Wymiana prawa jazdy na Angielskie:

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by 4Hubert4 » 30 Jul 2009, 02:26 Wymiana prawa jazdy na Angielskie:

Witam,

Chciałem zapytać czy jeśli wymienię prawo jazdy z Polskiego na Angielskie (posiadam zawodowe prawo jazdy) dla firm ubezpieczeniowych oraz wszystkich innych instytucji nowa data jego wystawienia będzie datą od kiedy mam prawo jazdy?

Czyli np. przy ubezpieczaniu samochodu w pierwszym roku albo nie będę się w stanie ubezpieczyć albo będę płacił bardzo dużą składkę?

Z góry dzięki za odpowedź,


Hubert

4Hubert4
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Age: 42
Joined: 28 Feb 2007, 20:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 30 Jul 2009, 07:12 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie:

nie, po wymianie masz z tylu date wydania kazdej kategorii przepisana z polskiego prawka. podpowiadam jednak, ze jesli wymieniasz cokolwiek wiecej niz zwykle 'B' nie kozystasz z druku D1 dostepnego na poczcie tylko z D2 ktory zamawiasz z dvla albo pobierasz z ich placowek.

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by DD » 30 Jul 2009, 12:01 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie:

4Hubert4 wrote:Witam,

Chciałem zapytać czy jeśli wymienię prawo jazdy z Polskiego na Angielskie (posiadam zawodowe prawo jazdy) dla firm ubezpieczeniowych oraz wszystkich innych instytucji nowa data jego wystawienia będzie datą od kiedy mam prawo jazdy?

Czyli np. przy ubezpieczaniu samochodu w pierwszym roku albo nie będę się w stanie ubezpieczyć albo będę płacił bardzo dużą składkę?

Z góry dzięki za odpowedź,


Hubert


Na pierwsza czesc odpowiedz znasz. A stawka ubezp. zalezy o Twojego adresu, od tego jak dlugo masz prawko (krocej niz 3 lata, dluzej niz 3 lata) oraz od wieku (granica to 25 lat)

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 3 Aug 2009, 19:18 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie:

tak jak pisano wczesniej stawka ubezpieczenia zalezy od tego gdzie mieszkasz. a jak bedzeisz mial prawko UK to nawet ubezpieczenie moze Cie kosztowac mniej, bo dzieki temu bedziesz w systemie.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by 4Hubert4 » 4 Aug 2009, 17:21 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie:

Wielkie dzieki za odpowiedz!

Pozwolcie ze dopytam:

Z tego co wiem jest okres na wymiane prawa jazdy na angielskie (w przypadku B to 2 albo 3 lata w przypadku zawodowego to 5 lat).

Jak DVLA to sprawdza? Czy jest to tylko deklaracja kiedy sie przyjechalo na druku, czy bycie juz obywatelem (po 5 latach) bedzie stwarzac w tym przypadku jakies trudnosci?

Z gory dzieki za odpowiedz

4Hubert4
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Age: 42
Joined: 28 Feb 2007, 20:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 17 Aug 2009, 19:38 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie:

No jak ja ubezpieczalem sie w A-planie to niestety nie interesowala ich data wydania w Polsce tylko wlasnie w Uk ,bo system inaczej tego nie przyjmowal (totalne bzdury) ,ale znizki nie bylo wiec opuscilem ich po sprzedazy auta i teraz w Tesco jest ok.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA