AZS- atopowe zapalenie skory

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by Agadz27 » 29 Aug 2009, 16:57 AZS- atopowe zapalenie skory

Jestem mama 3 miesiecznej Oli u ktorej stwierdzona ta chorobe. Karmie ja piersia i dlatego jestem na diecie bezmlecznej. Bylysmy teraz w Polsce na wakacjach i tam jakos prosciej znalezc produkty bezbialkowe. Tu mi ciezko okreslic co moge a czego nie. Czy ktos z was ma podobny problem albo juz przez to przeszedl i moze polecic jakies sklepy ze zdrowa zywnoscia???
Z gory dziekuje za odpowiedzi
User avatar
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 46
Joined: 27 Jun 2007, 14:29
Location: Ustroń/Bearwood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ania83 » 29 Aug 2009, 20:47 Re: AZS- atopowe zapalenie skory

witam, jestem mamą już ponad 2 letniej coreczki. miałam ten sam problem AZS ale nie pilnowałam sie zadnych diet, jadlam wszystko na co mialam ochote. a jesli chodzi o coreczke to stosowalam i nadal stosuje kremy do ciala, olejki do kąpieli i osobno szampon do wlosow firmy OILATUM. i to wystarczy, poprawe zauwazysz juz po pierwszym zastosowaniu. oczywiscie najlepiej jesli zastosujesz wszytko jednoczesnie. w Polsce na to wszystko wydawalam ok 150 zl miesiecznie. tutaj na to wydasz jedynie 15 funtów. Polecam i powodzenia.

ania83
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 5 Aug 2009, 08:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Agadz27 » 30 Aug 2009, 08:31 Re: AZS- atopowe zapalenie skory

Ja tez stosuje kremy( trzy rozne na zmiane) i kapie w krochmalu, Oilatum i w nadmanganianie na zmiane i wydalam troszke wiecej niz 150 zl:) ale to nie o to chodzi. Wazne zeby dziecku ulzyc. Widocznie Twoja corka miala lagodniejsze objawy choroby.U mojej corki juz jest znaczna poprawa ale co kilka dni wysypka, choc juz nie taka ostra,wyskakuje na nowo. Dziecko zle sypia w nocy kreci sie, drapie ogolnie jest niespokojna.
User avatar
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 46
Joined: 27 Jun 2007, 14:29
Location: Ustroń/Bearwood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pawelanisia » 30 Aug 2009, 18:32 Re: AZS- atopowe zapalenie skory

Witam!mam ten sam problem z miom malym.ma rok i ciagle cos!!!az mi szkoda dziecka.Dla mamy zakazuje sie wszelkich nabialow, czekolady, kakao, orzechow, wolowiny, cieleciny, grzyby, cytrusy, selera,pora,pietruszki-wsztstko to moze uczulac.oilatum-polecane dzidzi-chociaz drogie,ale mozna poprosic gp o recepte.wazne jest nawilzanie dziecka-tylko nie oliwka!!!nie przegrzewac-woda do kapania chlodniejsza niz zazwyczaj,tylko bawelniane ciuszki i luzne.to chyba na tyle co pamietam.ja nadal karmie piersia i juz mam mniej ograniczen ale wszystko kosztuje troche czasu i zmagan.Z masci polecam PROTOPIC-ja mam z polski,nie wiem jak tu jest.a GP nic mi jak do tej pory nie pomogli.trzymam kciuki i zycze powodzenia.W razie pytan pisz pozdrawiam

pawelanisia
Początkujący
 
 
Posts: 23
Joined: 4 Oct 2007, 11:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Nadijka » 30 Aug 2009, 20:38 Re: AZS- atopowe zapalenie skory

Witam, mój synek mam prawie 4 latka. Mamy ten sam problem. uwazalam na wszystkie produkty uczulajace, troszke pomagalo. czasem, jak bylo zle, zeby ulzyc dziecku stosowalam masc elocom, ale ona jest dosc mocna, wiec gora dwa dnimozna stosowac. teraz pomaga oilatum i wszystkie inne podobne produkty. alergolog odradzil kapiele w nadmanganianie, mowil ze to raczej wysusza skore zamiast natluszczac i raczej nie pomoze. teraz mamy do kaapieli cos co wyglada jak mieszanka krochmalu z parafina. wazne ze dziala :) powodzenia zycze

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Agadz27 » 31 Aug 2009, 11:04 Re: AZS- atopowe zapalenie skory

Czy unikacie tez produktow ktore zawieraja mleko? np chleb, ciastka itp bo jest tego sporo. Jak czytac angielskie etykietki? wydaje mi sie ze malo jest na nich informacji dla alergikow.
Kremami mozna ulzyc dziecku ale chodzi tez o to zeby wykluczyc z diety alergeny( jak juz sie je znajdzie:()
Nadijka wrote:alergolog odradzil kapiele w nadmanganianie, mowil ze to raczej wysusza skore zamiast natluszczac i raczej nie pomoze.
Nadmanganian odkaza i jest wazne zeby dziecko przynajmnij raz w tygodniu w nim wykapac. Tak doradzila mi moja pani dermatolog.
Dziekuje ze piszecie. To pomaga , bo czlowiek nie czuje sie sam w walce z choroba.
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 12:35 ]
juz było w miare dobrze i znowu ja wysypało!
Jak uzupełniacie diete dziecka, ciezko tu znaleźć mleko dla naszych małych alergików. Poki co robie kaszki na wodzie badz na mleku sojowym ale nie bardzo podchodza one dziecku a poza tym ryzowe kaszki zatwardzaja i mamy do tego problemy z kupka:(
Buziaki dla małych alergikow:*
User avatar
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 46
Joined: 27 Jun 2007, 14:29
Location: Ustroń/Bearwood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE