Alimenty polsko-angielskie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by tomee » 9 Oct 2016, 19:27 Re: Alimenty polsko-angielskie

Dj T, Witam, obawiam sie ze moja ex zabierze dwoch synow do Polski i bedzie chciala przez polski sad zwiekszyc alimenty. W Anglii place regularnie bo mamy ustalone miedzy soba. Czy jest mozliwosc zapobiegniecia temu i zablokowania (przyznania) wczesniej przez Anglie alimentow tak zeby polski sad nie mial nic do powiedzenia?

tomee
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 9 Oct 2016, 18:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dj T » 10 Oct 2016, 19:42 Re: Alimenty polsko-angielskie

Siema tomee .
Przepraszam za pozna odpowiedz ale dopiero zobaczylem post .
Nie stety nie bede mogl Ci duzo pomoc co jedynie moge Ci poradzic .
Jesli dzieci maja Polskie obywatelstwo i wracaja do Polski sprawa o alimenty rozegra sie w Polsce i tutaj moja dobra rada chocby sie palilo to musisz byc na tej sprawie wspolpracowac z sadem .
Jesli Ty masz podwojne obywatelstwo sprawa bedzie 50% tutaj i 50% w Polsce tutaj zostana sprawdzone Twoje dochody ,zobowiazania ,itd itp - wyslane do PL i tak wkolo :(
Jezeli tutaj placisz alimenty na dwoje synow regularnie , wspomagasz we wszystkim ( ubrania ,zabawki ,szkola etc nie wiem ile maja Twoi synowie ? ) to nie masz sie co martwic .
Tutaj masz przyznane alimenty przez Child Support Agency czy macie ustalone miedzy soba ? Jesli druga opcja to za przeproszeniem jestes w dupie :( musisz miec potwierdzenie pisemne lub nagrana rozmowe telefoniczna o Tym ze zaistniala miedzy Wami taka umowa + potwierdzenie wplaty na kont tytul alimenty Marzec 2016 or child support for March 2016 - to przyklad . Jesli moge Ci poradzic zbieraj kazdy paragon ,rachunek etc ktory wydales na swoich synow - wiem brzmi dziwnie ale uwierz mi ze sad bedzie chcial DOWODOW a na gebe Ci nie uwierzy - taka brutalna prawda bo jakbys nawet byl swiety a dowodow nie masz to sad Cie po prostu oleje :( Obecnie moich dwoch znajomych toczy wojne o dzieci i alimenty przed sadem w Polce i to jakis horror :( rok czasu !!! bo " milosc ich zycia "taaaaaa milosc zycia- :twisted: postanowila ze chce wiecej :rozwalkompa: bo przeciez ojciec zarabiam Milion Pounds in UK :(
Moja rada jesli Twoja ex jest w miare ze mozecie sie dogadac , wspolpracuj z nia i WSZYSTKO co ustalicie przelewajcie odrazu na papier data,podpis , czas i co zostalo ustalone - Dzieci sa najwazniejsze , wypracuj kompromis tak by dzieci nie musialy odczuwac tego co sie miedzy Wami dzieje . Natomiast jesli nie mozecie sie dogadac wal odrazu do prawnika koszty to w zaleznosci od miata za kazda sprawe 200- 300 zl + 1000 - 1500 zl za wziecie sprawy - tylko ze wtedy wcale nie bedzie milo :( Jedna dobra wiadomosc w prawie Polskim jest zapis ze w wieku 13 lat dziecko moze sie opowiedziec z kim chce byc :) jesli np 2 tygodnie z Toba a dwa z mama wtedy alimenty podlegaja zmniejszeniu ,jesli wybierze ze z Toba wtedy Ty mozesz ja podac o alimenty :)
Co rok zwiekszaj sam alimenty automatycznie o jakas kwote - wtedy nie bedzie miala podstawy Cie znowu pozwac o zwiekszenie alimentow, dogaduj sie ze np we wrzesniu kupujesz chlopakom wyprawke , swieta ,urodziny ,wakacje itp itd .

Dobra mam nadzieje ze jakos pomoglem a jak nie to wal smialo do MSWIA l w Warszawie lub Ambasady oni wtdy Ci wytlumacza jak to wszystko dziala .

Aha najwazniejsze jesli dojdzie do rozprawy to odrazu chciej miec przyznane widzenia z synami + zgoda o paszport zeby mogl ich brac do siebie . :grin:

Zycze powodzenia i pamietaj ze dzieci sa najwazniejsze.

Pozdro
Healing process complete . Keep Moving
User avatar
Dj T
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 43
Joined: 14 Aug 2011, 18:30
Location: Edgbaston
Reputation point: 77
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by tomee » 10 Oct 2016, 20:01 Re: Alimenty polsko-angielskie

Dziekuje bardzo, juz wiem co robic niestety mam z nia ustalone na gebe i od dwoch lat przesylam co tydzien direct debit wiec najpierw wogole nazwe ten przelew bo nie przywiazywalem wagi do tego, a potem musze ich poprosic o decyzje

tomee
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 9 Oct 2016, 18:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by tomee » 10 Oct 2016, 20:03 Re: Alimenty polsko-angielskie

Sprawdzalem na kalkulatorze revenue i wyszlo tyle ile place 40 tygodniowo na dwoch synow, podalem tam tygodniowe zarobki bez taxu i insurancu brutto, ne ten moment nic jeszcze nie robie ale chce byc przygotowany bo z nia nie wiadomo, a ile sie czeka na ich decyzje po telefonie? Jest cos jeszcze, wydaje mi sie ze sam kalkulator nie wystarczy bo mam wydatkow wiecej niz zarabiam czasem, zarobki od kwietnia mi spadly z 16000 z kawalkiem do 14000 z kawalkiem bo zmienilem shift na dzien, place mortgage za dom mam zgloszone ze mieszkam sam rachunki sam paliwo auto dojazdy jedzenie cos extra na dzieci jak ich biore do siebie mam overdraft na karcie i kredytowke w plecy bo zostawila mnie ze wszystkim zle zglosila potem ze jest samotna matka i musialem oddawac 500 bo zarobilem za duzo. Czy takie rzeczy maja wplyw?

tomee
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 9 Oct 2016, 18:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dj T » 10 Oct 2016, 20:48 Re: Alimenty polsko-angielskie

Siemano .
Nie ma za co dziekowac - jedyne co Ci pozostaje to sie przygotowac nie stety :( zaloz sobie taki segregator month to month - wszystkie rachunki ,oplaty,wydatki ,etc tak zebys mial wrazie czego pod reka - wiem brzmi dziwnie ale bardzo przydatne .
Noo to niezle stary na poczatek nazwij Direct Debit bo jak na moje oko to dopiero pierwsze alimenty zaplacisz dopiero teraz ale nie panikuj it's all good bo skoro dostawala pieniadze i masz potwierdzenie to ok nie moze powiedziec ze przez 2 lata nic nie dostala na dzieci - choc znam przypadek gdzie sad nie uwierzy i koles Anglik placil 1 rok w tyl :( zycie stary :( z Babami nic nigdy nie wiadomo ( bez urazy dla dobrych kobiet )
Kogo chcesz prosic o decyzje bo nie kumam ? Child Support Agency czy Sad ? MSWIA ? musisz miec najpierw plan co chcesz zrobic i jak to zrobic tak zebys nie chlapna jakiejs lipy .
Lektura - https://www.gov.uk/child-maintenance/overview
Poczytaj na Polskich forach o prawach ojcow i obowiazku alimentacyjnym - tylko uwierz mi ze nie pospisz dlatego zrob to w weekend z butelka Jacka Danielsa pomoze Ci zrozumiec w jak bardzo rozjebanym systemie zyjemy .
Nie wiem czy sie to liczy ? nie mnie to oceniac stary ? Mortage jest Twoim zobowiazaniem stalym wiec chyba sie liczy ? Overdraft i Credit card chyba nie ? Nie chce Cie wprowadzic w blad zebys mial pretensje . Jesli wybierzesz sie do CAB - Citizen Advice Bureau odpowiedza Ci na wszystkie pytania tak sadze ewentualnie dyskretna wizyta u prawniak w Polsce ?

Powodzenia stary i wrazie cos pytaj .

Pozdro
Healing process complete . Keep Moving
User avatar
Dj T
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 43
Joined: 14 Aug 2011, 18:30
Location: Edgbaston
Reputation point: 77
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by tomee » 10 Oct 2016, 21:26 Re: Alimenty polsko-angielskie

Dzienks, no grobo moze byc ale to pokomplikowane wydaje mi sie ze na taki pomysl nie wpadnie zeby w Polsce mnie zalatwic a tu mieszkac ale z nia i jej doradcami to moze byc na spontanie czyli roznie wiec musze sie przygotowac na kazda opcje i na to ze wyjedzie tez. Do Polski rzadko smigam ostatnio ale moze w razie potrzeby ktores z rodzicow przejdzie sie do MSWIA bo maja rzut kamieniem.

Pozdro

tomee
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 9 Oct 2016, 18:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI