Inteligo - płatność kartą

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

FemalePostNapisane by m-a » 13 Jun 2010, 22:49 Inteligo - płatność kartą

Witam, proszę o informację czy płacąc kartą Inteligo zostaje pobrana prowizja? I czy mając kartę na podpis nie będę miała problemów z płatnościami w sklepach.
pozdrawiam :wink:

m-a
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 25 May 2010, 14:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 14 Jun 2010, 06:27 Re: Inteligo - płatność kartą

Prowizji najprawdopodobniej nie będzie, zależy jaka to karta (płatnicza? kredytowa? Visa? Visa Electron? Mastercard? Nie wiem, co Inteligo wydaje...).
Karty bez chipa większość ze sprzedawców - zwłaszcza młodszych - nigdy nie widziała, więc nie wiedzą co z nią się robi. Pomaga wspomnieć (lub pokazać gestem), że trzeba ją przeciągnąć przez ich terminal, wtedy najczęściej załapują. Czasem wzywają przełożonego :-) i ten dopiero załapuje.
Z odmową przyjęcia spotkałam się raz, w polskim sklepie akurat.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by m-a » 14 Jun 2010, 08:52 Re: Inteligo - płatność kartą

Mam kartę Visa Electron. :-)

m-a
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 25 May 2010, 14:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 14 Jun 2010, 14:33 Re: Inteligo - płatność kartą

Za Visę Electron Mbanku nie miałam prowizji za zakupy - za to na pewno jest za wypłaty z bankomatów.
Żeby mieć pewność trzeba by sprawdzić tabelę opłat w swoim banku.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by BBeatka67 » 14 Jun 2010, 20:57 Re: Inteligo - płatność kartą

jeśli płacisz w Polsce to nie ma prowizji ale jeśli płacisz zagranica niestety jest oplata
User avatar
BBeatka67
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 12 Oct 2008, 10:20
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by 21milka » 29 Jun 2010, 11:31 Re: Inteligo - płatność kartą

Ja akurat mam konto w Inteligo i mBanku. Płaciłam obydwiema i nie pobierano prowizji, jednak za wypłaty już tak. 2% Dowiadywałam sie jak oni te 2 % wyliczają i niestety nie jest to normalne 2 %.
Bo najpierw przeliczają na EURO( Inteligo) DOLARY( mBank), potem dopiero na złotówki i od tego prowizja 2%.
W rezultacie traci sie troche złotówek, wiec lepiej założyc konto walutowe w mBanku. Wtedy złotówki przelewa sie na ów konto. No i normalnie w świecie wybiera kasiutke w bankomtach/ płaci w sklepach( owszem bywają zakreceni sprzedawcy co karty bez chipa nie widzieli, ale nigdy nie zdarzyła mi się odmowa) Karta jest bezpłatna przez pierwszy rok, potem sie placi trzydziesci pare złotych na rok.. Tak czy inaczej sie opłaca. No i ziała w drugą stronę. Mozesz zamieniac funty na złotówki..więc to tez dobry sposób na przekazywanie zarobionej kasiurki do PL

21milka
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 22 May 2007, 11:06
Location: Selly Oak
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE