zwrot pieniedzy za usluge medyczna

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by lutka56 » 1 Sep 2009, 12:32 zwrot pieniedzy za usluge medyczna

Witam
ostatnio bedac w Polsce musialam wykonac zabieg -usniecie zylakow.zrobilam to w prywatnej klinice,bo oczywiscie w Polsce nie mam ubezpieczenia,a co za tym idzie byla troche kosztowna.moj lekarz,ktory mnie operowal oznajmil mi,ze moge sie starac tu w UK o zwrot kosztow tego zabiegu i pytanie do panstwa:czy ktos wie gdzie mam sie udac?moze ktos z panstwa przechodzil tez operacje kosztowna w polsce i staral sie odzyskac pieniadze tu w Uk? prosze o dpowiedz
dziekuje z gory

lutka56
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 19 Aug 2009, 10:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 1 Sep 2009, 16:52 Re: zwrot pieniedzy za usluge medyczna

co wiem na pewno to, ze w ramach NHS objeci jestesmy bezplatnym leczeniem za granica w razie wypadku czyt. naglym, nieplanowanym. czy operacja zylakow takim byla? zagrazala zyciu?
jesli nie to chyba musisz zwrocic sie z zapytaniem do NHS. moze byc tak, ze nie zwroca kosztow leczenia. ale tego to juz nie jestem pewna.
wiem, ze w niektorych przypadkach mozna uzyskac zgode NHS na wykonanie pewnego zabiegu poza UK z jakis powodow, ale to trzeba miec chyba wczesniej uzgodnione.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 1 Sep 2009, 18:58 Re: zwrot pieniedzy za usluge medyczna

jezeli masz karte EHIC (European Health Insurance Card) to na jej odwocie jest podany nr telefonu (0191 218 1999). trzeba tam zadzwonic i poprosic o druk do refundacji kosztow. zapytaja sie Ciebie czy byla to nieplanowana operacja (lepiej powiedzec, ze tak). trzeba wyslac z wypelnionym drukiem oryginalna fakture i wypis ze szpitala (nie trzeba tlumaczyc na angielski). mozesz czekac 2-6 miesiecy na odpowiedz i niekoniecznie zwroca 100% poniesionych kosztow.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by papuzkaara » 2 Sep 2009, 06:51 Re: zwrot pieniedzy za usluge medyczna

A jezeli masz konto plus w HSBC( jesli placisz za prowadzenia konta prawie 13f to to jest to konto) to ono rowniez ma w sobie zwrot kosztow leczenia za granica. Wystarczy wtedy isc do banku a oni juz wszystko wyjasnia
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Age: 39
Joined: 21 Jan 2009, 09:37
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by lutka56 » 2 Sep 2009, 08:22 Re: zwrot pieniedzy za usluge medyczna

dzieki wielkie za odpowiedzi.

lutka56
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 19 Aug 2009, 10:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE