Jakie mam szanse na "znalezienie" się w tym dużym

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
WItam serdecznie.

mam na imię Irena i mam 55 lat. Pracowałam przez ostatnie 3 lata w Grecji, jednakże jak to mówią - trzeba w życiu zmieniac co jakiś czas otoczenie więc postanowiłam Wyjechać do Birmingham właśnie.
Serdecznie proszę uzytkowników tego forum o jakieś wskazówki co do tego jak się znaleźć w tym brytyjskim środowisku, czego unikać, jak szukac pracy - czy wogóle można ją dostać?
Planuje wynająć na 2 miesiące z góry jakieś małe mieszkanko dwupokojowe, przeglądam ogłoszenia w portalach z b'ham i widzę że już za 250 funtów jest to możliwe, czy to naprawde tak jest, czy nalezy się spodziewać dodatkowych kosztów jeszcze oprócz tych cen co oni podają w ogłoszeniach? Zamierzam szukać pracy jako pomoc domowa, ew sprzątaczka, tak pracowałam również w Grecji, jednakże grecki znam już dość dobrze a podstaw angielskiego syn mnie dopiero uczy. Chciałabym zapytać czy mam wogóle szanse na znalezienie tam pracy bez komunikatywnego angielskiego? I czy tylko legalnie można się tam zatrudnić. Proszę pomóżcie i napiszcie kilka słów. Chciałabym tez się dowiedzieć, gdzie najkorzystniej w tym mieście można mieszkanie wynająć żeby i było blisko do szukania pracy i z dojazdem nie byłoby problemów. Zamierzam zabrać ze sobą 1200 funtów, czy ew starczy mi to na 2 miesiące żeby opłacić się i jakoś skromnie żyć?

IrenaMAJ
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 13 Feb 2007, 14:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sasiadstar » 13 Feb 2007, 16:31 hmmm

Co do mieszkania masz chyba na mysli jeden pokoj sypialny i goscinny za 250 raczej nic tu nie znajdziesz musisz wiedziec ze biora rowniez dpozyt w wysokosci czynszu dodatkowe oplaty to tzw consil tax ok 100 funtow na miesiac,osobiscie nie polecam takiego rozwiazania lepsze by bylo wynajecie pokoju za 50 tyg w tym wszystkie oplaty.Co do pracy to niejest tak rozowo ale poszukac mozna,najlepeij by bylo jakbys znala juz przed wyjazdem pare agencji i wyslala mailem cv.
To tyle pozdrawiam

sasiadstar
Początkujący
 
 
Posts: 46
Joined: 7 Jul 2006, 20:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

musisz pamietac tez o tym , ze czasy sie zmieniaja i juz tutaj nie ma zbyt duzo pracy dla osob bez jezyka, mozesz miec problemy, chyba ze ktos ci tu ****** pomozer i przyjedziesz tu na gotowe. ALe ze mnie pesymista...
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Witam

Mysle ze dobre czasy w Anglii koncza sie. Nazjezdzalo sie grom ludzi do pracy, przez to zarobki maleja,malo tego poprzeczka wymogow stawiana przez pracodawcow jest coraz wyzej. Na dzien dzisiejszy podstawa do znalezienia pracy jest minimum komunikatywna znajomosc jezyka angielskiego, oprocz tego coraz czescie wymagane jest doswiadczenie zdobyte w UK.
Szczerze mowiac gdybym mial mozliwosc pracowac w grecji za pól tego co mam tutaj z checia zamienilbym sie :mrgreen:
bardzo lubie Grecje (maja najlepszy girosik nie to co tutaj)
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI