narzekam bo bez problemu wyciągam 3500-4000zł netto. Niestety moje życie prywatne praktycznie nie istnieje, gdyż nie ma mnie w domu przez jakieś 20 dni/miesiąc:( Nie mogę sobie niczego zaplanować, a potrzebuję już stabilizacji:) W UK również chciałbym pracować jako kierowca, ale w jakiejś hurtowni itp, tak aby codziennie być w domu:) Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że nikt tam na mnie z otwartymi ramionami nie czeka, dlatego przez pierwsze pół roku chciałbym pracować gdziekolwiek, aby tylko zarabiać i doszkalać język. Obecnie potrafię się dogadać po angielsku, ale niestety braki widać gołym okiem;/ Zabiorę ze sobą ok 1500-2000Ł wiec z tego co już wcześniej wyczytałem spokojnie wystarczy:) Powiedzcie czy na takie osoby jest zapotrzebowanie na tamtejszym rynku pracy?? Jakich zarobków mogę się na stanowisku kierowcy spodziewać?? Poszperałem w necie i znalazłem kilka wypowiedzi, gdzie rodacy mówili o kwotach rzędu 1600-2000Ł netto/miesiąc. Czy są to realne kwoty??

Gdyby ktoś chciał pogadać na priv to podaje gg(czasem odpisuję dopiero po 2,3 dniach gdyż jestem w trasie): 36231755

Z góry dzięki za odpowiedzi i sorki za ten elaborat:p

Artur24
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 26 Jul 2011, 23:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 27 Jul 2011, 19:26 Re: Przyjazd do B'ham

Witam!Dobrze się składa bo akurat jeździłem trochę po UK jako kierowca zaopatrzeniowiec (solówkami i rzadziej vanami) i powiem Ci,ze do dnia aż ukończysz 25 lat to o dobrej firmie transportowej/dystrybucyjnej możesz raczej zapomnieć.Niestety z reguły jest tak,ze jeśli dobra firma to zatrudniają po ukończeniu 25 lat z powodu horrendalnie drogiego ubezpieczenia.Ja tez mam jeszcze 24lata i jeździłem w tej raczej mniej renomowanej firmie ale wcale nie było tak najgorzej-od pon. do pt. po około 10 godzin dziennie, dojazd do klientów(cala Anglia,Walia) i rozladunek ręczny spożywki.Zarobki tygodniowo ok 270£ na rękę (65£/dzień).Co do zapotrzebowania w UK na kierowców to jest dość duże,trzeba tylko mieć doświadczenie i wspomniane 25 lat.Potrzebujesz info pisz na priva.Pozdro
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 27 Jul 2011, 23:16 Re: Przyjazd do B'ham

Artur24, moj znajomy jezdzil tu jako kierowca,i wyciagal kolo2 tys£...ale robil po 12 godzin..raczej malo czasu spedzal w domu..;/
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 39
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 28 Jul 2011, 11:06 Re: Przyjazd do B'ham

Moj polowek pracuje tu jako kierowca. No niby jest codziennie w domu ale co z tego jak zaczyna prace o 5-6 rano a wraca roznie, ale najczesciej po 18 dopiero, jak juz wroci to jedynie prysznic, jakis obiad i spac bo od rana znowu do pracy :/ Zarobki bez rewelacji, z reszta zadne pieniadze nie wynagrodza dzieciom tego ze taty nigdy nie ma w domu :/ Takze jak widac ta ciagla nieobecnosc jest wpisana na stale w prace kierowcy, w kazdym panstwie, bo watpie zebys znalazl prace jako kierowca od 7 do 15 za jakies w miare uczciwe pieniadze
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI