KATEGORIE SAMOCHODÓW

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

FemalePostNapisane by amka7 » 19 Aug 2007, 07:39 KATEGORIE SAMOCHODÓW

Hejka,czy ktoś kupił może auto z kategorią C? co to właściwie oznacza?bo słyszałam że muszą czasem mieć dodatkowy przegląd...Jesli ktoś ma jakąś informację na ten temat to bardzo proszę o rozjaśnienie mojego umysłu :smile:

amka7
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 23 Feb 2007, 16:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Przemek » 19 Aug 2007, 09:52 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

Category A
A vehicle which should have been totally crushed, including all its spare parts.
Category B
A vehicle from which spare parts may be salvaged, but the bodyshell should have been crushed and the car should never return to the road.
Category C
An extensively damaged vehicle which the insurer has decided not to repair, but which could be repaired and returned to the road.
Category D
A damaged vehicle which the insurer has decided not to repair, but which could be repaired and returned to the road.
Category F
A vehicle damaged by fire, which the insurer has decided not to repair. Theft These vehicles have not been recovered and ownership rests with the insurer who made the total loss payment. They are able to repossess the car as soon as it is identified, even if it has been bought innocently.


Jesli twoj samochod ma w ogole jakas kategorie, to znaczy ze ubezpieczalnia z jakiegos powodu nie chciala go naprawic po kolizji/wypadku, wyplacila wlascicielowi wartosc rynkowa i przydzielila mu jakas kategorie. Objasnienia na gorze.

Przemek
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Age: 37
Joined: 21 Sep 2006, 16:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by amka7 » 20 Aug 2007, 07:34 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

Dzięki za odp. :smile: Przemku ale co właściwie oznacza dla mnie ta kategoria?czy ja bedę miec jakiś problem z ubezpieczeniem tego samochodu albo z przegladem?Pozdrawiam Anka

amka7
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 23 Feb 2007, 16:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by owen » 23 Aug 2007, 09:37 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

Ubezpieczenie bedzie drozsze na samochod ktory zostal rozbity.

Przeglad nie bedzie problemem jezeli auto zostalo porzadnie wyklepane :D

Nie wiem jak oni tu przyznaja te kategorie ze wzgledu na drogi serwis.

owen
Stały Bywalec
 
 
Posts: 332
Joined: 22 Jun 2006, 21:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by amka7 » 23 Aug 2007, 11:02 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

dzięki za odp.to auto nie dostało mocno,w zasadzie wymieniliśmy tylko klapę z przodu i zdeżak,więc dlatego nie bardzo łapiemy o co chodzi z tymi kategoriami. Mój facet jest lakiernikiem i czasem widzi bardziej bite auta,tyle że młodsze i wtedy one maja lepsze kategorie :shock: .Porąbane to trochę :wink:

amka7
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 23 Feb 2007, 16:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by owen » 23 Aug 2007, 11:51 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

No bo jezeli koszt samochodu wynosi np 600 funtow a naprawa 400 funtow w Autoryzowanym Serwisie Obslugi to wtedy im sie nie oplaca tego naprawiac... Nie wiem jakie tu sa widelka wartosc / koszt naprawy kiedy stwierdzaja cos takiego. Wiem tylko ze godzina pracy serwisu Hondy kosztuje mnie 75 funtow.....
Wiec jak trzeba wymienic, lakierowac i cos tam jeszcze to bedzie tego sporo ;-)

Jak samochod jest mlodszy ma wyzsza wartosc i bardziej uszkodzony oplaca sie reperowac ;-)

owen
Stały Bywalec
 
 
Posts: 332
Joined: 22 Jun 2006, 21:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by amka7 » 23 Aug 2007, 13:37 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

Tak w sumie to co namisałeś ma sens :wink: ale uważam że to i tak dziwne bo nie raz te auta starsze są w lepszym stanie niż młodzsze mocno udeżone. Ale jak już mówiłam mamy ten komfort że Maciej sam sobie auto pomaluje,a chociaż widział jak wyglądało po stłuczce :wink: Jak już wszystko załatwimy to będe mogła coś więcej napisać jak wyglada z ubezpieczeniem takiego samochodu,narazie jesteśmy w toku załatwiania.

amka7
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 23 Feb 2007, 16:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 23 Aug 2007, 19:39 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

a mozesz napoisac co to za auto i ktory rok , ze im sie nie oplacalo naprawiac i gdzie sie ogolnie takie auta kupuje? czy na szrocie czy jest jakas aukcja czy cos w tym stylu
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 5 Sep 2007, 21:06 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

Hmm i gdzie jest wpisana ta kategoria ??? w dowodzie rejestracyjnym ?
Rozumiem że jeśli niema takiej adnotacji z kategorią to wszystko ok :mrgreen:

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by amka7 » 7 Sep 2007, 11:28 Re: KATEGORIE SAMOCHODÓW

Wiem że nasze miało kat.C ze sprawdzenia czy auto nie było kradzione i tam była wpisana ta kategoria.Oznaczało to dla nas że auto musiało oprócz MOT mieć jeszcze VIC. Czy to jest gdzieś odnotowane jeszcze nie wiem bo dopiero DVLA prześle nam wszystkie papiery.Pozdro :smile:

amka7
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 23 Feb 2007, 16:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA