Becikowe w Polsce - dostałam!:)

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by Kitka » 26 Sep 2008, 22:09 Becikowe w Polsce - dostałam!:)

Nie wiem czy już było o tym pisane, pisze bo może się przyda ta informacja. Chciałam tylko poinformować, że to możliwe jeśli:
- nie dostałaś becikowego w UK
- Ty i dziecko jesteście zameldowani w kraju (ja się zameldowałam dzień przed złożeniem dokumentów ):mrgreen:
Mój synek urodził sie w kwietniu a dokumenty złożyłam w sierpniu (pieniążki dostałm wczoraj):) Nie pamiętam ile jest na to czasu po porodzie.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 27 Sep 2008, 08:23 Re: Becikowe w Polsce - dostałam!:)

To super:)

Ja tez mam zamiar pobrac w PL, bo tutaj nic nie dostane. :cry:

A ile tego jest dokladnie, jesli mozna spytac?

Musialas zameldowac dziecko w PL?
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 27 Sep 2008, 08:42 Re: Becikowe w Polsce - dostałam!:)

do roku czasu mozna złozyc wniosek, ja rowniez nie brałam w anglii becikowego, wiec jadąc na wakacjie do Pl,poszłam złozyc wniosek, biurokracjia okazała sie tak wymagająca ze wkoncu odpuscilismy sobie,szkoda było wakacjii. Ale na przyszłosc moze komus się przyda taka informacjia,ze nalezy miec polski akt urodzenia,przetłumaczony nic im nie daje. Nalezy najpierw isc do urzedu stanu cywilnego u wydanie polskiego aktu urodzenia, czyli tutaj tez sa schody poniewaz nalezy meldowac dziecko w pl,potem wymeldowywac itp, dla 1000zl jest wiecej latania i użerania sie z wrednymi urzednikami,ze szkoda gadac. Ale jak ktos ma wiecej czasu i cierpliwosci to zycze miłego wydawania zasłuzonej kasiory :-D
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 27 Sep 2008, 11:15 Re: Becikowe w Polsce - dostałam!:)

Dla mnie biurokracji nie bylo zbyt dużo. Fakt przy meldunku i peselu miałam pomoc znajomej, dlatego szybciej poszło :wink: Z tego co wiem to trzeba dziecko umiejscowić w USC, wtedy dostajesz polski akt urodzenia. Wypełniłam dokumenty przy urzędniku pomógł mi bardzo, powiedział co jeszcze muszę dołączyć. Podpowiedział, że nie muszę stać w kolejkach tylko wysłać poleconym :wink: 1000zł piechotą nie chodzi... Powodzenia :mrgreen:

ann11281 ja zameldowalam.

malaroksi czemu wymeldować?
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 27 Sep 2008, 11:30 Re: Becikowe w Polsce - dostałam!:)

No wlasnie, tez sie zastanawialam, czemu wymeldowac?

ja rodze w Polsce, w swoim miescie, wiec akurat nie bede miec problemow z polskim aktem urodzenia i meldunkami, bo i tak zamierzam to zrobic, wszystko w moim rodzimym urzedzie
Wiec mam nadzieje,ze pojdzie szybko :mrgreen:

Pozdrowienia dziewczyny!!!
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 27 Sep 2008, 18:45 Re: Becikowe w Polsce - dostałam!:)

Wymeldowac dlatego,ze mieszkamy w U.K. Przez najblizsze lata nie zamierzamy wracać więc nie ma sensu zeby była zameldowana w polsce i płacic dodatkowo za wywoz śmieci itd. i to jeszcze nie na naszym mieszkaniu.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 27 Sep 2008, 19:52 Re: Becikowe w Polsce - dostałam!:)

mozna sie ubiegac przez 12 mcy od urodzenia dziecka
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET