Jak wybrać właściwa Przychodnie Medyczna?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by stillinback » 15 Jan 2013, 13:50 Jak wybrać właściwa Przychodnie Medyczna?

Witajcie.
Po raz kolejny musze poprosic o pomoc :) Chcialabym korzystac z uslug polskich lekarzy - rzecz jasna. Problem polega na tym, ze podobno (bo nie wiem dokladnie) przychodnia zdrowia powinna byc przypisywana rejonowo - gdzie mieszkasz, tam sie leczysz?
Nie wiem czy napisalam dosc logicznie, ale w mojej okolicy - mieszkam w Walsall - nie ma typowo polskiej przychodni. Nie chce sie rejestrowac i zakladac karty u angielskich lekarzy czy tez, co gorsza 'ci..a'. Czy to jest prawda, ze musze rejestrowac sie w pobliskiej przychodni, czy moge sobie wybrac polska, np. w Birmingham? O ile taka jest ;)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marek55 » 15 Jan 2013, 19:34 Re: Jak wybrać właściwa Przychodnie Medyczna?

hejka ,ale przykro mi nie ma tu polskich przychodni.sa polscy lekarze ale tylko prywatnie a to dosc kosztowne jest ,musisz korzystac z angielskich przychodni jesli chcesz miec opieke zdrowotna bezplatna pozdrawiam

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Z reguly jest tak jak mowisz ze musisz sie zarejestrowac tam gdzie masz blizej. Jednak jesli bardzo chcesz byc zarejestrowany akurat w innym miejscu to tez jest to mozliwe ale musialbys przy tym podac calkiem dobre uzasadnienie dlaczego nie chcesz byc zarejestrowany w przychodni w ktorej powinienes (tej najblizszej). Przy rejestracji masz prawo wybrac sobie tez GP (twojego lekarza ogolnego). Jesli chodzi o prywatne przychodnie to oczywiste ze mozesz gdzie chcesz.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
User avatar
relentless
Rozeznany
 
 
Posts: 205
Age: 41
Joined: 16 Apr 2011, 12:18
Location: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

z tego co wiem,to odległość do przychodni nie powinna być większa niż 3 mile (tak przynajmniej było), ale jak ktoś wcześniej napisał, o ile posiadasz dobre uzasadnienie, wówczas możesz wybrać sobie gdzieś dalej(o ile tak jest), wiec w Sutton Coldfield jest lekarz, którego rodzice byli Polakami i spokojnie można z nim rozmawiać po polsku...

outlander1982
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 27 Jun 2012, 10:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Dziekuje bardzo za te informacje. Sa dla mnie przydatne. Relentless jestem dziewczyná :P
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Steinik » 16 Jan 2013, 13:34 Re: Jak wybrać właściwa Przychodnie Medyczna?

hej tez jestem z Walsall,ja zapisalam sie do przychodni Blakenhall,nie jest zle,jezeli masz problem z jez.angielskim proponuja towarzystwo tlumacza.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
User avatar
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 456
Age: 40
Joined: 16 Jan 2011, 09:50
Location: Walsall/Bydgoszcz
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

Ja bylam zapisana do przychodni ktora mialam najblizej ale ze wzgledu na brak dobrej woli (nie chcieli wystawiac recept na mleko dla corki na caly miesiac tylko tygodniowo wiec musialam tam isc 3 razy w ciagu kazdego tygodnia!) przepisalam sie do innej przychodni, w ogole po drugiej stronie miasta i nikt mnie nie pytal dlaczego. Mieli wolne miejsca i po prostu mnie zarejestrowali. Polscy lekarze zdarzaja sie w jakis angielskich przychodniach ale raczej rzadko. Z tym ze narodowosc lekarza nie ma tutaj nic do rzeczy, zasady i procedury dzialania wszyscy maja takie same a angielski rynek lekow jest tak ubogi ze zaden lekarz tego nie przeskoczy.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Dzieki za wszelkie podpowiedzi. W przyszlym tygodniu musze sie zebrac i zarejestrowac.
Pytam o polskich lekarzy, bo jednak co swoj, to swoj ;)

ewela119 wrote: (...) a angielski rynek lekow jest tak ubogi ze zaden lekarz tego nie przeskoczy.


Masz zdecydowanie racje. Cokolwiek by sie nie dzialo, zawsze przepisza Paracetamol ;)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Ja w akcie desperacji pojechalam kilka razy z corka do polskiej przychodni w Wellingborough. Pani zdiagnozowala problem, co z tego, jak sie okazalo ze nie ma tutaj wlasciwego leku zeby podac dziecku. I tak np krople przeznaczone do oczu albo uszu zapuszczalam dziecku do nosa, a lekami na alergie leczylismy kaszel chociaz z alergia nie mial on nic wspolnego. Rozmawialam o tym ze znajoma angielka i ona mi mowila ze kiedys bylo zupelnie inaczej, ze bylo mnostwo roznych lekow na rozne dolegliwosci dla dzieci i doroslych ale duzo z nich zostalo wycofane z uzytku bo wielu ludzi na wlasna reke a czesto i na zalecenie lekarza naduzywalo lekow i pozniej raz ze panstwo musialo duzo wydawac na te leki (bo jak wiadomo wielu osobom przysluguja bezplatnie jak np dzieciom, ciezarnym, emerytom) a pozniej musialo wydawac jeszcze na leczenie skutkow naduzywania tych lekow wiec dostep do nich zostal mocno ograniczony. Czy to dobrze czy zle, trudno ocenic. Jest jak jest, pozostaje sie przyzwyczaic. Chociaz moim skromnym zdaniem najgorzej nie jest
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI