Tarczyca

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by vanilia » 10 Dec 2012, 15:59 Tarczyca

Czy ktoś wie gdzie mogę prywatnie zrobić badanie TSH (pobieranie krwi) najlepiej jakiś oddział w Heartlands albo Solihull bo do tych dwóch mam najbliżej. Z góry dziękuję za porady typu a nie możesz iść do GP... itp. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 10 Dec 2012, 18:27 Re: Tarczyca

Na Heartlands jest centrum diabetologiczno-endokrynologiczne,ale watpie zeby Ci tak z buta zrobili badanie,musisz miec skierowanie,ale moze idz i sie dowiedz jak to wyglada.
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 10 Dec 2012, 19:17 Re: Tarczyca

Anastazja, no właśnie mi chodziło o to czy tak jak w Pl można tu w szpitalu zrobić badania prywatnie. Cała rodzina ma problemy z tarczycą a teraz i u mnie zaczyna. Ostatnio lekarz mnie odesłał do domu z ibuprofenem. Mam objawy nadczynności a do tego od trzech tygodni mam uczucie jakby mi coś w gardle stało i płytki oddech. Dlatego chciałam na ełasną rekę sprawdzić. W czwartek mam wizytę u GP może uda mi się wyprosić skierowanie.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 10 Dec 2012, 19:42 Re: Tarczyca

vanilia, sam plytki oddech i uczucie czegos w gardle nie sa objawami nadczynnosci tarczycy.
jesli mozesz sprawdzaj sobie puls i cisnienie. pozatym jesli w rodzinie byla nadczynnosc, nie koniecznie ty musisz to miec, moze byc np niedoczynnosc.
w poradni raczej nei zrobia takich badan bez skierowania od gp albo endo.
ze wzgledu na obciazenie powinien gp zrobic badanie kontrlone.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 10 Dec 2012, 20:26 Re: Tarczyca

Nie wiem jak z prywatnymi badananiami tarczycy, ale prolaktyne prywanie kasuja ponad 100 funa,
w pl kosztowało mnie to 15 zł :)

zatem popros o badanie, ale objawy jakos malo tarczycowe :)
w razie co jakl chcesz badanie nasciemniaj lekarzowi, alen ie dziw sie potem ze bedzie cie leczyl na cos innego, bo tru jest takie ze on nie jest wrozka i stawia diagnoze w 90% po objawach, reszta po badaniach. Nie warto mieszac lekarzowi.

polecam robienie badan itp w PL przy okazji wizyty. Ja tak robie od 2 lat i tylko dzieki temu mam dobrane leki i jakos funkcjonuje.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 10 Dec 2012, 21:06 Re: Tarczyca

vanilia, powiedz, ze chcesz okresowe badania z uwzglednieniem wlasnie tsh i co tam jeszcze chcesz, bo lekarz nie jest jasnowidzem i Ci z reki nie wywrozy co Tobie dolega. masz do tego prawo, zwlaszcza jesli wczeniej nie robil Ci tych badan.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 10 Dec 2012, 22:35 Re: Tarczyca

Dziewczyny ja tylko podałam ostatnie objawy co mnie męczą. Czytałam o objawach i w 95% zgadzają mi się. Mam zawroty głowy opuchnięte powieki włosy mi lecą paznokcie się łamią od ok 6-8mcy w gardle mnie dusi mam chrypkę ok 3 tyg jestem nadpobudliwa mam humory problemy z koncentracją jestem przemęczona. Najpierw zganiałam to na pogodę ale od ok 3 tyg ta chrypka i uczucie duszenia w gardle poskładałam wszystko i choć lekarzem nie jestem to widzę że to nie błachostka. Dziękuje dziewczyny za pomoc.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by marlenka1134 » 10 Dec 2012, 22:44 Re: Tarczyca

morze spróbuj u innego lekarza?? nie karzdy podchodzi tak bez zainteresowania do pacjeta
[color=#FF400Bo każde spojrzenie w jego oczy jest powodem by go kochac ;*

Wystarczy jeden Twój uśmiech, a wszystko nabiera sensu:***

0][/color]
User avatar
marlenka1134
Początkujący
 
 
Posts: 49
Age: 35
Joined: 4 Apr 2011, 18:03
Location: west bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 10 Dec 2012, 23:15 Re: Tarczyca

ja jestem tarczycowa...idz do GP powiedz ze ma ci zrobic badanie krwi na tarczyce i musi ci zrobic
mi zrobili od reki...wynik za 3-5 dni
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Lichten » 11 Dec 2012, 17:30 Re: Tarczyca

Ja choruje na tarczyce, zdiagnozowali mi ja tu w UK, tylko tutaj mialam robione wszystkie badania. Poszlam do swojego najblizszego GP powiedzialam jakie mam objawy i poprosilam o skierowanie na badania, bez problemow dostalam skierowanie do laboratorium na pobranie krwi na caly komplet wynikow wlacznie z cukrzyca, anemia, nerkami, kilkoma jeszcze innymi i wlasnie TSH. Na wyniki czekalam 3 dni, wszystkie byly w normie poza tsh wiec te powtorzyli jeszcze 2 razy a ze kolejne byly jeszcze gorsze ustalili mi leki na tarczyce, potem dodatkowo doradzili tez jakie suplementy powinnam brac, sama czytajac o tarczycy zmienilam tez troche sposob odzywiania. Teraz czuje sie juz znacznie lepiej i moge funkcjonowac wlasciwie tak jak kiedys a bylo juz naprawde ciezko. Mam nadzieje, ze dasz rade, tylko nie daj sie zbyc lekarzom.

Lichten
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 14 Jul 2011, 17:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 11 Dec 2012, 23:02 Re: Tarczyca

kurcze ja nie mialam tyle szczescia, tzn tsh mi zrobili i cala morfologie, i nic za tym nie poszlo, mimo ze badania wskazywaly na nadczynnosc (objawy niedoczynnosci) to jeszcze zwiekszyli mi dawke euthyroxu i myslalam ze po tym exploduje jednoczesnie bedac zombie. USG mi zrobili nawet, nic nie wykazalo, trwalo pol minuty.

pare dni pozniej w PL zrobilam kolejne usg i wyszly torbiele i ogolnie hashimoto, zmniejszyli mi euthyrox do 25, i dali Jodid i jest o niebo lepiej.

tutaj jod mozna kupic jako KELP w aptekach (wodorosty z jodem) albo preparaty witaminowe all in one, w bootsie - niektore maja jod. Jest wskazany przy problemach z tarczyca, bo jest dla tarczycy paliwem. I poki tarczyca dzialo jakkolwiek to jod sie przyda. Nie zaszkodzi. Warto jak pisalam wczesniej zbadac inne rzeczy, bo tarczyca dziala w kilka stron jednoczesnie, moze byc przyczyna kolejnych schorzen i wahniec.
A moze byc tez ich efektem. Dlatego warto zbadac inne hormony i cukier+insulina, zelazo + ferytyna.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 12 Dec 2012, 16:08 Re: Tarczyca

ja kelp w polsce sobie kupiłam ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by adamos » 13 Dec 2012, 23:12 Re: Tarczyca

ja jak mialem nadczynnosc to typowym objawem jest kolatanie serca

adamos
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 18 Nov 2012, 11:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to ZDROWIE