Szkola polska w birmingham?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

FemalePostNapisane by atam » 23 Aug 2012, 21:02 Re: Szkola polska w birmingham?

Wiem, ze tamat poruszany byl jakis czas temu, ale jakos mnie tak naszlo i wroce do niego.
Polska Szkola Sobotnia miescila sie wczesniej w Polskim Domu Kultury, ale teraz jej siedziba jest Bishop Walsh Catholic School. Ze wzgledu na to, ze znacznie polepszyly sie warunki lokalowe, do szkoly zapisuje sie coraz wiecej dzieci. Wiem, ze szkola borykala sie tez z problemami kadrowymi. Ze wzgledu na minimalna place, nie ma zbyt duzo chetnych nauczycieli, ktorzy chcieliby spedzac sobotnie przedpoludnia w szkole. To zajecie prawie charytatywne.
Podobnie jak moje przedmowczynie, rowniez twierdze, ze polskie dzieciaki powinny uczyc sie jezyka ojczystego. To troche za malo posiasc umiejetnosc mowienia po polsku i na tym zakonczyc edukacje. Kiedys atutem naszych dzieciakow moze byc to, ze polski jest ich pierwszym jezykiem. No ale angielska szkola nie pomoze w przyswajaniu ojczystej literatury, historii... Takie zadanie z pewnoscia moze spelniac szkola polska. No i ogromna rola rodzicow. Szkola sobotnia to zajecia tylko raz w tygodniu. To zajecia tylko raz w tygodniu, ale przy dobrych checiach, dobre i to.
Nie wiem, czy sa problemy z zapisaniem dzieci do tej placowki, ale gdyby takie faktycznie byly, jestem jak najbardziej za tym, zeby otworzyc jeszcze jedna podobna szkole. Chetnie wezme w tym udzial.

atam
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 28 Sep 2011, 16:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Olka1971 » 29 Sep 2012, 20:37 Re: Szkola polska w birmingham?

nigar wrote:witam, chcialam zapytac czy wiecie cos wiecej o polskiej szkole w birmingham. niestety informacji w internecie jest niewiele.

nie wiem czy dobrze mysle, ale wyglada na to, ze tylko jedna placowka w "polskim klubie" istnieje. a birmingham takie wielkie.........

ktos moze wie cos wiecej ode mnie albo gdzie informacji szukac/ bede wdzieczna

a moze by tak sie znalazla grupa chetnych zeby sprobowac jakies "male lokalne oddzialy otworzyc"? a moze juz probowaliscie?

hmmmm, balagan w glowie, tak sobie mysle, temat luzny do podyskutowania:)

pozdrawiam :)


Hej,
co do klimatu szkoły najbardziej tu znanej, zgadzam się, że bardzo anachroniczny, lata 70-te. Jeśli chodzi o fajne zajęcia, moja koleżanka prowadzi zajęcia z polskiego, z elementami historii, jakieś warsztaty dziennikarskie też, w grupach. Czyli jak się poszuka dobrze, coś się dzieje w Birmingham. Nie ma co oceniać tego miasta, że dziura itp. Wystarczy poszperać w sieci, żeby cos ciekawego znaleźć.

Olka1971
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 29 Sep 2012, 20:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Monitka » 27 Oct 2012, 11:30 Re: Szkola polska w birmingham?

Czy takie szkoły mają jakieś ograniczenia wiekowe od kiedy można do nich uczęszczać?

Monitka
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 25 Oct 2012, 20:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK