Emerytura w Polsce i w U.K.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by soniac » 6 Jul 2010, 08:59 Emerytura w Polsce i w U.K.

Byłem w urzędzie ZUS w Polsce w sprawie tego by opłacać jakieś składki na przyszłą emeryturę w Polsce, w razie gdy coś zmieniło by się i wyjechał bym z UK. Powiedzieli mi że niestety ale muszę pracować w Polsce aby takowe składki posiadać.
Wiem że po powrocie do PL, nie przepadają nasze składki z przepracowanych lat w UK, ale nie ma sposobu na to aby posiadać dwie emerytury w przyszłości?
Interesują mnie nie prywatne składki a państwowe, a dokładnie takie z których pobierami pieni,adze do śmierci a nie do czasu jak skończą się nam pieniądze z naszego konta.
Dziękuję.
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by paulina1986 » 6 Jul 2010, 18:34 Emerytura Angielska

Hej,

Jeżeli pracujesz w Anglii i płacisz National Insurance najprawdopodobniej będzie ci przysługiwała angielska pensja, aczkolwiek nie licz na wiele.

W Anglii aby dostać tak zwana state pension mężczyzna musi mieć conajmniej ukończone 65 lat, aczkolwiek wiek kiedy indywidualna osoba może przejść na emeryturę zależy od tego kiedy się urodziłeś.

Aby dostać cała pensje która wynosi maksymalnie £97.65 na tydzień musisz mieć conajmniej 30 kwalifikowanych lat kiedy płaciłeś National Insurance.

Są pewne zasady obliczania ile pensji się należy, dla przykładu:

Mężczyzna urodzony 6 lipca 1970 najprawdopodobniej będzie musiał poczekać do 67 roku życia aby mógł przejść na emeryturę. Jeżeli ma przepracowane 5lat (na pewnych warunkach - trzeba odpowiedzieć na Parę dodatkowych pytań) w Anglii dostanie ok £26.04 tygodniowo.

Państwowa pensja to niewiele, dlatego dużo osób opłaca również prywatna emeryturę.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy, polecam się na przyszłość.

Pozdrawiam

Paulina
Last edited by paulina1986 on 7 Jul 2010, 15:03, edited 1 time in total.

paulina1986
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 10 Nov 2007, 15:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 7 Jul 2010, 14:58 Re: Emerytura w Polsce i w U.K.

Gwoli ścisłości - nie pensja, tylko emerytura.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by paulina1986 » 7 Jul 2010, 21:13 Re: Emerytura w Polsce i w U.K.

AdamBoltryk wrote:Gwoli ścisłości - nie pensja, tylko emerytura.

Pozdrawiam


Jak ktos jest bystry to wie o co chodzi. (Pensja - Placa - Pension)

paulina1986
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 10 Nov 2007, 15:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 7 Jul 2010, 22:37 Re: Emerytura w Polsce i w U.K.

To ZUPEŁNIE różne pojęcia i nie można ich tłumaczyć "podobieństwem"
To tak jakby actually przetłumaczyć - aktualny... lol
Albo Scotland Yard - Szkockie podwórko :)

Pozdrawiam

PS. No i oczywiście nieśmiertelna Maślana mucha - Butterfly :D

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 8 Jul 2010, 11:18 Re: Emerytura w Polsce i w U.K.

taaaa, a dżony łoker to moze jasiu wedrowniczek tak..

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 8 Jul 2010, 13:50 Re: Emerytura w Polsce i w U.K.

A nie ?! Toś mnie zaskoczył
To jakiego ja w końcu Jasia pijam?
:D

Pozdrawiam
PS. A ciągnąc temat tłumaczeń - Kubuś Puchatek, tak na prawdę wcale nie ma na imię Kubuś, tylko Edward. Ale ja i tak wolę Kubusia.
Jak to kiedyś Dżordź Bernard Szoł powiedział - "Tłumaczenia są jak kobiety - piękne nie są wierne, wierne nie są piękne."

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by stefan1965 » 10 Jul 2010, 15:03 Re: Emerytura w Polsce i w U.K.

Moim skromnym zdaniem Pensioner - Emerytoman
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Joined: 10 Jan 2009, 17:10
Reputation point: -3
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI