ubezpieczenie auta a wypadek

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by adrian80 » 16 Oct 2010, 12:53 ubezpieczenie auta a wypadek

Na parkingu ( monitoring) kobieta zniszczyła 3 samochody , w tym mojej żony. Przyjechała policja , spisali raport , koniec końców naprawa auta jest nieopłacalna . Ubezpieczenie od początku pobytu tutaj mamy w Tesco . Samochód babki która spowodowała wypadek był ubezpieczony w innej firmie . Teraz pytanie : dlaczego to Tesco proponuje nam odszkodowanie za zniszczony samochod ? Wg mnie logiczne byłoby gdyby kontaktował sie z nami ten drugi ubezpieczyciel ?
Jeśli ktoś byl w podobnej sytuacji proszę o pomoc .

adrian80
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 16 Oct 2010, 12:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 16 Oct 2010, 15:50 Re: ubezpieczenie auta a wypadek

W sprawach nie do końca jasnych (dla ubezpieczyciela) nie uznaje się winnego bez rozpatrzenia i porozumienia ubezpieczycieli obu stron. Jeżeli ubezpieczyciel Wam zaproponował odszkodowanie (naprawę) to nie oznacza wcale że idzie z waszego ubezpieczenia, tylko że Wasz ubezpieczyciel zajął się sprawą. Wasza firma ubezpieczeniowa płaci za wszystko, a następnie odzyskują koszty od ubezpieczyciela drugiej strony. Tak to się odbywa każdorazowo, więc wszystko jest ok.
Ja byłem w podobnej sytuacji. Dostałem w tyłek, policja była przy wypadku (prawdopodobnie byli również świadkiem). Na następny dzień miałem samochód zastępczy i umówioną wizytę u prywatnego lekarza. Czek za mój samochód miałem po ok. miesiącu.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by adrian80 » 16 Oct 2010, 18:54 Re: ubezpieczenie auta a wypadek

dzięki za informacje , nie wiedziałem że tak to wygląda .

adrian80
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 16 Oct 2010, 12:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI