Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by bogini8 » 25 Nov 2012, 21:13 Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

Zastanawiam sie, czy ktos z was miewa nerwobole usytuowane w klatce piersiowej? chodzi o lewa czesc, pod biustem , miedzy , jak i pod zebrami? Od paru dni mam ciagly bol w okolicach 3 zeber, cos jakby polaczyc zakwas z siniakiem i kluciem.Boli rowniez jak mocniej dotykam,probuje cos siegnac z wysokiej pólki czy przy gwaltownych ruchach, boli rowniez przy kaszlu.
Zastanawiam sie czy to nerwobole, czy moze byc to po prostu zmeczenie miesni po przewleklym 3 tygodniowym kaszlu? czy moglam uszkodzis sobie zebro w jakikolwiek sposob o tym nie wiedzac? Nie mam zadnych dusznosci, nie czuje ucisku na klatce piersiowej.
Miewalam wczensiej nerwobole ale byly usytuowane glownie w okolicyprawej lopatki badz kregoslupa dolnego.
Pytam, bo moze ktos mial cos podobnego, a jestem prawie pewna, ze jesli udam sie do GP to stwierdzi jak zwykle ,ze nic mi nie jest...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 25 Nov 2012, 21:32 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

bogini8, ja czasem miałam nerwobóle między żebrami, głownie jak np długo byłam w pozycji "zgarbionej", często były to taki ból, że nie mogłam głęboko oddychać. Zawsze po maximum kilku godzinach mnie to puszczało. U Ciebie wygląda to na zmęczenie mięśni. Żebra raczej nie uszkodziłaś. Mi po ostrym kaszlu mięśnie bolały dość długo, obolałe miejsca w okolicy żeber. Wydaje mi się, że po kilku dniach od ustania kaszlu powinno Ci przejść. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 25 Nov 2012, 21:48 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

vanilia wrote:Wydaje mi się, że po kilku dniach od ustania kaszlu powinno Ci przejść. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
dzieki, no wlasnie problem w tym ,ze kaszel jeszce do konca nie przeszedl, dopada mnie jeszce glownie wieczorami, taki duszacy, moze dlatego ten bol trwa juz 3 dzien..czasem jak wygodnie usiade czy sie poloze to zapomnam, ale jak porusze sie gwaltownie czy nie daj Boze zakaszle , to przypomina mi sie natychmiast;) poczekam jeszce pare dni...i zobacze co dalej, zastanawialam sie czy jest sens to smarowac to miejsce jakas mascia p/bolowa-p/zapalna...najgorzej jest w pracy bo jestem w ciaglym ruchu ;/
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by LadyHekate » 25 Nov 2012, 21:53 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

tez miewalam takie bole- posmaruj na noc mascia z ibupromem... nie rozgrzewajaca, tylko przeciwzapalna- byc moze nadwyrezylas miesnie przy ciaglym kaszlu...
w kazdym badz razie czy to nerwobol czy nadwyrezony miesien taka masc powinna pomoc. smaruj 3 razy dziennie :)
User avatar
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posts: 160
Age: 34
Joined: 27 Apr 2011, 18:22
Reputation point: 16
Neutralny
Top
4

MalePostNapisane by Hunteros30 » 25 Nov 2012, 22:18 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

a poza znachorstwem może udasz się do lekarza? Jak miałaś przechodzoną grypkę lub przeziębienie to kto wie?... Co do nerwobóli to puszczają same w gorącej kąpieli. Ale takich objawów jak Twoje nerwobólami bym nie nazwał.Nie straszę tylko przestrzegam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 25 Nov 2012, 22:24 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

Hunteros30 wrote:Co do nerwobóli to puszczają same w gorącej kąpieli.
nie podzialalo, mialam juz newrobole pod lopatka i bole rwy kulszowej i goraca woda nie pomagala, nie pomagal nawet cocodamol....po prostu nie mialam ch nigdy w tym miejscu, nie jestem znachorem, bylam z kaszlem u lekarza to kazal mi brac paracetamol chociaz wypluwalam sobie pluca w cudzyslowiu od paru tygodni...;) ale dzeki za przestroge .
LadyHekate, dzieki znalazalm jakas w apteczce zastosuje zobaczymy.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 25 Nov 2012, 22:46 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

A moze za bardzo sie przejelas dyskusja o szczepieniach i to stan przedzawalowy? :D
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 25 Nov 2012, 23:14 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

ewela119, zeby to wytlumaczenie bylo takie proste :D:D:D moj stan mam od paru dni, nie po dzisiejszej dyskusji hihi, nie boli mnie cala klata tylko żebra ;)) no ale na cos kipnac trzeba, nie? ;))a tak powaznie ide sie wrzucic do relaxujacej kapieli , pozniej wklepie masc iii jeszcze bardziej se zrelaxuje ;))
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 25 Nov 2012, 23:18 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

ewela119 wrote:A moze za bardzo sie przejelas dyskusja o szczepieniach i to stan przedzawalowy?

padlam :lol:

bogini8 wrote: pozniej wklepie masc iii jeszcze bardziej se zrelaxuje )

niech Ci maz wmasuje i rozmasuje :D
ps. to pewnie od tego kaszlu ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by LadyHekate » 25 Nov 2012, 23:33 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

a jesli kaszel dalej bedzie sie utrzymywal to udaj sie do lekarza niech Cie oslucha, bo moze cos sie na oskrzela rzucilo, niech Ci przepisze cos wykrztusnego...;)
User avatar
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posts: 160
Age: 34
Joined: 27 Apr 2011, 18:22
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by GIWI » 26 Nov 2012, 09:09 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

Piszesz o bolu klujacym w okolicy serca to moze byc dowod na nerwice serca wywolana stresem w pracy albo w domu. Nerwobole serca moga prowadzic do stanu przedzawalowego. Ja tak mialam w PL -stress wokol prowadzenia dzialalnosci gospodarczej w PL. Przed kontrola z urzedu skarbowego mialam stan przedzawalowy w wigilie, wiec lekarz dal mi signopam i przeszlo wszystko. Zycie na emigracji jest bardzo stresujace ,wiec nie trudno o nerwobole serca.
Ja usuwalam nerwobole serca biorac co dzien 1 tabl magnezu 500mg / dawka zalezy od stanu Twoich nerwow-mniej lub wiecej mg nalezy wziasc/. Tabletki magnezu spotkalam tu w aptece ,ale 150mg.
Teraz mam z PL Milocardin na uspokojenie nerwow/ nie biore ale mam na wszelki wypadek/.Moze byc jakikolwiek lek na uspokojenie nerwow. Napewno masz miesnie zmeczone kaszlem, ale od kaszlu bola mnie miesnie brzucha zwykle.

Dodano: -- 26 lis 2012, 10:13 --

Bole w tulowiu moga wedrowac i nawet lekarz moze miec klopot z okresleniem co powoduje. Jednak Twoje klujace bole sa charakterystyczne dla nerwicy serca. Sama musisz ocenic najlepiej ,albo do lekarza.

Dodano: -- 26 lis 2012, 10:18 --

nerwobole serca powoduja ,ze caly miesien serca jest obolalyi jesli zmieniasz pozycje ciala np. cos siegajac , lezac na boku...serce dotyka innych miesni w klatce piersiowej i wtedy boli.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posts: 179
Joined: 27 Aug 2011, 18:01
Reputation point: 16
Neutralny
Top
4

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 26 Nov 2012, 12:56 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

do lekarza ale raz....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by -eMPe- » 27 Nov 2012, 10:05 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

Tak z opisu bolu i miejsc ( klatka, lopatka, biodra) stawialbym na ZZSK. Kobiety maja lagodne objawy, takie jak opisujesz. Kaszel moze byc z tym bolem niezwiazany.
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 27 Nov 2012, 13:40 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

-eMPe-, znaczy, ze raumatyzm?? ele te bole nie wystepuja nigdy jednoczesnie, wrecz w wielkich odstepach czasowych....
nie strasz ..starosc nieradosc;)
a tak na powaznie, hmm jest troche lepiej, juz tak nie cagnie przy podnoszeniu wysoko rak, w ciagu dnia czasem daje o sobie znac przy gwaltownych ruchach. Jak dotykam zebra to juz nie nie czuje takiego bolu jak przedtem, takze mam nadzieje, ze bedzie ok.

GIWI wrote:Piszesz o bolu klujacym w okolicy serca to moze byc dowod na nerwice serca wywolana stresem w pracy albo w domu.
nie czuje bolu w samym srodpiersiu, bardziej z boku w strone pachy.
Stresu mialm ostatnio nadmiar, wiec moze sie wszstko skumulowalo.

dziekuje wszstkim za pomoc xxx

Dodano: -- 27 lis 2012, o 13:41 --

LadyHekate wrote:niech Ci przepisze cos wykrztusnego...
baralam flegamine w tabletkach lub syropie, i wlasnie po niej przechodzily mi napady kaszlu:)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by LadyHekate » 27 Nov 2012, 14:15 Re: Nerwobóle , bole w klatce piersiowej?

bogini8, a smarowalas teraz ta mascia?
jesli przechodzi po masci to potwierdzaloby, ze to od nadwyrezonego miesnia...
powinno przejsc do tygodnia czasu.
co do ZZSK- zesztywniajacego zapalenia stawow kregoslupa dominuje tam bol w obrebie kregoslupa ledzwiowego dluzszy niz 3 miesiace, do tego dochodzi masa innych objawow -w tym zapalenie teczowki, wiec nie straszylabym kogos kto bol odczuwa od tygodnia jedna z najgorszych chorob...
User avatar
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posts: 160
Age: 34
Joined: 27 Apr 2011, 18:22
Reputation point: 16
Neutralny
Top
3

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE

cron