Egzema

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by papuzkaara » 30 Dec 2011, 00:35 Egzema

Witam. Mam zapytanko. Dzisiaj u mojej 7 letniej corci lekarz zdiagnozowal egzeme, przepisal olbrzymia tube z jakas mascia i juz. poczytalam sobie troche w necie i wyczytalam min, ze jest to objaw uczulenia na cos oraz, ze bardzo duzy odsetek ludzi nabawil sie tego w UK ( sama musze przyznac, ze w czasie pobytu w PL nie ma zadnych objawow) i moje pytanie brzmi.....Czy jest ktos kto sie z tym zmaga i jak wyglada leczenie w UK?? Czy robia jakies proby uczuleniowe?? Bo przeciez krem zaleczy tylko skutek a nie przyczyne. Dzieki za odpowiedzi.
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Age: 39
Joined: 21 Jan 2009, 09:37
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by falkan » 30 Dec 2011, 09:40 Re: Egzema

Witam. Mój 6 miesięczny syn też miał zmiany w postaci egzemy w okolicach łokci i pod kolanami. Często te zmiany są skutkiem uczulenia na białko krowie. Tak było w jego przypadku - w momencie jak zaczęlismy mu podawać mleko antyalergiczne te objawy zaczęły ustępować. Zaczęliśmy stosować Oilatum płyn do kąpieli oraz krem, polski krem brzozowy z betuliną. Dorze mu zrobił rownież urlop w słonecznym i ciepłym miejscu. Objawy egzemy całkowicie ustąpiły. W tej chwili syn ma 13m i nadal jestesmy na mleku antyalergicznym.
Lekarz angielski żadnej alergii nie rozpoznał, bo dziecko dobrze wyglądalo. Zapisał puszkę Aqueous Cream do smarowania zmian skórnych i tyle. Wszystko załatwialismy we własnym zakresie, bo załeżało nam na zdrowiu naszego syna.

falkan
Początkujący
 
 
Posts: 42
Age: 51
Joined: 18 May 2010, 12:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 30 Dec 2011, 09:59 Re: Egzema

Tu jest dość rozbudowany już wątek na temat egzemy u dzieci (warto przeczytać od deski do deski). U doroslych leczy się podobnie, jak nie tak samo, więc sporo informacji jest :wink: viewtopic.php?f=22&t=8763

papuzkaara Może i coś w tym jest, bo mój mąż nabawił się egzemy w UK właśnie :roll: Wilgotny klimat nie służy osobom chorym na tą przypadłość :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by papuzkaara » 30 Dec 2011, 11:41 Re: Egzema

Czytalam tamten temat, ale przyznam szczerze, ze jestem troche zagubiona i najnormalniej w swiecie boje sie ,ze nie uda nam sie z tym wygrac. A co to jest ten plyn do kapieli i jak i gdzie go mozna kupic??
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Age: 39
Joined: 21 Jan 2009, 09:37
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by magawom » 1 Jan 2012, 12:52 Re: Egzema

cze. Mysle,ze tutaj na wiekszosc schorzen skory lekarze mowia,ze egzema. Moja corka tez tak zostala zdiagnozowana kiedy miala jakies 1,5 roku.Przyczym lekarze w Pl powiedzieli, a to uczulenie na mleko, a to atopowe zapalenie skory. Musisz sama zawyrokowac na co zaczniesz leczyc dziecko. Ja postanowilam,ze pojde w strone egzemy chociaz te wykwity na skorze dziecka nie byly wcale bardzo charakterystyczne dla egzemy. Wcale nie byly suche i luszczace jak obserwowalam u wiekszosci dzieci na nia leczonych. Tutaj "zaleczanie" polega na stosowaniu masci sterydowych i czestym natluszczaniu,ale wszystko zalezy jaka jest postac egzemy. czy jest to taka tylko wykwit czy tez bardzo swedzaca i dokuczajaca itp.Po pierwsze wrocilam do mojego gp i powiedzialam,ze chce skierowania do specjalisty,bo nie moge bez ustanku dziecko sterydami smarowac. Jak sie bedzie upieral to musisz troche ukoloryzowac skutki egzemy (no chyba,ze juz jest taka nieprzyjemna postac,ale mama nadzieje,ze nie).Gp dal list polecajacy do szpitala do "poradni" dermatologicznej i tam tak samo orzekli,ze moja corka ma jakas sporadycznie wystepujaca u dzieci egzeme kolista czy jakas tak,ktora byla na poczatku czerwona a w miare czasu schla i sie robila pomaranczowa i po tygoniu od nowa.w sumie duzo nowego nie powiedzieli,ale plus byl taki,ze zaczelam dostawac recepty na wszystkie Oilatum itp a to wcale w aptece nie jest tanie a do kapieli naprawde szybko i duzo szlo. Duzo opowiedzieli o stosowaniu sterydow jak i kiedy a taka wiedza sie przyda,bo tyle zlego sie o nich nasluchalam. powiedzieli,ze w przyszlosci moga zrobic testy alergiczne. no ale moja corka ma 5,5 roku i egzema zginela......ale przyszla astma.Mysle,ze to naprawde ten klimat, wilgoc wszedzie....Ufff,ale sie napisalam,ale mam nadzieje,ze choc troche pomoglam.

magawom
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 18 Nov 2011, 13:20
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by padme2009 » 3 Jul 2012, 07:26 Re: Egzema

moj syn tez mial egzeme, na moje oko mial tez skaze bialkowa ale lekarze nie potwierdzili tego dostalam masc E 45 i tyle .... powiem szczerze ze na wlasna reke zaczelam go leczyc i pomoglo wlasnie oilatum ( dodam ze mial ropiejaca rane od tej egzemy na szyjce) teraz moj synek ma 3 lata i od 2 lat nie mamy problemow z egzema je wszystko no i uzywamy do kompieli albo zelu dla dzieci z avonu albo mydla z zielonej herbaty ( zielona cherbata lagodzi wszystko co skorne;)

padme2009
Początkujący
 
 
Posts: 36
Joined: 15 Sep 2011, 08:17
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 4 Jul 2012, 16:51 Re: Egzema

taaa, mi na zapalenie miesxzkow wlosowych na twarzy i nerwicy naczyniek (smieszna nazwa- wiem) tez powiedzili u GP ze tradzik i egzema, no ale nie podskakiwalam bo w pl tez mi 5 lat tradzik wmawiali.

Najczesciej przy takich schorzeniach pomagaja swietnie ziola, czesto lepiej niz antybioty + sterydy.
W pl kup masc Tormentiol, ktory hamuje saczenie sie ranek i przyspiesza gojenie, 100x lepiej niz np Alantan. Tormentiol kosztuje w PL 6-8zl

Do tego warto przecierac miejsca jakims naparem z ziol kojacych skore, i na koniec natluszczac olejkiem z wiesiolka, ktory w PL mozna dostac w kapsulkach pod nazwa Opearol, rzadko bo rzadko ale mozna go kupic takze w buteleczkach. Takze leki/ kremy/ masci na bazie ichtiolu. Ja tak zwalczylam egzemy/uczulenia saczace sie i babrzace bo mialam wysyp jak mialam 20 lat. Potem odeszly hope ze forever. Mysle ze ziola beda lepsze dla skory dziecka - i wiadomo efektu nie bedzie po 2h, trezba pilnowac regularnosci kilka razy dziennie.

Dodano: -- 4 lip 2012, o 16:55 --

aa i jeszcze jedno, czesto egzemy wystepuja jednak na tle alergicznym, ja mialam wtedy dzikie uczulenie na nikiel, takze ten z pozywienia (pomidory itp) i po takim jedzonku mnie wywalalo plackami o srednicy 1-8 cm ktore doslownie bablowaly bezropnie jak ciasto drozdzowe.

na szczescie dzisiaj nie ma po tym sladu. Sterydy tylko pogarszaly sprawe. pokarm dzieciaka jakimis nautralnymi rzeczami(jadalnymi) np z 2-3 tygi + kuracja wygajajaca i zobacz czy bedzie poprawa.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by gumigu » 12 Jul 2012, 06:26 Re: Egzema

Z tego co opisujecie Forowicze to moze byc ze moj synek ma objawy ktore mozna sklasyfikowac jako egzeme.U niego wystepuje tylko w okolicy lokci,czesto drapie sie w okolicach podbrzusza i plecow.Uzywamy plynu i balsamu z Oilatum i zancznie sie poprawia.Lekarz podejrzewal skaze bialkowa,zrobilismy testy i okazaly sie negatywne,jednak bylo to 4mce temu,czy nalezy ponowic takie testy?
Jak NIE jak TAK!

gumigu
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 11 Jul 2012, 18:54
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by WietrznaA » 5 Sep 2012, 07:52 Re: Egzema

Każdy ratuje się czym może. Ja w chwili obecnej objawy łuszczycy dość skutecznie łagodzę preparatem siarkowym o nazwie sufrin, rodzinka z polski przysłał mi 3 opakowania, wyjadłam i poprosiłam o kolejne, byłam zaskoczona, że preparat o naturalnym, prostym składzie może tak dobrze zadziałać. Co do sterydów to trzymałam się od nich zawsze z daleka.Zewnętrznie od czasu do czasu w miejsca suche wcieram oliwke dl dzieci.Od siebie dodam, że w przypadku leczenia schorzeń skórnych jak łuszczyca czy egzema ważne jest odżywianie, dokładnie chodzi o niezaśmiecanie organizmu toksynami, produktami które wywołują alergie itp, dlatego warto się skupić nad tym co jemy i jak dany produkt na nas działa.

WietrznaA
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 23 Aug 2012, 11:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE