Agencje nieruchomosci jeszcze raz!

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

PostNapisane by Monika » 7 Oct 2007, 11:13 Agencje nieruchomosci jeszcze raz!

Pierwszy raz bedziemy wynajmowac dom przez agencje. Jakie dokumenty przygotowac na poczatek i czy beda nas w jakis sposob sprawdzac? Co powinno znalezc sie w kontrakcie a na co uwazac? I jak skontaktowac sie z wlascicielem domu bez wiedzy agencji bo chcielibysmy porozmawiac o pewnych sprawach zwiazanych z domem. Agencja powiedziala nam ze to oni zajmuja sie wszelkimi naprawami itd. ale jak chcielismy zeby pomalowali nam drzwi to powiedzieli ze oni wynajmuja ten dom w takim stanie jak jest ale jezeli chcemy to mozemy zrobic to sami. Moze mi ktos naswietlic mniej wiecej jak wyglada wynajem przez agencje?
Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedz.

Monika
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by agamiltko » 7 Oct 2007, 16:40 Re: Agencje nieruchomosci jeszcze raz!

Hej. Ja wynajmowalam dom przez agencje. Na pewno potrzebujesz potwierdzenia adresu, paszport, dowod na to, ze pracujesz, referencje(ja mialam od siostry i przyjaciol z USa i bylo ok) Ja jeszcze nie pracuje i sie upierali, zebym zaplacila za 3 miesiace z gory, powiedzialam, ze zaplace za 2 i koniec. Przeczytajcie dokladnie umowe. Ja tak zrobilam i od razu trzaba bylo kilka rzeczy zmienic. Co do wlasciciela, to ja bym po prostu poprosila agencje o nr telefonu i sie skontaktowala z nim przed podpisaniem umowy. Moj wlasciciel pierwszego dnia przyjechal sie przywitac. Acha probujcie jak najwiecej wytargowac i zapiszcie to w umowie lub aneksie. Ja mialam wynajmowac mieszkanie nieumeblowane, a jednak zakupili mi nowe lozka, materace, pralke i lodowke. Zreszta szczerze wam powiem, ze kontakt z wlascicielem jest strasznie wazny, bo tak naprawde on sie zgodzil na duzo rzeczy: zrobienie ogrodu, zabudowanie boilera, kilku rurek, itp. Acha i nie dajcie sie nabrac na to, ze to standardowa umowa. Mi taka dali do podpisu i sie okazalo, ze tam jest zapis, ze nie moge miec zwierzat, a chwile wczesniej ustalilismy, ze moge miec psa. Acha i spiszcie liczniki. Sprobujcie zbic troszke cene. W trakcie poszukiwan w jednej agencji zeszli 50F.
Aga
aga

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posts: 124
Age: 45
Joined: 29 Jul 2007, 23:16
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE