Kupno domu z reposessed ?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by Mustafa75 » 6 Sep 2011, 15:35 Kupno domu z reposessed ?

Witam czy ma ktoś jakieś doświadzczenie w kupnie domu z reposessed ?
Mam 3 oferty ale z czego sie dwiedzialem to cena nie jest do negocjacji w dół tylko w górę.
Czy warto się w to ładować ?
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 6 Sep 2011, 20:33 Re: Kupno domu z reposessed ?

zalezy w jakiej dzielnicy itd itp. to tak samo jak z kupnem nowego domu. tylko, ze licytujesz (oczywiscie w gorem jak na kazdej licytacji). dom moze byc niczego sobie, pewnie masz mozliwosc obejrzenia ich zanim zaczniesz licytowac. zoreintuj sie najpierw jaka jest srednia cena domow w okolicy, tak zeby nie przegiac z cena.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by roslinka_zielona » 7 Sep 2011, 12:32 Re: Kupno domu z reposessed ?

ja mam wlasnie taki dom juz od roku. cena byla kuszaca i jesli kiedys bede chciala zmienic go na inny mysle ze bede rozwazac repossesed. jezeli masz jakies konkretne pytania sprobuje odpowiedziec/podpowiedziec.
k.
User avatar
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posts: 102
Age: 39
Joined: 7 Jun 2009, 21:30
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mustafa75 » 7 Sep 2011, 15:09 Re: Kupno domu z reposessed ?

A to fajnie. To pierwsze pytanko czy kupiłas ten domek za kwotę która była wywoławcza czy koś jeszcze cię podbijał? W agencji facet powiedział ze jak dam te kwote ustalona to przez nastepne 28 dni muszę dokonać wszystkich formalnosci zakupu a w tym czasie ktoś mozę mie przebić. Tego się boję bo mam tylko 2 tys wiecej więc za duzo nie powalczę a mogę umoczyć koszta survey.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by roslinka_zielona » 7 Sep 2011, 18:02 Re: Kupno domu z reposessed ?

widzisz poczatkowa cena domu byla o piec tysiecy wyzsza, niz ta za ktora go kupilismy.

mielismy na tyle szczescia ze bankowi zwyczajnie spieszylo sie ze sprzedaza i odzyskaniem pieniedzy. zaczelismy licytacje 10 tys ponizej kwoty, ktora byla wystawiona i powiedzielismy naszej brooker'ce do jakiej kwoty moze podbijac. u nas nie bylo zadnej konkurencji (kupowalismy dom przez agencje <i w momencie kiedy zlozylismy ferte nieoficjalnie dom przestal byc pokazywany innym zainteresowanym<nie wiem czy ktos o niego pytal czy nie>).

te 28 dni to najtrudniejszy czas bo do konca rzeczywiscie nie wiadomo czy to juz nasze czy nie.

ale ale jest niepisana zasada o ktorej nie wszyscy wiedza moze, a mianowicie dla banku, ktory sprzedaje zadluzony dom liczy sie czas. zeby miec wieksze szanse na finalizacje transakcji trzeba uzbroic sie w jak najwiksza ilosc wymaganych dokumentow w jak najkrotszym czasie.

jesli bede mogla jeszcze pomoc ile wiem to powiem :)
User avatar
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posts: 102
Age: 39
Joined: 7 Jun 2009, 21:30
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mustafa75 » 7 Sep 2011, 18:51 Re: Kupno domu z reposessed ?

A no to u mnie inna sytuacja. Wydaje mi sie że chcą mnie naciągnąć ile sie da. Znalazłem ogłszenie na FindaProperty ,dom jest sprzedawany przez agencje Burchell Edwards z Erdingtonu. Facet wkręca że jak jest chata z reposessed to nie można negocjować w dół bo bank sie nie zgodzi !!! Ma kilka ofert i żadną nie można negocjować. Szukam już domu od miesiąca, oglądałem może ze 20 domków złożyłem parę ofert i nic. Wydaje mi sie że nie przesadzam w negocjacjach bo daje tak 95% ceny wywoławczej. Ale zawsze chcą wiecej bo ktoś daje więcej! (????) i w kilku przypadkach agent powiedzial że dany dom zostal sprzedany za ponad 100% ceny wywolawczej.Te hieny w agencjach pewnie chcą naciągać ile sie da!!! Dzięki bardzo za pomoc :D
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by walsall89 » 7 Sep 2011, 22:22 Re: Kupno domu z reposessed ?

mam pytanie, czy jest jakas specjalna strona z domami reposessed? gdzie je mozna znalesc? prosilbym bym was o jakiez info, dzieki

walsall89
Raczkujący
 
 
Posts: 93
Joined: 3 Sep 2010, 23:34
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mustafa75 » 8 Sep 2011, 08:13 Re: Kupno domu z reposessed ?

Chyba musisz pytać w agencjach czy maja takie. A najlepiej w kilku agencjach zostawic swoje dane i poprosic zeby dzwonili jak im sie cos pojawi. Wtedy jak mają coś nowego to moga ci pokazać zanim pojawi się w necie.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by robertbham » 2 Jan 2012, 23:58 Re: Kupno domu z reposessed ?

Ja tez mam taki dpm z reposessed a kupowany byl na poczatku 2009r gdzie wszystko runelo w pare dni i wtedy bylo latwo kupic bo kazdy myslal ze dostanie za darmo np. pol roku pozniej niestety tak sie nie stalo, ceny sie ustabilizowaly i teraz taki dom naprawde czasem nie jest lekko kupic sam patrze na kupno nastepnego, negocjowalismy z 3 domami ale zadnego sie nie udalo kupic ale to prawda teraz jest duzo chetnych na kupno i jak polozysz zbyt mala kwote albo i nawet taka sama to ktos cie przebije a ty w tym czasie juz oplacisz solicitorow np ok 500f a potem ci zadzwonia ze oferta zostala przebita i niestety kasa w bloto. Teraz kupno takiego domu musi byc zalatwione blyskawicznie bo inaczej bedzie krucho. My rowniez mielismy taka sytuacje jak poprzedniczka pisala ze po za akceptowaniu przez bank dom zniknol z wywieszki, niestety teraz czekaja do konca. Pozdrawiam

Dodano: -- 2 sty 2012, o 23:59 --

Ja tez mam taki dpm z reposessed a kupowany byl na poczatku 2009r gdzie wszystko runelo w pare dni i wtedy bylo latwo kupic bo kazdy myslal ze dostanie za darmo np. pol roku pozniej niestety tak sie nie stalo, ceny sie ustabilizowaly i teraz taki dom naprawde czasem nie jest lekko kupic sam patrze na kupno nastepnego, negocjowalismy z 3 domami ale zadnego sie nie udalo kupic ale to prawda teraz jest duzo chetnych na kupno i jak polozysz zbyt mala kwote albo i nawet taka sama to ktos cie przebije a ty w tym czasie juz oplacisz solicitorow np ok 500f a potem ci zadzwonia ze oferta zostala przebita i niestety kasa w bloto. Teraz kupno takiego domu musi byc zalatwione blyskawicznie bo inaczej bedzie krucho. My rowniez mielismy taka sytuacje jak poprzedniczka pisala ze po za akceptowaniu przez bank dom zniknol z wywieszki, niestety teraz czekaja do konca. Pozdrawiam

robertbham
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 31 Jul 2009, 13:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Luk4sz » 3 Jan 2012, 15:12 Re: Kupno domu z reposessed ?

Jesli chodzi w ogole o kupno domu. To na pewno sprawdzaj wszystko co Ci mowia/proponuja agenci nieruchomosci. Nie wyobrazaj sobie jesli placisz agencji nieruchomosci (niektore pobieraja oplaty np. Connells, niektore nie) to ze agencja bedzie dzialas na Twoja korzysc oferujac Tobie najtanszych notariuszy, ubezpiecznie domu, itp.

W moim przypadku na samych notariuszach chcieli mnie przekrecic na £600. Dla nich liczy sie to zeby wcisnac Tobie cos z czego beda mieli najwieksza prowizje.

Zatem wszystko co Ci proponuja sprawdzaj na interenecie czy nie da sie tego zalatwic taniej. Wiadomo, ze jesli czlowiek kupuje dom po raz pierwszy to nie ma tak duzego doswiadczenia. Ale w dzisiejszych czasach jest dosc prosto znalezc tansza oferte np. korzystajac z porownywarek cen!

Jesli chodzi o podbijanie cen przez innych kupujacych. Teoretycznie agenci nieruchomosci nie moga Ciebie oszukiwac mowiac, ze ktos podbil Twoja oferte etc. Ale to jest tylko teoria. Wiadomo, ze agencja nieruchomosci bierze procent od sprzedazy, zatem zalezy im na sprzedazy za jak najwieksza kaske. Tak samo jak zalezy na tym bankowi, do ktorego taki odebrany dom nalezy.

Doradzalbym Ci miec jakis maksymalny budzet w swojej glowie i jak cena domu go przekroczy zrezygnowac i kupic cos innego/szukac dalej.

Nie ma sensu sie licytowac z kims kto da wiecej. Bo na koncu bedziesz sie czul, ze ktos zrobil Ciebie w balona.

Pamietaj takze, ze dom ktory jest repossessed i nastapi zlozenie na niego oferty musi pozostac na rynku chyba przez 28dni az nastapi wymiana dokumentow i przez ten okres kazdy moze zlozyc wieksza oferte niz Twoja i tak jak ktos juz pisal, jesli zainwestowales pieniadze na solicitors to niestety te pieniadze juz przepadaja.

Z drugiej stron wiem, ze sa agencje i agencje. Dzisiaj np chcialem zobaczy dom, na ktory ktos juz zlozyl oferte i agent nieruchomsci nie byl dosc skory mi go pokazac.
Zatem tak naprawde duzo zalezy od agencji albo od tego jak bardzo jestes upierdliwy i dazysz do tego zeby dany dom zobaczyc, chociazby nawet jesli zostala na niego zlozona oferta.

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 21 Feb 2011, 17:13
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE