do lekarza bez NINu?

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by talaaaa » 11 Dec 2007, 19:41 do lekarza bez NINu?

witam!
mam takie pytanie
czy wie ktos moze jak tu jest z ta sluzba zdrowia?
chodzi mi o to ze potrzebuje pomocy lekarskiej.. od 2dni mam skurczony caly brzuch twardy jak sciana i kluje mnie w mostku caly czas..
juz nie moge wytrzymac nie wiem czym to moze byc spowodowane..
nie jestem tu zbyt dlugo i nie mam jeszcze wyrobionego numeru NIN, czy jest mozliwosc ze jakis lekarz mnie przyjmie?

talaaaa
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 35
Joined: 6 Sep 2007, 09:11
Location: Sosnowiec
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 11 Dec 2007, 19:57 Re: do lekarza bez NINu?

w UK opieka medyczna jest za darmo (znaczy wliczona w podatki). albo zarejestruj sie u GP, albo idz do szpitala. na pewno nie odmowia ci pomocy

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Pawel M » 12 Dec 2007, 00:14 Re: do lekarza bez NINu?

jezeli zapytaja o NIN to powiedz ze jestes w trakcie wyrabiania i przy nastepnej wizycie dostarczysz numerek :mrgreen: prawda jest ze "opieka medyczna" (jezeli mozna to tak nazwac) jest za darmo ale zawsze znajdzie sie jakis palant ktory bedzie chcial tone papierkow :roll: znajomi pojechali z corka do szpitala o 12 w nocy z bardzo wysoka goraczka i wymiotami ( dzidzia ma 18 m-cy). dodam ze dziecko urodzone w uk. pomijajac fakt ze pielegniarka wolola cos na ksztalt " bebe sypia" (bo inna inteligentna osoba napisala w karcie dziecka, w rubryce nazwiska "baby miss .....") to po 4 godzinnym czekaniu na pediatre :!: :!: :!: dali jej jedna dawke antybiotyku i wyslali do domu. nie polecam nhs. dlatego tez wszystkim moim znajomym zycze przy kazdej okazji duuuuuzo zdrowia :mrgreen:
pozdro

Pawel M
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 3 Feb 2007, 10:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agamiltko » 15 Dec 2007, 11:29 Re: do lekarza bez NINu?

Hej, zapisalam siebie i moja corke do nhz bez nr nin, nikt o to nie pytal. Mialysmy wizyte u lekarza a ja mam wyznaczony termin na badania. Nin bede miala dopiero po swietach, wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi??? Mnie poproszono tylko o paszporty i tyle, nawet potwierdzenia adresu nie chcieli. Karty NHZ przyszly po kilku dniach. Czyli jak trafie do szpitala to moge miec problem, bo nie mam jeszcze NIN?

Acha, na stronie internetowej NHZ mozna sprawdzic gdzie przyjmuja polscy lekarze.

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posts: 124
Age: 45
Joined: 29 Jul 2007, 23:16
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 15 Dec 2007, 13:28 Re: do lekarza bez NINu?

to nazywa sie NHS, a stronka juz dawno byla podana do wiadomosci, tylko nikomu jakos poczytac sie nie chce. no moze prawie nikomu.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agamiltko » 15 Dec 2007, 17:40 Re: do lekarza bez NINu?

Sorki, pomylilam sie.

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posts: 124
Age: 45
Joined: 29 Jul 2007, 23:16
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 15 Dec 2007, 18:33 Re: do lekarza bez NINu?

agamiltko wrote:wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi


jak juz mowilem wczesniej w uk funkcjonuje tzw socjalny system opieki medycznej. pomimo wielu wad, nadal jest najlepszym systemem jaki moze polaczyc dostep do najnowoczesniejszej medycyny z brakiem ograniczenn zwiazanych z pozycja ekonomiczna obywatela(lki). ze wzgledu na wszechobecna niewidzialna reke rynku faktycznie im lepsza (drozsza) zdielnica, tym lepsza, i bardziej profesjonalna opieka medyczna pierwszego kontaktu. tak wiec jedyne czego NHS oczekuje od obywatela, to zeby w celu unikniecia balaganu........ zarejestrowal sie. polecam film michaela moore'a 'sicko', ktory co prawda w prymitywny, i niedokonca rzetelny sposob pietnuje amerykanski model opieki (forsowany za wszelka cene w polsce ze wzgledu na gigantyczne zyski firm ubezpieczeniowych), ale rowniez przedstawia brytyjska sluzbe zdrowia. tak przy okazji..... faktycznie srednie wynagrodzenie GP w zeszlym roku to ponad 100K, niesamowite!

pozdrawiam

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by agamiltko » 15 Dec 2007, 20:22 Re: do lekarza bez NINu?

Co do systemu amerykanskiego, to niestety mialam z nim doczynienia. Jestem lzejsza o kilka tysiecy dolarow. Nie polecam...
Majac ubezpieczenie zdrowotne i tak placisz czesciowo za wizyte u lekarza pierwszego kontaktu, specjalisty, szpital, leki, za badania tez i nie sa to male sumy. Na wiele bardzo drogich badan, firma ubezpieczeniowa nie wydaje zgody, bo twierdzi, ze nie ma potrzeby wykonywania takiego badania (czytaj: jest za drogie).
Jezeli pracodawca nie oferuje ci ubezpieczenia, a chcesz takowe miec-$1250/za miesiac na 3 osoby.
Oczywiscie, bardzo dobre firmy swoim wykwalifikowanym specjalistom oplacaja najlepsze ubezp., a nawet pokrywaja leczenie prywatne.
Ciekawostka-kolezanka dla swoich dzieci stara sie o ubezpieczenie "z miasta" od pol roku i dalej nic, chociaz spelnia wszystkie wymagania. Zeby bylo weselej, jej syn jest obywatelem usa, ale niestety dany urzad ma watpliwosci i kaze dostarczac milion bzdurnych papierkow.
Dobrze tam, gdzie nas nie ma...

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posts: 124
Age: 45
Joined: 29 Jul 2007, 23:16
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 16 Dec 2007, 10:33 Re: do lekarza bez NINu?

agamiltko wrote:Co do systemu amerykanskiego, to niestety mialam z nim doczynienia
ponownie polecam 'sicko' moore'a

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by agamiltko » 16 Dec 2007, 11:30 Re: do lekarza bez NINu?

Obejrze na 100%. Chcialam tylko pokazac, ze tutaj z opieka zdrowotna wcale nie jest tak zle.

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posts: 124
Age: 45
Joined: 29 Jul 2007, 23:16
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ona23 » 18 Dec 2007, 21:25 Re: do lekarza bez NINu?

hej!! czy moze ktos mi podac adres i numer telefonu do lekarza z erdington albo do innego, z góry bardzo dziekuje!!!! :!: :roll:

ona23
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 18 Dec 2007, 21:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE