nowy rok szkolny

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MalePostNapisane by bajzel1 » 14 Aug 2007, 01:28 nowy rok szkolny

Witam wszystkich. Jestem z wami już dosyć długo, ale byłem raczej biernym obserwatorem forum.Zbliża się nowy rok szkolny i mając dzieci w wieku szkolnym 7 i 12 lat, dzieci są w Anglii od miesiąca, trochę posiadam wiadomości na ten temat.Moje chłopaki będą chodzić do szkół na Acocksie, primary i sekondary, są to szkoły katolickie.Pracują w nich polacy, tak że załatwienie
formalności jest dosyć łatwe. Razem z moim starszym synem, rok szkolny rozpocznie 15 polskich dzieci.To już jest jakaś siła.
Jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem z wyborem szkoły, dla swojego dziecka, niech zadzwoni pod ten numer 01214645512 pracuje tam Polka Monika Moris, jest to odpowiednik naszego wydziału oświaty przy citi councilu i myśle że będzie to rozwiązanie waszych problemów. :wink:
Może w następnym poście opowiem wam jak zdobyłem piękne mieszkanie socjalne, w przepięknej okolicy.

bajzel1
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 4 Mar 2007, 13:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 14 Aug 2007, 06:50 Re: nowy rok szkolny

wiesz, o tym mowione jest od roku czasu. :idea:
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emcia04 » 14 Aug 2007, 07:13 Re: nowy rok szkolny

to fajnie ze ci sie udalo to wszystko tak ladnie w miesiac zalatwic. wiekszosc ludzi ma problemy bo tu to sie robi z wyprzedzeniem przynajmniej pol rocznym.
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posts: 207
Age: 41
Joined: 17 Jan 2007, 10:56
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 14 Aug 2007, 08:21 Re: nowy rok szkolny

moj syn poszedl do szkoly w ciagu bodajze 2 tyg od wyslania aplikacji, wiec nie jest to jakas sensacja, chyba ze takie problemy z zalatwieniem sa tylko w tych lepszych szkolach....tych katolickich
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Dolores » 22 Sep 2007, 21:12 Re: nowy rok szkolny

Witam wszystkich .
Mam pytanie do Bajzela czy mógłbyś dać mi jakieś wskazówki dotyczące załatwienia mieszkania socjalnego , pisałam do Ciebie na mejla , ale być może nie czytałeś .
Byłabym Ci bardzo wdzięczna .Pozdrawiam.

Dolores
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2007, 20:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 23 Sep 2007, 06:50 Re: nowy rok szkolny

dolores idziesz do councilu i bierzesz formularz, wypelniasz i wysylasz , i czekasz.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Dolores » 23 Sep 2007, 17:21 Re: nowy rok szkolny

Kik dzięki za odpowiedż , myślałam że może jest jeszcze jakaś inna droga ,bo ta o której mi napisałeś podobno jest długa pod względem czasu.

Dolores
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2007, 20:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 24 Sep 2007, 06:49 Re: nowy rok szkolny

krotszej nie ma.niestety, kazdy musi odczekac w kolejce.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 24 Sep 2007, 19:03 Re: nowy rok szkolny

jest krotsza juz kiedys o tym pisalem
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by moniavika » 24 Sep 2007, 20:13 Re: nowy rok szkolny

Dolores to zalezy od tego jak dlugo tu jestes,jak dlugo pracujesz legalnie,czy jestes mezatka czy matka samotnie wychowujaca dzieci,czy wogole masz dzieci....
To wszystko jest brane pod uwage.
W najblizszym Neighbourhood Office popros o forme,ktora wypelnisz i bedziesz oczekiwala na mieszkanie.Dopilnuj jednak,aby nie pogubili twojej aplikacji i chodz tam jak najczesciej i dowiaduj sie co sie dzieje w twojej sprawie.Popros ich rowniez o tzw
List of Housing Association.
Na tej liscie beda znajdowac sie adresy z telefonami i mailami na ktore wyslij krotki list,ze chcesz od nich uzyskac Application Form,bo chcesz ubiegac sie o mieszkanie.Zaznacz w liscie,ze np jestes singlem,lub masz dzieci(przedstaw po prostu swoj matrymonialny stan).
Powysylaj to mailami lub poczta i czekaj na odpowiedzi.Kazda forme ktora otzrymasz wypelnij jak najszybciej i odeslij.
Jedni maja duzo szczescia i dostaja szybko mieszkanie inni czekaja.To wszystko zalezy od tego jaka jest twoja sytuacja.No i szczescie tez...

[ Dodano: Pon Wrz 24, 2007 21:16 ]
Moja corka chodzi do przedszkola tzw reception i nie mialam zadego problemu z jej przyjeciem tam.Pewnie dlatego,ze jestem mama samotnie wychowujaca dziecko,a oni bardzo ida na reke.W dniu w ktorym poszlam wypelnilam forme i na drugi dzien zdzwonili,ze cora moze przyjsc,bo znalezli jej miejsce w grupie.
Powiedziano mi,ze to dlatego,ze jestem sama i chca mi pomoc.
Do dzis sa zyczliwi i bardzo mi pomagaja.Pozdrawiam.
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
User avatar
moniavika
Rozeznany
 
 
Posts: 227
Age: 47
Joined: 1 Mar 2007, 13:44
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Dolores » 15 Nov 2007, 10:04 Re: nowy rok szkolny

Witam ponownie
Wsiaż jeżeli znasz krótszą drogę do załatwienia mieszkania z consilu to może byś mi ją zdradził .Zaniosłam papiery do consilu już dwa miesiące temu i nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi ,więc jeśli mi odpowiesz to będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.

Dolores
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 21 Sep 2007, 20:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kalika » 23 Nov 2007, 18:41 Re: nowy rok szkolny

Czesc, mam do was bardzo wazne dla mnie pytanie, czy wiecie cos na temat polskich szkol średnich?Musialam wyjechac z Polski przed skończeniem trzeciej klasy liceum, tzn. na poczatku trzeciej klasy tzn. ze nie mam matury i skończonego liceum a bardzo mi na tym zalezy. Jezeli cos na ten temat wiecie prosze o szybki kontakt.Pozdrawiam

kalika
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 23 Nov 2007, 18:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 23 Nov 2007, 21:28 Re: nowy rok szkolny

tylko w londynie................
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY