Zarobki w Birmingham

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MalePostNapisane by 001speedyy » 25 Feb 2014, 14:26 Zarobki w Birmingham

Siema wszyscy!!!
Mieszkam z rodzina (żona i dwoje dzieci) w Londynie i myśle o przeprowadzce do birmingham, koszt życia w Londynie dużo przerastają moje zarobki. Chcem zrobić małe rozeznanie, jaka jest relacja zarobków do kosztów. Jestem stolarze i obecnie pracuje jako forman dla shopfitting company. Moja żona pracuje w jednej z popularnych firm ubraniowych na stanowisku import assistant. Czy ktoś pracujesz w podobnych zawodach i ma doświadczenie w szukaniiu pracy na podobnych stanowiskach?

001speedyy
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 25 Feb 2014, 14:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 26 Feb 2014, 17:21 Re: Zarobki w Birmingham

nie pomogę jeśli chodzi o zarobki w podobnej branży, ale nakreślę jak to mniej więcej wygląda.

Zarobki od £800, czyli absoultne minimum national wage.
Czasami zdarzają się fabryki w których wyciągniesz 1000-1200 netto przy pracujących weekendach itp.

Koszty wynajmu mieszkania, zależy co szukasz.
Podstawowy 1 bedroom flat czy studio na normalnej dzielnicy to około £350 - 450 za sam wynajem. Około £100 za Council Tax. Woda - £20-30. W zależności od typu ogrzewania i klasy energetycznej mieszkania z prądem i gazem powinieneś się zmieścić w £80-150 miesięcznie. Internet? Chyba tak samo jak Londyn - £24 z opłatą za linię telefoniczną.
Pokoje w shared house myślę że są od £60 do £100-120 za tydzień. Zależy jaki standard ale zazwyczaj będzie te £240 na miesiąc.
Mieszkanie w nowym budownictwie, dwie sypialnie, dwie łazienki, salon, schowek oraz miejsce parkingowe to koszt rzędu £525 - £600 na miesiąc.
Wszystko zależy od dzielnicy.

Transport: Tygodniowy bilet autobusowy to £15-£16 dla dorosłej osoby.
Metra oczywiście nie ma, jest rozbudowana kolej międzymiastowa, którą da się w miarę dostać do każdej dzielnicy w Birmingham, jednakże wychodzi drożej niż autobusy.
Wiodący przewoźnik w mieście to National Express West Midlands, który często ma głęboko w poważaniu klientów a rotacja kierowców jest na tyle wysoka (obstawiam około 20-25% zmian co 2 miesiące), że rzadko można polegać na punktualności tychże autobusów.
Dodatkowo na drogach znajdą się autobusy Arriva i kilka mniejszych firemek która wypełnia luki. Co do transportu, mankamentem jest M6 która jest w "remoncie" od kilku lat i jedyne co się zmienia to tabliczka, informująca że prace są przewidywane w ukończeniu w XXXX roku.


Sam pracuję jako informatyk więc nie jestem w stanie się nic wypowiedzieć jak to wygląda w stolarce. Może warto poczekać czy ktoś coś doda od siebie.


Hmm chyba tyle :) Jakby co to pytaj
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 26 Feb 2014, 17:47 Re: Zarobki w Birmingham

Wlasnie ze jest metro , tylko to nie underground jak w londynie
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 26 Feb 2014, 18:45 Re: Zarobki w Birmingham

to mówimy w takim razie o DLR. ja bym tego metrem nie nazwał :-) miasto na razie jest w fazie wdrozenia tramwaji w cetrum miasta
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by marass85 » 27 Feb 2014, 16:01 Re: Zarobki w Birmingham

nie ma metra jest kolej miejska... nie wiem czy ludzie zdaja sobie sprawe ale w bham jest najwyzsze bezrobocie w calym UK - ponad 10-11%... NIe odczuwa sie tego raczej bo praca jest, z reguly za min dzieki ogromnej rzeszy imigracji... osboiscie nie rozumiem do konca po co pchac sie do bham czy londynu skoro jest wiele miejscowosci, ktore sa ladne, jest w nich sporo pracy, stawki zazwyczaja sa 7-9F. Jezelibym dzisiaj chcial sie przenosic szukalbym pracy w malej miejscowosci. W skrocie czy warto sie wynisc z Londynu na rzecz Birmingham - wedlug mnie tak, tylko ze to chyba ost miejsce do ktorego warto sie przeniesc :D
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Age: 39
Joined: 3 Mar 2013, 13:45
Location: B23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
2


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA