Spawanie aluminium pilne metoda TIG

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

PostNapisane by Guest » 15 May 2011, 18:11 Spawanie aluminium pilne metoda TIG

Poszukuje warsztatu lub osoby, ktora zajmuje sie takimi rzeczami. Rozebralem silnik w swoim aucie i musze pospawac jedna czesc, a pilne bo auto musze koniecznie poskladac bo we wtorek rano musze czyms jechac do pracy. Takze jesli ktos tym sie zajmuje lub zna osobe ktora robi takie rzeczy prosze o kontak w temacie lub na pw. Dzieki
Last edited by Guest on 15 May 2011, 19:57, edited 1 time in total.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 15 May 2011, 19:33 Re: Spawanie aluminium pilne

ja przzyłączam sie do prośby, chodzi jednak o spawanie przedłużnicy, jakby co to prosze o odpowiedz tu lub na pw..

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 15 May 2011, 20:07 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

Ale w twoim przypadku chodzi raczej o metode MIG MAG z tym to raczej nie ma problemu raczej wiekszosc mechanikow ma migomat. W moim przypadku to z Migiem nie mial bym problemu w pracy bym to zrobil ale z TIGIEM jest juz lipa w mojej poprzedniej pracy spawali TIGIEM ale tam to pojade juz w ostatecznosci

Guest
 
 
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 15 May 2011, 21:12 Re: Spawanie aluminium pilne

adasiek99 wrote:ja przzyłączam sie do prośby, chodzi jednak o spawanie przedłużnicy, jakby co to prosze o odpowiedz tu lub na pw..


czyli, ze masz kombi tak? bo przedluznice sa tylko w takich przedluzanych samochodach.

pozdr
pe

KA i PE
 
 
Top
-3

PostNapisane by Guest » 15 May 2011, 22:00 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

Ty jak zwykle musisz sie wtracac choc nic do powiedzenia nie masz. Temat toczy sie o spawaniu roznymi metodami ale ciagle o spawaniu. To co adasiek99 chce sobie pospawac raczej jest malo warzne czy rame od roweru, "przedluznice", czy co kolwiek innego (chce to zespawac i szuka czlowieka, ktory to zrobi i o tym jest temat) jeszcze bym zrozumial jak bys zapytal z jakiego materialu jest wykonana ta czesc to by oznaczalo, ze chcesz pomoc. Ale przyszedles tu sobie popisac bo Ci sie nudzi. Robisz jak zawsze bajzel w temacie, a zaraz temat bedzie nadawal sie tylko do kosza bo przyjdzie jeszcze kilka osob i bedzie rozmowa o przedluznicy, a nie o spawaniu. DZIEKI

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 16 May 2011, 08:01 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

ja mam punto,mechanik co mi przy nim robil powiedzial ze "przedluznice trzeba pospawac" a punto to nie kombii to juz nie wiem:P:P, nie wiem z czego to jest zrobione jestem zielony,jezeli ktos sie orientuje o co chodzi to proszę o kontakt najlepiej na pw zeby tu nie zasmiecac..pzdr

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 16 May 2011, 15:24 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

xxxx wrote:(...) Robisz jak zawsze bajzel w temacie, (...)


No, ale dzięki temu bajzlowi autor postu się dowiedział, że może jednak jest robiony w bambuko :D
A to, że się podpiął pod Twój wątek... bywa.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 16 May 2011, 17:47 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

ja nie mam pretensji do adasiek99 (zreszta nie mam do nikogo pretensji) ale w wiekszosci tematow jest pisane nie na temat i zawsze przez te same osoby. Adasiek dowiedz sie najlepiej z jakiego matrialu jest wykonane to co chcesz pospawac i o jaka metode chodzi jesli o metode MIG to znam osobe, ktora robi takie rzeczy, ale odrazu mowie, ze ja nigdy nie widzialem jak on spawa kiedys pracowalismy razem ale na maszynie CNC

Guest
 
 
Top
0

PostNapisane by Guest » 16 May 2011, 20:12 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

xxxx wrote: kiedys pracowalismy razem ale na maszynie CNC


kolego to ja widze, ze ty niezle oblatany jestes, to jaka to ta maszyna CNC byla? bo tu akurat na moj dzial trafiles :) tu pracujesz na cnc, w innym temacie jestes oblatany o autach a jeszcze w innym szukasz pracy w tulipie na pakowaniu miesa, masz tyle etatow czy we wszystkim jestes tak dobry, ze sie zdecydowac nie mozesz? :)

Guest
 
 
Top
-1

PostNapisane by Guest » 17 May 2011, 12:14 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

Oczywiscie to jest wypowiedz o spawaniu TIGIEM. Temat itak juz jest zasmiecony wiec Ci odpowiem

Wejdz na temat o Tulipie i sobie poczytaj co tam napisalem to odpowiedz bedziesz mial gotowa. W autach moze jestem oblatany moze nie motoryzacja to moja pasja poza tym jeszcze w Polsce handlowalem samochodami. Co do mechaniki samochodowej moj tato jest mechanikiem i mial wlasna firme lubialem zu pomagac i tak sie nauczylem wiec przy autach robie sobie wszystko sam bo jak wiadomo zasady pracy silnika itd nie zmienily sie od lat wystarczy wejsc na forum i poczytac to i owo co pisza ludzie na temat danego modelu.

Co do CNC to byla pieciosiowka. Zreszta dzisiaj nadal pracuje na CNC w firmie JCB chyba wiesz co to. Przy CNC trzyma mnie kasa. O tym, ze jak Ty to powiedziales trafilem w Twoj dzial nie da sie nie zauwazyc na forum. Zreszta pisal kiedys do mnie chlopak, ktory byl zwyklym operatorem (zaladowac maszyne przycisk "start" i wyciagnac gotowe yo jego obowiazki byly) a chcial pracowac jak operator ustawiacz i najpierw Ciebie pytal o rade to z poslogiwania sie mikrometrem zrobiles cytuje jego slowa "umiejetnosc nie wiele latwiejsza od kierowaniem rakieta kosmiczna" .


A tak przez chwile na temat jesli kiedysv potrzebowal by ktos pospawac jakies aluminium to panowie z tego warsztatu mi pomogli http://bham.pl/directory/POLSKI-WARSZTA ... ngham.html

Guest
 
 
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 22 May 2011, 21:45 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

szkoda ze w szerokiej gamie swoich umiejetnosci i talentow nie uznales za stosowne zainteresowac sie podstawowymi zasadami ortografii. proponuje popracowac nieco nad tym, bedzisz wtedy odbierany nieco powazniej.

pozdrawiam
pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by testowy » 22 May 2011, 22:49 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

skoro wątek i tak stracił już dziewictwo,
to pozwolę sobie na słów kilka nie w temacie,

XXXX,
nie mówię, że nie masz racji,
ale nie o to chodzi by być śmiertelnie poważnym,
więc się tak strasznie nie czepiaj,

PE,
no i skucha,
jak się czepiasz gościa o ortografię,
to znaczy, że....
:mrgreen:

w temacie dodam,
że tak jak XXXX polecam polski warsztat M&G na Viaduct Street,
jak nawet sami czegoś nie robią, to doradzą
pozdro

ps. Adasiek99 nic się nie martw o to przedłużanie Punto,
zapewne chodziło o podłużnice :mrgreen:
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
User avatar
testowy
Zaangażowany
 
 
Posts: 1028
Joined: 28 Sep 2008, 16:21
Location: i owszem, głównie w soboty
Reputation point: 78
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 4 Jun 2011, 17:50 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

nie ma takiego elementu jak przedłużnica, ale za to jest element podłużnica.I to w każdym aucie z nadwoziem samonośnym.
Do rzeczy: ja aluminium spawałem w takiej małej firmie spawalniczej na Mount St na Aston, w Dunton Trading estate. I byłem zadowolony i z jakości, i z ceny (wzięli "moje" spawanie na "fuchę", bez faktur, itd).Spawana była głowica samochodu wyczynowego (do drag racing'u) i była to modyfikacja.Zrobili bardzo dobrze; nigdy nie pękło.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 25 Jun 2011, 15:38 Re: Spawanie aluminium pilne metoda TIG

KA i PE skoro Ci tak przeszkadza moja ortografia to dlaczego czytasz moje wypowiedzi. Wiesz jakos nie licze sie z opinia ludzi, ktorzy oceniaja ludzi po tym w co sie ubieraja albo jaki maja samochod. Wiec sam sobie odpowiedz gdzie mam Twoje zdanie

Guest
 
 
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA