Do jakiej szkoły powinno iść siedmioletnie dziecko???

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...
W Polsce jest to pierwsza klasa podstawówki, a w Angli?? Czy w Birmingham jest Polska szkoła? Co jest lepsze, dać dziecko do polskiej czy angielskiej szkoły?

kasiabalu1975
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 3 Aug 2006, 19:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

tutaj szkołę zaczynają 4 latki
7 lat to będzie chyba 3 klasa bo zaczynaja od reception class potem 1, 2 i tak dalej
szkoła nazywa się primary school to nazwa angielskiej podstawówki
potrzeba więcej informacji to podam nawet konkretne adresy szkół - m.in w której części bham
z tego co wiem polska szkoła jest tylko w soboty w domu polskim raczej jako dodatek do edukacji angielskiej
dużo osób zapisuje dzieci do szkół katolickich
apropo wątpliwości rodziców zwłaszcza matek na emigracji http://forum.banda.pl

ika
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 5 Jun 2006, 17:46
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Wielkie dzięki za odpowiedź, jeśli to nie kłopot to prześlij mi proszę adresy szkół. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Mama siedmiolatka :)

kasiabalu1975
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 3 Aug 2006, 19:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

jesli chodzi o adresy szkol w birmingham, kto radze wybrac sie do councilu - do wydzialu oswiaty( niedaleko victoria sq.), daja 5 najblizszych szkol. moja corka idzie teraz do 3 kl i ma skonczone 7 lat. uwazam, ze dobrze zrobilam dajac ja do panstwowej angielskiej szkoly. idz poprostu do najblizszej szkoly i jesli beda miejsca, to przyjma bez problemu.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

Kik dobra rada,tez tak zrobilam :wink: przyjeli bez problemów,teraz jestem zadowolona z tej szkoly,pozdrawiam :roza:

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posts: 288
Joined: 27 Aug 2007, 14:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ok wszystko fajnie tylko jest tyle pytan .jestem jeszcze w polsce moj synek ma teraz 7 lat a cora 5 .szkola ale jaka polska,angielska ktra lepsza.?czy w angielskiej sie odnajda dadza sobie rade z jezykiem itd.bo jak mi ma plakac ze nie ma kolegow i niemoze sie dogadac i co wtedy?? moze moje obawy sa nadwyrost ale jak kazda matka chce dla moich dzieci jak najlepiej

karad
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 25 Oct 2007, 08:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Daglas » 29 Nov 2007, 17:30 Dla ''Karad''

Jeśli chodzi o dzieci to nie ma sie o co obawiać, one im młodsze tym lepiej sobie poradzą... - proste! Jeżeli wiążesz przyszłość z wyspą - wyślij dzieci do angielskiej szkoły! W tym kraju dzieciakom pomaga sie w aklimatyzacji szkolnego środowiska

Daglas
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 23 Nov 2007, 13:56
Location: Głogów/Dolny Sląsk
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

mala informacja , tu nie ma polskiej szkoly, jest tylko sobotnia szkolka. nie ma wyboru do angielskiej i tyle. dzieci sobie poradza.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY