cytologia w anglii

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by Anek » 9 Oct 2009, 09:18 Re: cytologia w anglii

Zreszta w Polsce za dodatkowe takie badanie trzeba sobie zaplacic. :-P Zastanawia mnie dlaczego tyle ludzi uwaza ze w Polsce jest tak super i wszystko ci zrobia bez problemu. Jak dla mnie to tu wlasnie jes dobrze. Nie trzeba placic za wszystko i nie ma takiej korupcji. Oczywiscie w Polsce zrobia Ci wszystko co chcesz ale tez za to wszystko musisz slono zaplacic.
- polozne w Polsce trzeba sobie czesto oplacac jak chcesz miec dobra opieke
- za porody w wodzie czy temu podobne trzeba placic
- za lekarstwa dla siebie i dziecka trzeba placic
- za antykoncepcje trzeba placic
- nawet macierzynski trwa kroce
... i wiele innych rzeczy... ;)
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by marzencia2333 » 9 Oct 2009, 11:21 Re: cytologia w anglii

malaroksi : ``Kobieta gdy skończy 25 lat powinna wybrać się na cytologię lub kobieta która już rozpoczęła współżycie płciowe.``

Czy ty uwazasz ze w UK dziewczyny nie uprawiaja seksu przed 25 rokiem zycia? Wlasnie o tym mowie ze dziewczyny powinny miec latwiejszy dostep do badan ginekologicznych, poniewaz jak mozna nawet zauwazyc na ulicy to i 15 sto latki chodza z brzuchami no i pewnie wiele dziewczyn w tym wlasnie jak ja to nazywam ``glupim`` wieku powinny mic latwiejszy dostep do takiego lekarza.

malaroksi: ``Co dzięki niej można wykryć?
- stany przednowotworowe i raka szyjki macicy nawet we wczesnym stadium jego rozwoju (uleczalnym).
- infekcję wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV.``

Czy nawet te przyklady wedlug ciebie nie sa warte wczesniejszego wykrycia a niewydaje mi sie ze badanie co 3 lata to wystarczajace.

Anek: ``- polozne w Polsce trzeba sobie czesto oplacac jak chcesz miec dobra opieke
- za porody w wodzie czy temu podobne trzeba placic
- za lekarstwa dla siebie i dziecka trzeba placic
- za antykoncepcje trzeba placic
- nawet macierzynski trwa kroce
... i wiele innych rzeczy...``

Zgodze sie z toba w 100% i ja nie mowie ze cala sluzba zdrowia w UK jest gorsza od polskiej, ja sie poprostu tylko niezgadzam z pewnymi metodami stosowanymi w UK takimi jak badania cytologiczne itp.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
User avatar
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posts: 463
Age: 39
Joined: 11 Oct 2007, 17:55
Location: Tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 9 Oct 2009, 11:52 Re: cytologia w anglii

marzencia2333, ale te badania są identyczne jak w Polsce ten artykuł wkleiłam z polskiej strony, tak sie stosuje w polsce tam nie masz obowiązku chodzenia na cytologie i zalecają ja kobietom po 25 roku życia lub tym które już zaczeły wspólżyć... Natomiast tutaj masz już obowiązek stawić sie na takie badanie po 25 roku życia, zasady są takie same jak poprosisz to Ci zrobią nawet w wieku 15 lat .

Jak słucham że tu jest tak źle a w polsce tak dobrze to aż mnie ściska, rozumie że w Pl jest dobrze tym którzy zarabiają tutaj i swoje funty wydają w Polsce, chodzi o to żeby było dobrze żyć tam i zarobić tam na swoją służbe zdrowia ale to nieraz graniczy z cudem..
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by marzencia2333 » 9 Oct 2009, 12:00 Re: cytologia w anglii

ja mowie na swoim przykladzie. Prosilam o takie badanie i mi go nie zrobiono a walczylam o nie odkad przyjechalam do anglii i zaszlam w ciaze poraz pierwszy, a zrobia mi je dopiero teraz. Na moje pytanie dla czeko, zawsze byla jedna odp - bo nie mam odpowiedniego wieku, albo ze nie widza potrzeby. W polsce to raczej niedopomyslenia.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
User avatar
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posts: 463
Age: 39
Joined: 11 Oct 2007, 17:55
Location: Tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 9 Oct 2009, 12:03 Re: cytologia w anglii

marzencia2333 wrote:a walczylam o nie odkad przyjechalam do anglii i zaszlam w ciaze poraz pierwszy, a zrobia mi je dopiero teraz.
tak w ramach informacji w ciąży nie robi się cytologi dopiero po niej ...
chociaż ja miałam robioną w 2gim tygodniu ciąży ale nawet o niej nie wiedziałam, lekarka się mnie zapytała czy jestem w ciąży,powiedziałam że nie , za tydzień dowiedziałam się że jednak w niej jestem :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET