Smart meter

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by Beata » 17 Jul 2018, 18:52 Smart meter

Hej,

Szukam informacji na temat Smart Meter.

Poki co nie ma Smart Meter, tylko place miesiecznie £46 na wode z Seven Trend. Wydaje mi sie, ze to dosc dosc duzo jak na 1 osobe.

Mieszkam sama we wlasnym 3-pokojowym domu, ale mysle o wynajeciu jednego z pokoi.

Nie mam znajomych singli albo par, ktore maja zainstalowany Smart Meter, aby porownac koszta. Czy moze ktos go posiada i powie ile mnie wiecej placi miesiecznie jak ma Smart Meter i czy wg niego zuzywan duzo wody? Z tego co pytalam znajomych, to powiedzieli mi abym zostala przy oplacie miesiecznej, bo lepiej na tym wyjde finansowo.

Czy ktos ma jakies doswiedczenia?

Z gory dziekuje. :)

Pozdrawiam,
Beata
Bela
User avatar
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posts: 436
Age: 42
Joined: 30 Apr 2007, 09:55
Location: Erdington
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Alex0007 » 17 Jul 2018, 19:11 Re: Smart meter

mi akurat przychodzily ulotki na temat smart meter,ale gazu i pradu,z british gas.Nie miala to byc jakas inna taryfa,tylko taki podlicznik,na ktorym bym mogla sprawdzac,na biezaco zuzycie i koszt.Co do wody,musisz zobaczyc,czy masz licznik na wode czy placisz stala oplate.Jesli stala to placisz za ilosc pokoi a nie ilosc osob.Jesli mieszkasz sama,bardziej oplaciloby Ci sie zalozyc licznik,przy wiekszej ilosci osob,bardziej oplaca sie,bez mierzenia zuzycia.Jesli juz zalozysz licznik,pozniej nie bedziesz mogla zrezygnaowac.Ja chcialam licznik zmienic na stala oplate i nie moglam-south water.
User avatar
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Joined: 25 May 2016, 12:49
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kakttus » 25 Jul 2018, 18:36 Re: Smart meter

Witam dwie podstawowe roznice w smart licznikow to
1-nie musisz wiecej wysylac im co 3 miesiace numerow z licznikow ,bo sami automatycznie pobieraja
2 daja takze urzadzenie na ktorym widac ile zuzywasz energii

Wiem bo instaluje liczniki dla scottish power.W twojej sytuacji jak kolega napisal placisz umownie,bez wzgledu ile wody zuzyjesz.Mieszkajac samotnie to nie ma sensu,takze musisz sama zdecydowac.

kakttus
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 25 Oct 2012, 21:43
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mack » 4 Aug 2018, 10:48 Re: Smart meter

Smart meter dotyczy tylko pradu i gazu. Przez to sa w stanie skontrolować zuzyta ilość energii w każdej chwili, będą wiedzieli czy ktoś jest w domu czy nie :) Moim zdaniem taka smycz dla uzytkownikow.. Co do wody to zainstaluj sobie licznik na wode i będziesz placila tylko za to co zużyjesz. 46 f miesięcznie to bardzo dużo. Ja place za 3 pokojowy dom 360 f rocznie z seven trent water bez licznikow

Mack
Początkujący
 
 
Posts: 26
Joined: 30 Apr 2010, 12:57
Location: sam nie wiem
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 5 Aug 2018, 13:53 Re: Smart meter

Mack wrote:Smart meter dotyczy tylko pradu i gazu. Przez to sa w stanie skontrolować zuzyta ilość energii w każdej chwili, będą wiedzieli czy ktoś jest w domu czy nie :) Moim zdaniem taka smycz dla uzytkownikow.. Co do wody to zainstaluj sobie licznik na wode i będziesz placila tylko za to co zużyjesz. 46 f miesięcznie to bardzo dużo. Ja place za 3 pokojowy dom 360 f rocznie z seven trent water bez licznikow



Jeszcze bys musial zrezygnowac z internetu, bo tez moga sprawdzic, czy jestes w domu :).

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by hanoka77 » 10 Aug 2018, 18:38 Re: Smart meter

Hej Beata

46£ miesiecznie to bardzo duzo. Tez mieszkam sama i place okolo 100 £ co 6 miesiecy(mam smart meter)


Wode uzywam normalnie czyli mycie naczyn,prysznic,pralka.


Spisujesz licznik co jakis czas i wysylasz do Severn Trent?
User avatar
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posts: 314
Age: 46
Joined: 5 Feb 2009, 15:23
Location: Solihull
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Beata » 11 Aug 2018, 08:08 Re: Smart meter

Hej Hanoka77,

Nie spisuje licznikow i nie wysylam do Severn Trend.

Z tego co piszesz, to bardziej bedzie mi sie oplacalo miec licznik. Planuje jednak wynajac x1 pokoj i w takim wypadku, nie wiem czy ze wspollokatorem bedzie mi sie oplacalo zmieniac na licznik.

Z tyly i z przodu domu mam ogrod i w sezonie lenim caly czas je podlewam. Wiec juz sama nie wiem, co bedzie dla mnie lepsze. ;)

Dziekuje za wszystkie rady.

:)
Bela
User avatar
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posts: 436
Age: 42
Joined: 30 Apr 2007, 09:55
Location: Erdington
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI