Brak rachunku za prad

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by AdamT » 23 Jan 2013, 18:22 Brak rachunku za prad

Wprowadzilem sie do nowego mieszkania 2 lata temu i od tamtej pory nie dostalem rachunku za prad. wczoraj znalazlem w skrzynce list od e-on o tresci:

Can you please contact me to discuss crossed meter. Simon (nr.telefonu)

Wyglada na to ze moj miernik elektryczny jest zle zarejstrowany i dlatego nie dostawalem rachunku. Wiem, ze wedlug prawa nie moga mnie obciazyc za okres dluzszy niz 12 miesiecy ale czy ja sie do tego kwalifikuje?. Czy moze ktos pracuje/pracowal dla e-on i wie na jakiej zasadzie dzialaja? Chcialbym wreszcie zaczac placic za prad ale nie wiem jakie podjac kroki by przy tym uniknac placenia wielkiego dwuletniego rachunku.

AdamT
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 23 Jan 2013, 17:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by gregor75 » 23 Jan 2013, 19:34 Re: Brak rachunku za prad

No nie wiem czy 12 mies wstecz to limit,ja za wode dostalem rachunek po 3 latach, council tax po 1,5 roku, a licznik pradu byl uszkodzony i placilem bardzo male rachunki a po 2 latach sie dopatrzyli i potem naliczali wg wyzszej stawki + £10 co miesiac przez 2lata.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamT » 23 Jan 2013, 19:55 Re: Brak rachunku za prad

gregor75 wrote:ja za wode dostalem rachunek po 3 latach


znaczy sie przez 3 lata nic nie przyszlo i nagle dostales rachunek na niespelna 1000 funtow?

AdamT
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 23 Jan 2013, 17:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by valdi77777 » 23 Jan 2013, 23:52 Re: Brak rachunku za prad

hej :) Jezeli nie placony jest rachunek powyzej 6 mc obowiazkiem dostawcy energi jest zalozenie licznika na tzw.kluczyk ,lub karte na gaz a dopiero pozniej dostawca stara sie odebrac zadluzenie w ratach lub po obustronnym porozumieniem, lub wyslanie pracownika na kontrole pod podany adres.Zawsze warto napisac list z wyjasnieniem i z prosba o anulowanie czesci zaleglosci.Oni czasami na to ida.A jezeli sa problematyczni to isc z tym tutaj:
http://www.citizensadvice.org.uk/bureau ... ber=101293
pozd

valdi77777
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 43
Joined: 17 Jan 2013, 13:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 24 Jan 2013, 07:27 Re: Brak rachunku za prad

wedle prawa twoim obowiązkiem jest sie o rachunek upowminac bo potwm wlasnie jest taka buba ze nagle sie okazuje ze musisz go uregulowac
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by gregor75 » 24 Jan 2013, 08:08 Re: Brak rachunku za prad

po trzech latach gdy juz mieszkalem na nowym adresie dostalem list z firmy windykacyjnej ze w poprzednim mieszkaniu nie bylo oplat za wode w okresie od do i z suma zaleglosci,potem wydzwaniali 10 razy dziennie, nie wiem skad dostali moj nowy adres i nr tel, zaleglosci musialem uregulowac.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 24 Jan 2013, 09:35 Re: Brak rachunku za prad

Jakim cudem przez tyle czasu nie zadzwoniles do firmy ktora dostarcza prad?
Myslales ze sie nie dopatrza? Dobre ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 24 Jan 2013, 09:36 Re: Brak rachunku za prad

a to skąd dostali twój numer i adres to bardzo proste;) z HRM albo z councilu tutaj wspólpracuja ze sobą w poszukiwaniu dłuzników
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by dox » 24 Jan 2013, 10:32 Re: Brak rachunku za prad

ja jestem w szoku że sam się nie fatygowałeś żeby skontaktować się z dostawcą że nie dostałeś rachunku a teraz liczysz na umożenie jeszcze? :shock: rozumiem że można się zagapić przez miesiąc lub dwa ale przez 2 lata? Wątpię żeby dostawca podarował ci te pieniądze...

dox
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 17 Oct 2011, 08:46
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 24 Jan 2013, 11:24 Re: Brak rachunku za prad

Poprostu chcial przycwaniakowac i cieszyl sie ze e-on robi w ch...ja... A tu zonk hehe
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by dorotajab » 24 Jan 2013, 14:18 Re: Brak rachunku za prad

skoro licznik jest zle podlaczony/przypisany to specjalnie nie ma Ci nikt udowodnic ze nie placiles czy tez placiles rachunki.
Jako ze tu wszyscy na forum tacy uczciwi to pewnie nie powinnam tego pisac, ale zawsze mozesz probowac zakrecic. Zadzwon do firmy (jakiejkolwiek np british gas) ze chcesz zalozyc u nich rachunek. Podaj dane partnerki/partnera/brata albo nawet siebie (jak wolisz) i powiedz ze sie wprowadziles i chcesz u nich miec rachunek. Wtedy zaczna sie problemy z przypisaniem licznikiem i takie tam. Mnostwo telefonow i rozmow i podawania numerow samego licznika, stanow poczatkowych licznika i stanow aktualnych licznika.... kupa roboty przed Toba :)

Kiedys mieszkalam w domu przerobionym na dwa mieszkania. Dom mial numery dajmy na to 5 i 5a. Ja bylam 5, a sasiadka 5a.
Oba liczniki byly przypisane do mieszkania 5a.. Dziewczyna w tym drugim mieszkaniu dostawala dwa rachunki zamiast jeden. Mam wrazenie ze tylko ja placilam council tax (a ona nie) . nie wnikalam w to, ale wydaje mi sie ze tak bylo. Nie dostawalam rachunkow za prad na poczatku wiec zaczelam sie interesowac. Jak juz przypisali mi licznik do mieszkania to minelo kilka miesiecy i podalam im wartosc licznika poczatkowa troche inna niz byla jak sie wprowadzalam. W rezultacie nie placilam rachunkow za dwa moze trzy miesiace. Powiedzilam ze wczesniej mieszkal tu czlowiek ktorego nie znalam i podalam nazwisko z jakiegos przypadkowego listu- nie gwarantujac ze to rzeczywiscie byl on. Kilka takich rozmow musialam odbyc zanim mi ten licznik przypisali i zaczely przychodzic regularne rachunki za moj faktyczny stan licznika.
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 24 Jan 2013, 14:48 Re: Brak rachunku za prad

Ja widze, ze co niektorzy mysla ze firmy ktore sa odpowiedzialne za pobieranie oplat za gaz i prad sa glupie... nic nie zniknie, uregulowany rachunek bedzie musial byc za jednostki ktore sa nabite na liczniku od ostatniego zaplaconego rachunku ... juz to bylo przerabiane, ze ktos wprowadzajac sie nie spisal rachunku i pozniej musial placic za poprzedniego lokatora ...
Przy "normalnym" wynajeciu mieszkania/domu zawsze podpisuje sie umowe na ktorej sa stany licznika z dnia podpisania tej umowy.
Zycze powodzenia kombunujac zeby nie zaplacic w tym czasie bedziecie wpisani na liste dluznikow i wasz tak zwany "credit score" bedzie wygladal super ... no ale nie wszyscy mysla o tym i maja to gdzies...

Rada jest prosta zaplac za to co uzyles dogadaj sie z E-on zebys mogl splacic to w ratach ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by dorotajab » 24 Jan 2013, 15:00 Re: Brak rachunku za prad

nie sa glupie, ale jak maja blad w systemie to mozna to wykorzystac

ja prosilam ich pare miesiecy zeby zrobili porzadek z licznikami bo chce placic a nie moge, nikomu sie nie chcialo przyjechac- powiedzieli mi ze moge zalozyc sprawe i w ciagu 12 misiecy moze ktos sie zjawi...no to skoro ja sama musialam wszystko ogarniac i ustalic ktory licznik jest moj, dzwonic do nich po kilkanascie razy to moglam tez pomylic sie w liczbie lub dwoch ;)

ja wiedzilam ze moge i nie bede miec problemu bo oni nawet nie znali numeru mojego licznika wiec ryzyko bylo znikome. To zreszta bylo lata temu...
jezeli kolega np podpisal kiedys umowe ze stanem licznika, albo rachunki przychodzily, albo licznik jest przypisany i sprawny to lepiej nie krecic i zwyczajnie zaplacic w koncu placi za swoje.
Ja tylko opisalam swoje doswiaczenie z brakiem rachunku i walka o jego zaplacenie ;) moze komus sie przyda
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by xerdox » 28 Jan 2013, 05:11 Re: Brak rachunku za prad

Teraz pytanie które powinno być zadane jako pierwsze czy jak sie wprowadziles zglaszales do dostawcy chodzi mi czy ty tam Wogole masz konto założone ? Bo jak tak to nic ci nie zostanie tylko rozbić płatność na raty ale zapłacić w całości ja płace prąd i gaz ryczałtem za rok z góry około 840 funtów w grudniu nawet 50 funtów zwrotu od nic dostałem tak jest łatwiej

xerdox
Rozeznany
 
 
Posts: 131
Age: 31
Joined: 14 Jul 2010, 19:44
Location: Wolverhampton
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE