Optyk

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

PostNapisane by Guest » 25 Jul 2013, 13:52 Optyk

Sluchajcie mam taki problem. Duzo pracuje przy komputerze i rok temu bylem w PL na badaniu. Wyszlo mi +0.25 w jednym i +0.50 w drugim oku. Nie kupilem wtedy okularow ale czulem ostatnio ze by mi sie jednak przydaly do kompa i czytania. Poszedlem tu do Specsavers i zrobili mi badanie. Niestety mialem troche problemow z komunikacja (moj poczatkujacy angielski) szczegolnie kobieta ktora dobierala mi szkla (te zmiany soczewek) strasznie szybko mowila jak by specjalnie nie chciala sie dogadac. Byc moze wprowadzilem ja w blad podczas badania mowiac odwrotnie niz mialo to miejsce. To odbywalo sie tak szybko ze mysli nie moglem zebrac. Ok niewazne pewnie kazdy z Was byl w stresujacych sytacjach spowodowanych brakami w jezyku.
Powiedziala ze mam wade +1.25 a na recepcie pisze dokladnie tak:
R: +0.50 -0.75 175.0 +0.75
L: +0.50 -0.75 170.0 +0.75
Dzisiaj odebralem okulary i wydaje mi sie ze sa o wiele za mocne. Lepiej widze bez okularow.W dodatku obrazy sa znieksztalcone. Np ekran komputera jest wklęsły i ma nierowne brzegi a wyraznie widze jedynie na scisle okreslonej odleglosci. Zmiana o 10cm w kazda strone juz rozmazuje mi obraz. Boje sie ze moge sobie popsuc wzrok tymi okularami. No i tutaj mam pytanie: znacie moze gdzies polskiego optyka abym sie mogl z nim skonsultowac i ponownie zbadac wzrok ?

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 25 Jul 2013, 14:57 Re: Optyk

Idz do innego optyka i popros zeby sprawdzil szkla w okularach popros kogos kto zna Ang zeby z Toba poszedl ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by skolimek22 » 25 Jul 2013, 15:21 Re: Optyk

W specsavers odwalaja badania byle jak i naciagaja na cylindry bo szkla sa drozsze.
Masz gwarancje od nich wiec idz do nich i powiedz, ze zle widzisz.

skolimek22
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 13 Feb 2007, 16:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 25 Jul 2013, 15:31 Re: Re: Optyk

skolimek22 wrote:W specsavers odwalaja badania byle jak i naciagaja na cylindry bo szkla sa drozsze.
Masz gwarancje od nich wiec idz do nich i powiedz, ze zle widzisz.


Cena szkiel jest wliczona w okulary ... Chyba ze bierzesz jakies powloki extra.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Mirella21 » 25 Jul 2013, 16:28 Re: Optyk

mrowek ja nosze okulary od dziecka i to niezle denka. mam wiec doswadczenie w tym temacie. zawsze tak bylo, ze jak zmienial sie wzrok i zmieniali mi szkla to nieraz byly dobrane niewlasciwie i wtedy nie widzialam dobrze i czesto pojawialy sie bole glowy. niedopuszczalne jest znieksztalcanie obrazu po zalozeniu okularow. zwyczajnie widze wyrazniej bez jakis znieksztalcen po zalozeniu okularow.
alzak ma racje, ze w specsavers w cenie opraw sa zwykle szkla. jesli chce sie jakis dodatek to trzeba doplacic i to niemalo. szczegoly znajdziesz na ich stronie. ja kiedys z niewiedzy kupilam takie okulary w ktorych nie bylo klejonych-cienkich soczewek i wprawili mi takie grube jak denka od alpag. porazka :D omijam ten saluuun.

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 25 Jul 2013, 17:12 Re: Optyk

Dzieki wszystkim za rady. Faktycznie jutro przejde sie z kims kto zna dobrze angielski i porozmawiam z nimi bo przeciez jakas gwarancja zawsze powinna obowiazywac. W dodatku nie kupilem najtanszych :(. Fakt ze to mogla byc moja wina niczego nie zmienia. Oni powinni miec sposoby aby zbadac wzrok na 100%.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by ona79 » 25 Jul 2013, 20:20 Re: Optyk

mrowek, nie tylko Ty masz problem u optyka.Byłam na badaniu w tym samym miejscu ,co Ty,nie mam problemów z angielskim.Miałam problem,z określeniem w których szkłach widzę lepiej,zmieniają jedno pózniej drugie itd.i powiedz,w których widziało się najlepiej.Po odebraniu okularów,widziałam w nich gorzej niż bez-miałam bardziej zamglony obraz.Pan mi powiedział,że to niemożliwe wszystko jest ok. z okularami i szkłami,mogę oczywiście powtórzyc badanie,ale oczywiście odpłatnie.Znając mnie efekt byłby dokładnie taki sam. :D.Okulary były mi potrzebne tylko do kompa,a teraz leżą w szufladzie. :( .

ona79
Raczkujący
 
 
Posts: 93
Joined: 22 Dec 2011, 21:41
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 25 Jul 2013, 23:56 Re: Optyk

ona79 wrote:mrowek, nie tylko Ty masz problem u optyka.Byłam na badaniu w tym samym miejscu ,co Ty,nie mam problemów z angielskim.Miałam problem,z określeniem w których szkłach widzę lepiej,zmieniają jedno pózniej drugie itd.i powiedz,w których widziało się najlepiej.Po odebraniu okularów,widziałam w nich gorzej niż bez-miałam bardziej zamglony obraz.Pan mi powiedział,że to niemożliwe wszystko jest ok. z okularami i szkłami,mogę oczywiście powtórzyc badanie,ale oczywiście odpłatnie.Znając mnie efekt byłby dokładnie taki sam. :D.Okulary były mi potrzebne tylko do kompa,a teraz leżą w szufladzie. :( .


Dokladnie w tym samym momencie ja rowniez mialem problem i w dodatku moj angielski na pewno mi troche zaszkodzil. Wiedzialem ze pare razy zle odpowiedzialem ale nie wiedzialem jak to cofnac bo badajaca mnie osoba nie przejawiala ochoty na wspolprace. Ciekawe jak bym poszedl do innego optyka i pokazal im rozny wynik to czy wymienili mi mi szkla na inne. Z jednej strony bylem zaskoczony poziomem i roznorodnoscia badan ale jak widac to nie zawsze idzie w parze z jakoscia.


W Specsavers jestesmy malym elementem na tasmie produkcyjnej duzej fabryki.
Gdyby ktos czytal ten watek to radze w takiej waznej sprawie jak wzrok isc do mniejszej firmy i podchodzacej bardziej indywidualnie. Jak to mowia oczy mamy jedne :)

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 26 Jul 2013, 05:12 Re: Re: Optyk

mrowek wrote:
ona79 wrote:mrowek, nie tylko Ty masz problem u optyka.Byłam na badaniu w tym samym miejscu ,co Ty,nie mam problemów z angielskim.Miałam problem,z określeniem w których szkłach widzę lepiej,zmieniają jedno pózniej drugie itd.i powiedz,w których widziało się najlepiej.Po odebraniu okularów,widziałam w nich gorzej niż bez-miałam bardziej zamglony obraz.Pan mi powiedział,że to niemożliwe wszystko jest ok. z okularami i szkłami,mogę oczywiście powtórzyc badanie,ale oczywiście odpłatnie.Znając mnie efekt byłby dokładnie taki sam. :D.Okulary były mi potrzebne tylko do kompa,a teraz leżą w szufladzie. :( .


Dokladnie w tym samym momencie ja rowniez mialem problem i w dodatku moj angielski na pewno mi troche zaszkodzil. Wiedzialem ze pare razy zle odpowiedzialem ale nie wiedzialem jak to cofnac bo badajaca mnie osoba nie przejawiala ochoty na wspolprace. Ciekawe jak bym poszedl do innego optyka i pokazal im rozny wynik to czy wymienili mi mi szkla na inne. Z jednej strony bylem zaskoczony poziomem i roznorodnoscia badan ale jak widac to nie zawsze idzie w parze z jakoscia.


W Specsavers jestesmy malym elementem na tasmie produkcyjnej duzej fabryki.
Gdyby ktos czytal ten watek to radze w takiej waznej sprawie jak wzrok isc do mniejszej firmy i podchodzacej bardziej indywidualnie. Jak to mowia oczy mamy jedne :)



Skoro im nie powiedziales ze cos Ci nie pasuje to skad pracownik specsaversa ma wiedziec ze cos jest nie tak ...?

Myslisz ze w mniejszej firmie cokolwiek bylo by inaczej?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 26 Jul 2013, 06:08 Re: Optyk

1. oczy muszą sie przyzwyczaić do okularów. Nawet tych dobrych.
2. "wada" 0,25/0,50 to nie wada. Znaczy wada, ale nie jest to wada wymagająca okularów. Wielu ludzi ma większe wady i radzą sobie bez. Kwestia samopoczucia.
3. Nie zwalaj winy na komputer. Naucz się poprawnie z nim współpracować i nie wierz w bajki, że to wszystko wina kompa.
4. rozbieżność z badań 0,25 a 1,25 dioptrii jest bardzo duża. Gdzieś dałeś ciała. Umów sie na kolejną wizytę ale tym razem z tłumaczem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 26 Jul 2013, 10:08 Re: Re: Optyk

Alzak wrote:Skoro im nie powiedziales ze cos Ci nie pasuje to skad pracownik specsaversa ma wiedziec ze cos jest nie tak ...?

Myslisz ze w mniejszej firmie cokolwiek bylo by inaczej?


Napisalem w pierwszym poscie ze to mogla byc moja wina. Gdybym znal dobrze angielski to opierniczyl bym ta osobe albo zapytal czy jest rasistka i czy robi to co robi specjalnie.

Mniejsza firma to bardziej indywidualne podejscie ale moge sie myslic.

Dodano: -- 26 lip 2013, 11:15 --

AdamBoltryk wrote:1. oczy muszą sie przyzwyczaić do okularów. Nawet tych dobrych.
2. "wada" 0,25/0,50 to nie wada. Znaczy wada, ale nie jest to wada wymagająca okularów. Wielu ludzi ma większe wady i radzą sobie bez. Kwestia samopoczucia.
3. Nie zwalaj winy na komputer. Naucz się poprawnie z nim współpracować i nie wierz w bajki, że to wszystko wina kompa.
4. rozbieżność z badań 0,25 a 1,25 dioptrii jest bardzo duża. Gdzieś dałeś ciała. Umów sie na kolejną wizytę ale tym razem z tłumaczem.

Pozdrawiam


ad1. oczywiscie to wiem.
ad2. ja dobrze widze. zarobilem to wylacznie w celach prewencyjnych bo czasami wzrok mi sie meczy.
ad3. fakt musze chyba bardziej racjonalnie z niego korzystac.
ad4. tez tak uwazam dlatego powtorze badanie.

Wlasnie bo tego nie wiem. Z podanych danych w recepcie faktycznie wynika wada 1.25 na oko ?
R: +0.50 -0.75 175.0 +0.75
L: +0.50 -0.75 170.0 +0.75

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 26 Jul 2013, 11:55 Re: Optyk

Nie znam sie na optyce, ale ja tu nigdzie nie widzę wady 1.25.
Co do racjonalności korzystania z kompa - bardziej chodzi o higienę/nawyki. Za dzieścia lat juz pracuję z komputerem, siedziałem/siedzę godzinami, a wzrok mi zszedł z 0.25 do 1.25 (w ciągu prawie 30 lat) więc nie zwalam na kompa, tylko na wiek.
Mogę Ci dać 2 rady.
1. Stawiaj monitor najdalej jak możesz od oczu. Absolutne minimum to jest odległość przekątnej ekranu.
2. Naucz się świadomego mrugania. Zmuszaj oczy do mrugnięć kiedy Ty chcesz. A chciej mrugać prawie non stop :). Pracując z komputerem ludzie mają nawyk wpatrywania się w monitor i nie mrugają oczami, a co za tym idzie nie nawilżają gałki ocznej. To powoduje problem z wysuszeniem rogówki i problemy ze wzrokiem.
W czasach płaszczaków odświeżanie ekranu nie ma takeigo znaczenia jak kiedyś kiedy pracowało się z bańkami :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by samoszczescie » 27 Jul 2013, 07:44 Re: Optyk

Wada wzroku rzeczywiscie mala i pewnie dbanie o oczy i cwiczenia bylyby lepsze.
Ale ja bym pewnie poszla z awantura do Specsaver, bo jezeli okulary zle dobrane to ich wina i moim zdaniem nie powinnam placic za nastepne badania jezeli to oni popelnili blad. Ja osobiscie korzystam z Vison Express i badanie mialam powtarzane 3 razy bo soczewki byly zle dobrane,nikt mi nie kazal placic za nastepne badania, bo obowiazkiem pani ktora je przeprowadza jest dobrze dobrac soczewki i tyle.
Polecam pojsc z kims kto zna angielski a w razie problemow zlozyc skarge.

samoszczescie
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 24 Jan 2011, 12:41
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 27 Jul 2013, 14:11 Re: Optyk

Typowo polskie zachowanie - nie umiem angielskiego, ale zrobie im awanturę, bo to ich wina...
I dziwisz się później, że nas coraz bardziej nie lubią...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by samoszczescie » 27 Jul 2013, 16:25 Re: Optyk

Mowie biegle po angielsku, czasem za to jest problem z dobraniem wlasciwych soczewek zwlaszcza jezeli jest to np wada laczona jak krotkowzrocznosc i astygmatyzm, czy tez potrzeba roznych soczewk na prawe i lewe oko. Mozna sie pomylic i zle dobrac soczewki ale od tego jest tam obsluga zeby taki blad skorygowac bo za to w koncu biora pieniadze.
Typowo polskie to jest brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem i dopowiadanie sobie reszty

samoszczescie
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 24 Jan 2011, 12:41
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
1

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE