Pl renta socjalna a pobyt w UK

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by kszz » 30 Sep 2010, 13:42 Pl renta socjalna a pobyt w UK

witam, czy moze mial ktos podobna sytuacje lub wie cos na ten temat... juz wyjasniam o co chodzi. moj maz zmarl w zwiazku z czym dostalam z synem rete socjalna tzw rodzinna (najnizsza), po 3latach zwiazalam sie z chlopakiem z ktorym mam 2 dziecko. nie jestesmy po slubie, po prostu zyjemy ze soba. zdecydowalismy sie na wyjazd do uk jestesmy juz tu pare miesiecy, pracuje tylko moj partner i postanowilismy sie starac o work tax credit i child benefit czy musze rente w polsce zawiesic? czy beda przyslugiwac nam te zasilki? bardzo prosze o pomoc. z gory dziekuje i pozdrawiam

kszz
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 30 Sep 2010, 13:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 30 Sep 2010, 15:36 Re: Pl renta socjalna a pobyt w UK

a nie latwiej/szybciej/bezposrednio dowiedziec sie w revenue :?: zadzwonic i po max 30 min masz rzetelna odpowiedz :wink:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 30 Sep 2010, 16:23 Re: Pl renta socjalna a pobyt w UK

wiec kolejna historyjka typu chce pieniadze od panstwa, ale na nie nie zapracuje. w kilka miesiecy spokojnie bys tu prace znalazla a nie na krzywy ryj... ach szkoda slow. pomyslalas co bedzie za lat 15-20 lub wiecej? ile bedziesz miala stazu pracy? co wtedy bedzie tobie przyslugiwalo? czasem mi sie wydaje, ze niektorzy maja problemy z poprawnym mysleniem...

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by izap721 » 30 Sep 2010, 16:29 Re: Pl renta socjalna a pobyt w UK

" Renta socjalna jest świadczeniem, którego przyznanie jest uzależnione od zamieszkania osoby uprawnionej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Prawo do renty socjalnej przysługuje:

- osobom posiadającym obywatelstwo polskie zamieszkującym i przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
- cudzoziemcom zamieszkującym i przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej posiadającym zezwolenie na osiedlenie się lub status uchodźcy nadany w Rzeczypospolitej Polskiej.

Z chwilą akcesji Polski do Unii Europejskiej renta socjalna będzie mogła być przyznawana również obywatelom państw członkowskich Unii, którzy uzyskali zezwolenie na pobyt."

Ale jak najbardziej powinniście starać się o WTC i CTC,a przede wszystkim CB (jeśli w Polsce pobierasz,powinnaś jak najszybciej zrezygnować),bo na pewno Ci przysługują i zastanów się,jeśli rzeczywiście nie będziesz mogła jednak pobierać tej renty,czy nie będzie to dla Ciebie korzystniejsze(bo ile może być takiej renty?)
Przypomniało mi się właśnie,że mąż mojej koleżanki (dwoje dzieci)jest na rencie,mieszka tu od kilku miesięcy i właśnie przyznali mu te benefity.W Polsce z renty nie zrezygnował,tutaj nikogo o tym nie informował,ale nie wiem,czy tak można.
Ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym najpierw do Zus-u w Polsce,tylko nie przedstawiaj się i nie mów jak długo tu jesteś,bo jeszcze każą Ci wszytko oddawać!
Może jako członek Unii renta będzie przysługiwała Ci tutaj,ale nie dowiesz się tego,dopóki nie zadzwonisz do odpowiedniego urzędu.
A może po prostu nic nikomu nie mów,pobieraj rentę i składaj formularze po benefity:)
User avatar
izap721
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 22 Jun 2009, 09:31
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 30 Sep 2010, 20:12 Re: Pl renta socjalna a pobyt w UK

izap721 wrote:(...) mąż mojej koleżanki (dwoje dzieci)jest na rencie,mieszka tu od kilku miesięcy i właśnie przyznali mu te benefity.W Polsce z renty nie zrezygnował,tutaj nikogo o tym nie informował,(...)


Tia. I tylko czekać, kiedy na forum pojawi się kolejny "pokrzywdzony" przez angoli, którzy ślą do niego listy z groźbami i nakazami zwrotu kasy...
Ludzie, myślcie, to nie boli...

A co do renty z Polski to skoro jesteś tutaj to na 99% Ci się nie należy. I powinnaś ją zawiesić/zrezygnować w momencie jak się tutaj przeniosłaś. I nie zdziw się, jak każą Ci coś zwracać.

Czy coś ci tutaj się należy? - Na pewno. Tylko że na to, jak napisał draco - trzeba przynajmniej trochę zapracować. Chyba, że będzie się starał o to Twój partner.
Nawet kobietom w ciąży zanim dadzą zasiłki muszą się wykazać kilku-/kilkunastotygodniowym przynajmniej stażem pracy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by izap721 » 1 Oct 2010, 07:08 Re: Pl renta socjalna a pobyt w UK

No właśnie,skoro renta jest na nią i na dziecko,ona nie pracuje,zajmuje się małym dzieckiem,jak się domyślam,tym samym nie naciąga państwa,bo przecież dziecka do pracy nie zabierze,to nie musi zawieszać?
A wnioski składać musi oczywiście on,bo tylko on pracuje.Ją dopisuje jako partnera.
Tak jak napisałam powyżej,zadzwoń do Zus lub Revenue,przedstaw całą sytuację i będziesz spała spokojnie.
User avatar
izap721
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 22 Jun 2009, 09:31
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kszz » 1 Oct 2010, 08:30 Re: Pl renta socjalna a pobyt w UK

No dzieki za odpowiedz:) nie wiem czemu niektorzy od razu mnie atakuja. przeciez napisalam ze moj partner pracuje, bedziemy dzwonic do revenue i najpierw tam spytamy co i jak, a jak bedzie trzeba zawiesic to zawiesze bo faktycznie to sa marne pieniadze wiec nie bedzie szkoda. i ludzie prosze was miejcie troche serca a nie od razu z buta na innych. poszlabym do pracy owszem ale co mam z malym dzieckiem zrobic? na nianke nas nie stac bo jak mam placic obcej kobiecie to sama wole sie zajac i przynajmniej widze co sie dzieje z moim dzieckiem. osiagnie wiek przedszkolny to z mila checia go puszcze do przedszkola. a sama zajme sie praca narazie nie mam na to warunkow. dziekuje jeszcze raz, pozdrawiam cieploo:):)

[ Dodano: Pią Paź 01, 2010 10:02 ]
Ok juz wszystko jasne. Zadzwonilam do Zus i renta jak najbardziej sie nalezy. Ewentualnie jak pojde do pracy to musze ja przepisac cala na syna. Takze dziekuje wszystkim nawet tym co zle pisali. Dla mnie juz wszystko jasne, nie wiem czemu od razu nie zadzwonilam do zrodla heh no ale fajnie zasiegnac tez opinii innych. dziekuje jeszcze raz pozdrawiam kszz

kszz
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 30 Sep 2010, 13:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 1 Oct 2010, 09:06 Re: Pl renta socjalna a pobyt w UK

Kszz, po prostu jest masa zapytan o zasilki, rownie duzo pytan o mozliwosci wyludzenia, a po pewnym czasie pojawia sie psioczenie na urzedy, placz i szukanie srodkow na zwrot i czesc forumowiczow jest troche zmeczona tym schematem ;).
Co do zasilkow, jak wczesniej wspomniano, upewnij sie w ZUS, jak to wyglada, wypelnijcie wniosek na WTC. ChTC i Child Benefit, podajac wszelkie dochody i zobaczysz.
Rozumiem, ze partner jest rejestrowany w WRS?
No i licz sie z dosc dlugim oczekiwaniem na odpowiedz, czasem i powyzej roku.

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO