Podlaczenie laptopa do kina domowego...
Napisane by Jacob » 22 Jan 2009, 12:11 Podlaczenie laptopa do kina domowego...
pozdr
-
- Jacob
- Rozeznany
- Posts: 140
- Joined: 3 Jan 2007, 20:31
- Reputation point: 0
Napisane by malaroksi » 22 Jan 2009, 12:53 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
-
- malaroksi
- Wtajemniczony
- Posts: 2757
- Joined: 6 Jul 2008, 13:53
- Location: West Bromwich
- Reputation point: 170
Napisane by KA i PE » 22 Jan 2009, 17:29 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
pe
-
- KA i PE
Napisane by bialykom » 22 Jan 2009, 19:55 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
-
- bialykom
- Początkujący
- Posts: 45
- Joined: 1 Jul 2007, 21:57
- Reputation point: 0
Napisane by Kasiuniaaa86 » 22 Jan 2009, 22:55 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
-
- Kasiuniaaa86
- Początkujący
- Posts: 43
- Joined: 19 Jun 2007, 17:26
- Location: Tipton
- Reputation point: 0
Napisane by Jacob » 22 Jan 2009, 23:54 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
-
- Jacob
- Rozeznany
- Posts: 140
- Joined: 3 Jan 2007, 20:31
- Reputation point: 0
Napisane by Luiza » 23 Jan 2009, 12:12 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
-
- Luiza
- Wtajemniczony
- Posts: 1911
- Joined: 14 Mar 2008, 23:27
- Reputation point: 71
Napisane by bialykom » 23 Jan 2009, 12:42 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
Jacob wrote:Laptop jest stary i nie ma wejscia hdmi, wiec moze kabel z malym jack i tzw cinch. Jack bylby podlaczony do kompa, a cinch do kina domowego... chyab bedzie tak dzielac ???
Zaraz zaraz, to ty chcesz podlaczyc jedynie audio? Jezeli tak, to kabem mini jack - cinch bedzie OK.
Kasiuniaaa86 wrote:ja mam w laptopie wejsce hdmi i eurozlacze a w tv eurozlacze i jaki kabel mam kupic :roll:
Zapewne masz wyjscie HDMI. Niestety nie ma zadnej przejsciowki z cyfrowego HDMI na jakies analogowe zlacza. Jest konwerter, ale kosztuje jakies 250 zielonych.
Jest jeszcze opcja z wyjsciem DVI lub d-SUB. Prawdopodobnie ktores z nich masz.
Wyjscia Scart, czyli popularnego Euro w laptopie napewno nie masz. Byc moze masz inne analogowe wyjscie.
Moze podaj model laptopa, to sie wszystkiego dowiemy.
-
- bialykom
- Początkujący
- Posts: 45
- Joined: 1 Jul 2007, 21:57
- Reputation point: 0
Napisane by Provler » 26 Jan 2009, 19:35 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
Jeśli po prostu chcesz oglądnąć film (w formacie nieobsługiwanym przez Twoje kino czy z HDD) na dużym ekranie bądź posłuchać muzy na większych głośnikach to musisz tylko sprawdzić czy masz wyjście TV w laptopie. Sorry jeśli będę walił jak dla lamera ale nie wiem jak tam się orientujesz. Więc powinno tam być takie żółte (niekoniecznie), okrągłe, z 5 dziurami (4 okrągłe+1 prostokątna). Jeśli to masz to potrzebujesz 2 kabelki:
1. do AUDIO - jack (taki jak w słuchawkach) z jednej i dwa "cincie" z drugiej zazwyczaj czerwony+czarny lub czasem biały
2. kabelek cinć z jedne cinć z drugiej (żółte końcówki) + przejściówka tego żółtego z laptopa na cinć (żeński element w który ten cinć wejdzie :):) )
Kabelki te w Polsze to po 3 zeta się kupuje a dla głupich Angoli to ceny mogą być kosmiczne, tak czy siak to stare kabelki więc powinny być tanie. Wszystkie inne przejściówki np. z wyjścia monitorowego, HDMI itp to droga zabawa i zupełnie zbędna.
A no i w kinie wejścia nie trudno znaleźć bo te same kolory mają.
-
- Provler
- Początkujący
- Posts: 36
- Joined: 13 Feb 2007, 23:02
- Location: Birmingham
- Reputation point: 0
Napisane by Bartsun » 26 Jan 2009, 21:58 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
kabel banalny jack->czincz i to wszystko... szukasz tylko wejscia "IN" z tylu puszki dekodera (kina domowego) i lecisz
pozdro
-
- Bartsun
- Stały Bywalec
- Posts: 589
- Joined: 27 Sep 2006, 22:26
- Reputation point: 1
Napisane by Provler » 27 Jan 2009, 12:29 Re: Podlaczenie laptopa do kina domowego...
Bartsun wrote:nie wzieliscie pod uwage ze chodzi o kino domowe.... jak laptop stary to masz stereo (2 kanaly) podlaczasz na wejscie 2 kanalowe w kinie domowym i lecisz... zaleznie od kina moze ci grac na 2 glosnikach badz tez jak ustawisz dekoder moze poleciec we wszystkich glosniczkach ale bez przestrzennosci bo w koncu masz w laptopie stereo....
kabel banalny jack->czincz i to wszystko... szukasz tylko wejscia "IN" z tylu puszki dekodera (kina domowego) i lecisz
pozdro
@Bartsun - wzięliśmy pod uwagę :) Przy łączeniu różnych elementów zawsze tak jest, że o ostatecznym efekcie decyduje najsłabszy element... Koledze chodziło o podłączenie a nie o efekt "7.1"
Czasami można stereo zamienić na 5.1 przez sterownik karty graficznej (jeśli w laptopie masz 3 wyjścia: różowe na mic, zielone na słuchawki i niebieskie to jest jakiś "userfriendly" program do konfigurowania). Wtedy wyjście od mikrofonu służy do przesyłu reszty. Oczywiście wtedy potrzebujesz jeszcze jednego kabelka - takiego jak opisał @Bartsun czy jak ja opisałem wcześniej :). Oczywiście czepiając się dalej można powiedzieć że nawet jak to ustawisz a film będzie stereo to i tak dupa.
-
- Provler
- Początkujący
- Posts: 36
- Joined: 13 Feb 2007, 23:02
- Location: Birmingham
- Reputation point: 0
-
- Similar topics
- Replies
- Last post
-
-
Ekran laptopa naprawa
1, 2 by paulina18oczko1 in KOMPUTERY I ELEKTRONIKA - 16 Replies
33270 Views -
by Anastazja
on 13 Aug 2011, 16:22
-
Ekran laptopa naprawa
-
-
Kabel do laptopa - ratunku !
by Kasia_jazz in SZUKAM INFORMACJI - 4 Replies
15011 Views -
by markosik1
on 26 Oct 2006, 09:30
-
Kabel do laptopa - ratunku !
-
-
Odliczenie laptopa od podatku
by madhavendra in SZUKAM INFORMACJI - 8 Replies
26535 Views -
by alexandra
on 2 Dec 2007, 11:41
-
Odliczenie laptopa od podatku
-
-
Ubezpieczenie laptopa czy warto ?
by Globox in SZUKAM INFORMACJI - 5 Replies
21990 Views -
by clinic
on 13 Aug 2010, 18:46
-
Ubezpieczenie laptopa czy warto ?
-
-
Zapomnialm hasla na laptopa
by pyrdek in KOMPUTERY I ELEKTRONIKA - 8 Replies
23186 Views -
by edmun
on 28 Oct 2011, 22:00
-
Zapomnialm hasla na laptopa