mieszkanie w aston czy naprawde jest tak zle?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by marins007 » 19 Oct 2010, 19:54 mieszkanie w aston czy naprawde jest tak zle?

hej,mam prosbe chcialbym zamieszkac w birmingham i kupic mieszkanie,interesuje sie dzielnica ASTON jest w miare tania.czy na prawde jest az tak zle w tej okolicy,czy mieszkaja tam jacys polacy?dziekuje z gory

marins007
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 19 Oct 2010, 19:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Tak: tanie miejsca są najczęściej tanie z jakiegoś powodu. Dotyczy to zarówno najmu jak i kupna nieruchomości. Anglicy mawiają że w Anglii dostajesz dokładnie to, za co płacisz.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

dokladnie, jesli szukasz taniego mieszkania to polecam wolverhampton (znajomy kupil dom, 2 sypialnie za 100 k), co nie znaczy, ze jest to dobra dzielnica. Pytanie brzmi: czy szukasz dobrej, czy polskiej dzielnicy (duze grupowania Polakow sa na tanich i niebezpiecznych dzielnicach). Piszac to mam na mysli Polakow, ktorzy dopireo co przyjechali do uk i szukaja zamieszkana na krotki okres czasu, pod warunkiem, ze jest tanio. Moim zdaniem, kupujac dom musisz myslec przyszlosciowo, tj jakei sa szanse wzrostu wartosci nieruchomosci. powodzenia.

kamalena
Początkujący
 
 
Posts: 49
Joined: 2 Sep 2009, 00:36
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

jak zastanawiasz sie jak jest w danej dzielnicy warto zajrzec na stronke policyjna west midlands police i tu korzystajac z linku sprawdzac sobie poszczegolne czesci miasta:
http://www.myneighbourhood.info/myn2/html/search
tam pokazane jest ile przestepstw i ile zachowan karalnych odnotowala policja i czy w danym roku zaznacza sie tendencja rosnaca czy malejaca (bo np niektore dzielnice zmieniaja sie z lepszych na gorsze czy odwrotnie). to tak akurat przyszlo mi do glowy. zycze powodzenia w poszukiwaniach
kasia
User avatar
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posts: 102
Age: 39
Joined: 7 Jun 2009, 21:30
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monique » 20 Oct 2010, 07:57 re

Aston to "ciemna" dzielnica. Jeśli spotkasz białego to zwykle znaczy, że Aston Villa gra mecz (to że na trybunach 30tys białych kibiców nie oznacza, że tam mieszkają). Ogólnie jest to jedna z najmniej ciekawych dzielnic Birmingham. Jeśli jednak lubisz klimaty rodem z Azji lub Afryki to się dopasujesz.

monique
Rozeznany
 
 
Posts: 141
Age: 43
Joined: 9 Mar 2010, 13:31
Reputation point: 34
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 20 Oct 2010, 13:16 Re: mieszkanie w aston czy naprawde jest tak zle?

monique wrote: Aston Villa gra mecz (to że na trybunach 30tys białych kibiców nie oznacza, że tam mieszkają)



Ha Ha,dokładnie tak jak na Small Heath,białych widać tylko w sobotę jak Birmingham City FC gra mecz u siebie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

Ja bym nie kupiła domu na Aston!! Dodam, że wynajmuje tu mieszkanie od więcej jak dwóch lat. Tzn. blizej centrum kolo Newtown.
Ja mieszkam tu bo mieszkam (tanio i nie chce mi sie juz przeprowadzac - przeprowadzki sa strasznie mecza - mam ich kilka na swoim koncie).
Osobiscie jakis wiekszych problemow nie mialam, ale co jakis czas w poblizu mojego domu - zamykaja ulice, bo jest akcja policyjna. No i co jakis policja przychodzi do Nas policja z zapytanioem czy nie slyszelismy nic zeszłej nocy. Czesto slysze o wyrywanych torebkach itp.
Lepiej dac troche wiecej, zeby pozniej nie zalowac.
User avatar
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posts: 369
Age: 42
Joined: 19 Mar 2007, 19:23
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

dzieki pomagacie mi znalezc miejsce,jeszcze mi tu sie nasuwa okolica kitts green co o tej okolicy myslicie?dziekuje.

marins007
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 19 Oct 2010, 19:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

http://www.chavtowns.co.uk/2005/05/stec ... irmingham/ jesli juz na stronach internetowych kitts green umieszczaja na liscie najgorszych dzielnic do mieszkania to odradzam :) powodzenia. Moze cos bardziej z pld strony bham ?

kamalena
Początkujący
 
 
Posts: 49
Joined: 2 Sep 2009, 00:36
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 23 Oct 2010, 16:35 Re: mieszkanie w aston czy naprawde jest tak zle?

kamalena, ciekawa stronka. Znalazłem więcej nieciekawych miejsc w Brum. Czasem aż się włosy jeżą jak się to czyta :neutral:
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ulak » 24 Oct 2010, 14:49 Re: mieszkanie w aston czy naprawde jest tak zle?

Jesli chodzi o polecanie dzielnic, nie za wiele sie znam.....
Moge natomiast powiedziec, o agecji ktora mnie wynajela dom na Erdingtonie . Mieszkalam w domu trzypokojowym z ogrodkiem ale mam nadzieje ze nikt sie tam z was nie wprowadzi.Agencja nazywa sie PRIMA lettings. Ja mieszkalam pod adresem 43 Regan Crescent. Ten dom byl zimny, odnowiony na pokaz i po prostu smierdzial wilgocia. Ale to maly pryszcz w porownaniu co wymyslil landlord kiedy pekla rura w lazience. Okazalo sie ze to ja mam za wszystko zaplacic. Inna sprawa ze liczniki byly zalozone nielegalnie, to nie do uwierzenia ale tak bylo. Landlord niczym sie nie interesowal, poza odbieraniem pieniedzy.Na gorze sa pojedyncze okna i jest tam bardzo zimno, wiec nie polecam. A sasiad to Pakistanczyk, ktory ma 8 dzieci, chyba ze to wam nie przeszkadza, mowie o halasie....Bardzo nieudany dom, mimo ze cena byla niezla, bo tylko 550, ale rachuneczki byly spore, wiem , bo sama je placilam...Pozdrawiam wszystkich i naprawde nie polecam....Ula
Urszula

ulak
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Age: 12
Joined: 6 Jun 2010, 18:42
Location: Polska
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 24 Oct 2010, 16:30 Re: mieszkanie w aston czy naprawde jest tak zle?

kamalena, roslinka_zielona Fajne, że wstawiłyście te linki. Wczesniej nie znałam tych stron a zaczynam powoli interesować się tematem.
To też jest dobra strona, wiele informacji na temat konkretnych miejsc. http://www.upmystreet.com/

Czekam na jeszcze inne strony tego typu, jeśli ktoś zna to proszę o jeszcze :grin:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

wiesz, moim zdaniem (prosze nie atakujcie mnie, gdyz to zdanie subiektywne), lepsze sa dzielnice na poludniu. Mam znajomych na pln i jest tam zle, szczegolnie, jesli masz dzieci. Mieszkalam na hall green, znam acocks green, jestem na yardley wood. Spokoj, cisza, zadnych sztrzelanin, bijatyk czy wlaman do domow. Na acocks green jest troche polakow (nawet polski sklep), ale wszyscy zrownowazeni :D jesli chcesz wiecej szczegolowych informacji na temat dzielnic pld to pisz na priv. :) pozdrawiam i zycze powodzenia.

kamalena
Początkujący
 
 
Posts: 49
Joined: 2 Sep 2009, 00:36
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

marins007 wrote:hej,mam prosbe chcialbym zamieszkac w birmingham i kupic mieszkanie,interesuje sie dzielnica ASTON jest w miare tania.czy na prawde jest az tak zle w tej okolicy,czy mieszkaja tam jacys polacy?dziekuje z gory


Ja też się przymierzam do kupna domu i jak już sobie upatrzę jakiś domek to będe tam czesto parkowal autem wezme laptopa i oglądal filmy i obserwował ,obserwował i obserwował !!! Wtedy przekonam sie sam jaka to dzielnica czy ulica i jak tam jest.Wiadomo że to zakup zycia wiec lepiej poświęcić jakiś czas żeby pózniej nie być rozczarowanym. Opinie innych ludzi też są ważne czyli popytać np: na forach ,znajomych czy przyszłych sąsiadów.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE