Rejestracja w Przychodnii.

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by ewela119 » 16 Mar 2013, 19:01 Re: Rejestracja w Przychodnii.

Ja moze z rok temu, a moze i to nie przenioslam sie do innej przychodni ktora napewno nie jest w moim rejonie bo musze do niej pol godz albo i lepiej autobusem jechac, albo 15 min autem i nikt mi sie nie kaze z niej przepisywac. Zapytali mnie tylko o poprzednia przychodnie i dlaczego sie przenosze, powiedzialam ze nie bylam zadowolona z ich uslug, zapytali dlaczego wybralam akurat ich, powiedzialam ze ktos mi ich po prostu polecil i zadnego problemu nie mialam z rejestracja mimo ze jest wiele przychodni ktore sa blizej mojego domu
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 16 Mar 2013, 19:57 Re: Rejestracja w Przychodnii.

Ja równiez wybrałam przychodnię, która nie jest moją najbliższą. Faktycznie jednak pytali najpierw o postcode. W poprzednim miejscu gdzie mieszkaliśmy przychodnia przyjmowała pacjentów, tylko z danego rejonu, mieli mapkę z zaznaczona granicą na ulotce informacyjnej.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 17 Mar 2013, 22:06 Re: Rejestracja w Przychodnii.

Dzieki za wszelkie info. Poczekam na list z banku, zebym mogla potwierdzic adres i pojde sie zarejestrowac. Z rejonem zapewne nie bedzie najmniejszego problemu, poniewaz przychodnie mam jakies 400metrow od domu, wiec spoko ;) mam nadzieje tylko, ze beda mieli jakiegos sensownego tlumacza, bo niestety takiego potrzebuje :)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by AngelinaJ » 18 Mar 2013, 08:42 Re: Rejestracja w Przychodnii.

stillinback, ja nigdy nie potrzebowalam tlumacza, ale przychodnia nie ma tlumacza na miejscu, musisz sama sobie go zalatwic. Jak dokladnie to dziala to nie wiem ale radze sie dowiedziec :)
User avatar
AngelinaJ
Rozeznany
 
 
Posts: 130
Age: 39
Joined: 19 Nov 2007, 15:39
Location: Birmingham
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 18 Mar 2013, 18:22 Re: Rejestracja w Przychodnii.

Za kazdym razem przy wizycie trzeba powiedziec by tlumacz byl. Ale to czy tlumacz sie pojawi to juz inna sprawa
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 19 Mar 2013, 09:55 Re: Rejestracja w Przychodnii.

Czytalam, ze jesli potrzebuje tlumacza, to musze powiedziec przy rejestracji i wtedy oni ustalaja mi wizyte w dniach kiedy jest tlumacz, badz wzywaja go telefonicznie. Angielski nieco umiem i rozumiem, ale jednak jesli chodzi o powazniejsze sprawy i terminy, jakimi moga posluzyc sie lekarze, potrzebuje pomocy.
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 20 Mar 2013, 11:54 Re: Rejestracja w Przychodnii.

tak jest oni dzwonia do osoby w nhs od tlumaczy a ona dzwoni po agencjach tlumaczy i jezeli jakis jest wolny to tlumacz bedzie a jezeli nie to nikt cie nie poinformuje ze tlumacza nie ma i jezeli sobie sama nie dasz rady to zarejestruja cie na inny dzien . wiem jak to jest bo pracuje jako tlumacz :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 20 Mar 2013, 12:42 Re: Rejestracja w Przychodnii.

niestety taka prawda poszlam raz z kolezanka na wiyte ot tak sobie bo mowila ze tlumacz bedzie..tlumacz nie przyszed nie zadzwonil i dobrze ze bylam na miejscu bo kolezanka nie mowi po angielsku i nie potrafila odpowiedziec na podstawowe pytania....
i wez sie tu umawiaj....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 20 Mar 2013, 13:10 Re: Rejestracja w Przychodnii.

niestety tutaj przychodnie nie wiedza czy tlumacz bedzie czy nie , ewentualnie jezeli maja prywatnych swoich a nie agencje . bo pani w rejestracji dzwoni do tych od tlumaczy mowi jaki dzien i gdzie ale nie dostaja potwierdzenia czy tlumacz bedzie czy nie. czasami poprostu tlumaczowi sie nie chce.
dlatego ja nie rejestruje nikogo z rodziny na dni ktore mi nie pasuja bo nie ufam tlumaczom.

kiedys mialam przyklad jak poszlam do lekarza od stop z mama i przyszedl tlumacz, lekarz zapytal o rozmiar buta, moja mama ze 3-4 a tlumacz 5-6 ..

dlatego najlepiej zawsze zabrac kogos ze soba kogos kto mowi po angielsku.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 20 Mar 2013, 14:13 Re: Rejestracja w Przychodnii.

widze ze tłumacz miał fantazje....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 20 Mar 2013, 14:28 Re: Rejestracja w Przychodnii.

malenkagdz wrote:niestety tutaj przychodnie nie wiedza czy tlumacz bedzie czy nie , ewentualnie jezeli maja prywatnych swoich a nie agencje . bo pani w rejestracji dzwoni do tych od tlumaczy mowi jaki dzien i gdzie ale nie dostaja potwierdzenia czy tlumacz bedzie czy nie. czasami poprostu tlumaczowi sie nie chce.
dlatego ja nie rejestruje nikogo z rodziny na dni ktore mi nie pasuja bo nie ufam tlumaczom.

kiedys mialam przyklad jak poszlam do lekarza od stop z mama i przyszedl tlumacz, lekarz zapytal o rozmiar buta, moja mama ze 3-4 a tlumacz 5-6 ..

dlatego najlepiej zawsze zabrac kogos ze soba kogos kto mowi po angielsku.

hihi :P i tak znal angielski :P

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 20 Mar 2013, 22:11 Re: Rejestracja w Przychodnii.

No ale niestety tak tu czasami jest. Kiedys od jednej poloznej takie historie slyszalam o tlumaczach. Np chcieli pieniadze od pacjenta mimo iz agencja im placi itd
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 21 Mar 2013, 17:56 Re: Rejestracja w Przychodnii.

no..albo te firmy roliczeniowe co podatki rozliczja..poszłam z kompletem dokumentów bo nie mialam czasu sama rozliczyc...facet obejrzal wszystie papiery i odeslal mnie do domu twierdzac ze on nie umie i ze nie da rady..poszlam do domu...rozliczylam w 10 minut...dobrze ze pieniedzy nie chcial..za porade...agencja na west bromie ;) jakby co wiecej sza...
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 21 Mar 2013, 18:04 Re: Rejestracja w Przychodnii.

wystarczy sie wsluchac w co mowia w takich agencjach jak na wb bo byla tam pani co prostego listu nie umiala przeczytac poprawnie i zadzwonic i poprosic o wyjasnienie :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 21 Mar 2013, 18:41 Re: Rejestracja w Przychodnii.

No to juz wiem, juz bylam ;) dwa dokumenty tozsamosci (jak to babka powiedziala w recepcji: jedno ze zdjeciem, a drugie z podpisem :D ), list potwierdzajacy adres plus wypelnienie aplikacji. Co do tlumacza to nie wiem, bo sie nie umawialam na wizyte. Ale niebawem to bede czynic, wiec tez sie podziele, jak bylo :P
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE